„Klan”. Tak dziś wygląda posiadłość rodu Lubiczów! Wiadomo, gdzie można zobaczyć najsłynniejszy serialowy dom w Polsce

„Klan” jest jednym z najdłużej nadawanych polskich seriali w historii telewizji. Miliony telewidzów przez lata śledziło perypetie rodziny Lubiczów, mieszkających w swoim charakterystycznym domu. Przypominamy, jak wyglądał jedna z najsłynniejszych posiadłości w "Klanie". Ponadto okazuje się, że budynek istnieje naprawdę i można go zobaczyć na własne oczy!

Multimedia

„Klan” - kultowy serial TVP

Klan jest obecnie jednym z najdłużej nadawanych polskich seriali w historii telewizji. Emisja pierwszego odcinka miała miejsce 22 września 1997 roku. Zarówno pod względem czasu emisji, jak i liczby odcinków jest to najdłuższy serial w historii polskiej telewizji. Już przez blisko ćwierć wieku widzowie mogą śledzić losy trzypokoleniowej rodziny Lubiczów. Emisja serialu ma miejsce na antenie TVP 1 od poniedziałku do piątku, o godz. 17:50.

Tak wyglądała kiedyś posiadłość Lubiczów. Wiadomo, gdzie można zobaczyć słynny serialowy dom

Jednym z najbardziej charakterystycznych miejsce w „Klanie” jest dom rodziny Lubiczów, w którym przed laty Maria i Władysław wychowywali piątkę dzieci: Elżbietę, Monikę, Dorotę, Ryszarda i Pawła. Wbrew obiegowej opinii, nie mieści się on na warszawskiej Sadybie, a w Podkowie Leśnej pod Warszawą. Znany z serialu budynek otoczony sporą ilością drzew to w rzeczywistości willa „Renata”, leżąca przy ulicy 11 listopada 1/3.

Posiadłość została wybudowana w latach 1934-1935 przez szambelana papieskiego, Leonarda Samowicza. W czasach II wojny światowej hitlerowcy zajęli część willi, a po jej zakończeniu, wprowadzili się tam uchodźcy ze zrujnowanej Warszawy. Po śmierci właścicieli, Leonarda i Renaty Samowicz, dom odziedziczyło ich rodzeństwo: Witold i Wiktoria Samowicz, którzy mieszkali w nim do 1975 roku. Obecnie, właścicielami domu są Alicja i Wiesław Jankowscy, którzy udostępniają budynek do kręcenia serialu.

Zobaczcie naszą galerię i sprawdźcie, jak wyglądał jeden z najsłynniejszych domów w historii polskich seriali!

Zobacz galerię

Słynny dworek Lucy istnieje naprawdę! Publikujemy dużo zdjęć z wnętrzZobacz więcej

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Hfhhh (gość)

    Yreugdfjfdugefhu

    21.05.2022 02:30

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×