"Klan". Tomasz Stockinger o śmierci Agnieszki Kotulanki i jej walce z uzależnieniem. "Ona nie mogła zawrócić z tej drogi"

Agnieszka Kotulanka przez lata wcielała się w postać Krystyny Lubicz z serialu "Klan". W ostatnich latach walczyła z uzależnieniem. O chorobie alkoholowej koleżanki opowiedział niedawno Tomasz Stockinger, czyli jej serialowy mąż. Jak wspomina aktorkę?

Multimedia

Agnieszka Kotulanka była znana przede wszystkim z roli Krystyny Lubicz z serialu "Klan". Aktorka w najdłużej emitowanej telenoweli w Polsce grała od 1997 do 2014 roku. W ostatnich latach walczyła z chorobą alkoholową, a kiedy zmarła 20 lutego 2018 r., postać Krystyny Lubicz uśmiercono.

W trzecią rocznicę jej śmierci Tomasz Stockinger, który grał jej serialowego męża opowiedział o zmaganiach Kotulanki z uzależnieniem. Aktor zapewnił, że wszyscy starali się jej pomóc.

Z tego, co ja wiem, to wszyscy starali się to robić łącznie z produkcją serialu. Przede wszystkim przymykając oko na jej kolejne wpadki, gdy była niezdolna do zdjęć, czy nie była w formie. Produkcja bardzo pracowała nad tym. Wielokrotnie były rozmowy z nią i lekarzem. Ale się nie udało. Cała ta historia niestety powinna być takim ostrzeżeniem dla wszystkich, którzy lekceważą chorobę alkoholową. - wyznał aktor w rozmowie z "Faktem".

Przyjaciele z planu wspominają Agnieszkę Kotulankę. "Świat jej za bardzo doskwierał" [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Stockinger dodał, że ich współpraca na planie serialu przebiegała bardzo dobrze, w końcu znali się z wcześniejszych produkcji. W pewnym momencie zdawało się, że Kotulanka już wychodzi na prostą. Niestety alkoholizm okazał się silniejszy.

To się działo przez tyle lat na naszych oczach i ona nie mogła zawrócić z tej drogi. No niestety jakiś procent ludzi nie daje rady. I padło też na Agnieszkę. Na tym polega cała groza choroby alkoholowej. To nie są igraszki, to jest choroba śmiertelna i tak się okazało w przypadku Agnieszki. No cóż. Wielki żal pozostał. - dodał aktor.

Agnieszka Kotulanka miała 61 lat. Wszyscy wierzyli, że jeszcze wróci do grania.

Zobacz galerię

Źródło: TVN24/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×