"Kler". Gajos, Braciak, Rosati i Urban na uroczystej premierze filmu Smarzowskiego. Kto jeszcze się pojawił? [WIDEO+ZDJĘCIA]

Film "Kler" Wojciecha Smarzowskiego to jeden z najgłośniejszych polskich tytułów tej jesieni. Właśnie odbyła się uroczysta premiera filmu, na którą przybył tłum gwiazd. Kto się pojawił? Kiedy premiera "Kleru" w kinach?

Multimedia

We wtorek (25.09) odbyła się warszawska premiera filmu "Kler". Film to obraz kościoła katolickiego jako instytucji oglądanej "od strony zakrystii", rzucający światło na tematy niewygodne, trudne, często przemilczane, ale też poruszające.

Pedofilia, pijaństwo, pozamałżeńskie ciąże i drogie samochody, czyli polski Kościół według Smarzowskiego. Już w kinach! [RECENZJA]Zobacz więcej

Wszystko to ukazane zostało przez pryzmat losów trójki duchownych, których wzloty i upadki udowadniają, że księżom, podobnie jak społeczności wiernych, nic co ludzkie nie jest specjalnie obce. W rolach głównych wstępują Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak oraz – po raz pierwszy u Smarzowskiego – Janusz Gajos. W doskonałej, pełnej gwiazd obsadzie znaleźli się także m.in.: Joanna Kulig, Katarzyna Herman, Rafał Mohr, Robert Wabich, Henryk Talar i Izabela Kuna.

Premiera "Kleru" w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego już 28 września 2018 r.

Złote Lwy dla faworytów! Co z "Klerem" Smarzowskiego? [PEŁNA LISTA ZWYCIĘZCÓW]Zobacz więcej

Zobacz galerię

Źródło: Agencja TVN/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×