"Kler". Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy nawojuje do bojkotu filmu Smarzowskiego! Rekordowa liczna seansów "Kleru" w kinach! [ZDJĘCIA]

"Kler", chociaż jeszcze nie pojawił się w kinach, to już teraz rozpalił do czerwoności opinię publiczną. Zapowiedzi egzorcyzmów, nawoływania do bojkotu oraz... rekordowa liczba seansów - "Kler" z pewnością będzie kasowym hitem!

Multimedia

"Kler" po raz pierwszy publicznie został zaprezentowany podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie zdobył nagrodę publiczności, dziennikarzy oraz nagrodę specjalną jury. To był bezpieczny werdykt i poniekąd nagroda pocieszenie. Wojciech Smarzowski, gdy odbierał nagrodę, zażartował, iż liczył, że nagrodę mu wręczy prezes TVP, co było oczywistym nawiązaniem do pośpiesznego wręczenia wyróżnienia TVP za film "Wołyń" podczas gdyńskiego festiwalu w 2016 roku. Tej wypowiedzi widzowie TVP podczas gali wręczenia nagród jednak początkowo nie obejrzeli - wypowiedź Smarzowskiego została skrócona.

Pedofilia, pijaństwo, pozamałżeńskie ciąże i drogie samochody, czyli polski Kościół według Smarzowskiego. Już w kinach! [RECENZJA]Zobacz więcej

"Kler" sprawia, że część publiczności się zachwyca, a druga połowa dopatruje się w filmie paszkwilu na Kościół Katolicki. Takiego zdania jest Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy, które nawołuje do bojkotu filmu:

Nie dajmy sobie wmówić, że powstało dla dobra polskiego Kościoła, jak tłumaczy Krzysztof Zanussi. Nie jest też żadną odpowiedzią na nurtujące nas pytania. Gdyby taki był zamysł twórców – od scenarzysty, przez reżysera do aktorów – stworzyli by obraz pokazujący prawdziwy problem współczesnej Europy – jej islamizację. Tylko – tego typu temat nie jest ani politycznie poprawny, ani dochodowy a co chyba najważniejsze, wyznawcy islamu, to nie chrześcijanie. Szydzenie z tej religii może drogo kosztować.

Przewidywalne zwycięstwo "Zimnej wojny". Kto się boi "Kleru" Smarzowskiego? [KOMENTARZ+DUŻO ZDJĘĆ]Zobacz więcej

Inne katolickie środowiska zapowiadają protesty, modlitwy oraz... egzorcyzmy pod kinami grającymi "Kler". Będzie to trudne do zrealizowania, gdyż wiele kin będzie wyświetlać film Wojciecha Smarzowskiego. Bilety na kolejne seanse wyprzedają się na pniu już teraz, a niektóre z sieci kinowych będą grać "Kler" nawet ponad 13 razy w ciągu dnia!

Zamierzacie wybrać się na "Kler"?

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • niemir (gość)

  Braciak najlepszym aktorem w tym filmie, potem Jakubik, Gajos, Więckiewicz, Kulig jak zwykle zagrała obnażonym biustem, jej aktorstwo mierne, nie wierzę w skuteczność naprawy kleru po tym filmie, za dużo w nim prywaty, wygody, kolesiostwa, dobrze że film powstał i poruszył opinię publiczną ale poprawy niestety nie będzie..

  30.09.2018 20:32
 • Zasa (gość)

  Chyba dosłownie wszyscy już chcą ten film zobaczyć... Ja pójdę w ten weekend, o ile złapię jakieś miejsce w kinie w ogóle.

  27.09.2018 16:57
 • Marek (gość)

  Zatrudniajcie do pisania artykułów ludzi przynajmniej po podstawówce. Błagam.

  27.09.2018 03:09

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×