"Kler". Prawie milion widzów już obejrzało nowy film Wojciecha Smarzowskiego! Kiedy film będzie można obejrzeć ONLINE? [ZDJĘCIA]

To było więcej niż oczywiste! "Kler" w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego jest prawdziwym kinowym hitem! Film pobija kolejne frekwencyjne rekordy!

Multimedia

Już na kilka tygodni przed premierą "Kler" został okrzyknięty najważniejszym polskim filmem ostatniego trzydziestolecia i najgorętszym tytułem jesieni. Wyczekiwane i szeroko komentowane dzieło Wojtka Smarzowskiego trafiło na ekrany polskich kin 28 września i z miejsca zanotowało najlepsze otwarcie roku, a przy tym pierwsze najlepsze otwarcie w historii polskiego kina na przestrzeni ostatnich 30 lat. "Kler" w przeciągu trzech dni zgromadzi w całej Polsce 935 357 widzów!

Widzowie komentują nowy film Wojciecha Smarzowskiego! Obraża wiarę? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Chociaż tłumy poszły do kin na "Kler", to z pewnością widzowie zastanawiają się, kiedy film Wojciecha Smarzowskiego będzie dostępny ONLINE w Internecie. Już teraz wiadomo, że "Kler" będzie legalnie dostępny w sieci w pierwszej połowie przyszłego roku w serwisie Showmax. Będziecie czekać czy wcześniej pójdziecie do kina?

"KLER" - O CZYM JEST FILM

Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz, pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce... Drugi z księży, Trybus, jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule, który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich.

W obsadzie "Kleru" znaleźli się Arkadiusz Jakubik, Jacek Braciak, Robert Więckiewicz, Janusz Gajos, Joanna Kulig, Iwona Bielska, Iza Kuna, Katarzyna Herman oraz Adrian Zaremba.

"KLER" BĘDZIE DOSTĘPNY NA SHOWMAX W 2019 ROKU

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • sanders (gość)

  Niesprawiedliwosc sadow ale i zepsucie sedziow tez. Chyba ze wolimy tezy o roztargnieniu lub, ze sedzia tez czlowiek, napic sie musi.

  09.10.2018 15:27
 • sanders (gość)

  Roznica tylko taka, ze ksiezy przychodzi nam latwo rozliczac a sedziow nie pozwalamy ruszyc.

  09.10.2018 15:24
 • lol (gość)

  Polska to taki dziwny kraj, w którym często wskazuje się na niesprawiedliwość sądów, choć jednocześnie masowo staje się w ich obronie oraz często wskazuje się na zepsucie księży choć jednocześnie masowo uczęszcza się do kościołów.

  09.10.2018 14:18

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×