"Kler". Widzowie komentują nowy film Wojciecha Smarzowskiego! Obraża wiarę? [WIDEO+ZDJĘCIA]

"Kler" w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego już teraz jest kinowym hitem. Bilety na kolejne seanse "Kleru" rozchodzą się jak ciepłe bułeczki, a tabuny widzów wędrują do kin, aby przekonać się jaki tym razem film nakręcił autor "Wesela". Sprawdźcie, co widzowie sądzą o filmie "Kler"!

Multimedia

Poruszający, zastanowimy się nad ślubem kościelnym, potrzebuję wyciszenia po seansie czy w końcu ktoś pokazał prawdę - to tylko promil opinii, jakie niektórzy widzowie wygłosili po seansie "Kleru" Wojciecha Smarzowskiego. Nie brakuje jednak też głosów przeciwnych:

Średni film. Narysowany zbyt grubą kreską, jak to u Smarzowskiego. Gajos przereklamowany.

"Kler" wywołuje ogromne emocje. Wyprzedane bilety, ogromne kolejki do kin - Polska ruszyła sprawdzić, co o problemach Kościoła Katolickiego sądzi Wojciech Smarzowski. Czy film rzeczywiście obraża wiarę? A może jedynie punktuje problemy Kościoła? Ilu widzów, tyle opinii. Warto samemu przekonać się, czy "Kler" to dobry film.

Wojciech Smarzowski przy realizacji "Kleru" posiłkował się autentycznymi świadectwami ofiar pedofilii i ludzi skrzywdzonych przez księży. Jeszcze przed ogólnopolską premierą film oglądali również wybrani księżą, którym pewne ekranowe postaci przypominały prawdziwych dostojników kościelnych.

"KLER" - O CZYM JEST FILM

Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz, pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce... Drugi z księży, Trybus, jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule, który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich.

W obsadzie "Kleru" znaleźli się Arkadiusz Jakubik, Jacek Braciak, Robert Więckiewicz, Janusz Gajos, Joanna Kulig, Iwona Bielska, Iza Kuna, Katarzyna Herman oraz Adrian Zaremba.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Justyna (gość)

    Film mocno przereklamowany przejaskrawiony i przeciagniety. Traktuje problem KK po łebkach. Troche tego troche tego i wyszedł bigos. Do tego ciągle zmieniające się sceny i zero sensownej fabuły Do tego nudny i malo wciagający bo co chwile zerkałam na zegarek. Niewarto było wydać na bilety do kina.

    14.10.2018 15:17
  • Wkurzona (gość)

    Czy mieszkaliście kiedyś z człowiekiem, który nie szanuje waszych poglądów, wyznania, potrzeb? Im bardziej on próbuje mnie zakrzyczeć swoimi ateistycznymi „argumentami”, tym większą mam pewność, że to ja mam rację. Moja intuicja nigdy się nie myli. Może kiedyś gdzieś w końcu wybuchnę, bo ile można nadstawiać policzek? Jeżeli on „Kler” uważa za świetny film, to znaczy, że jest odwrotnie. Jak tyran, hipokryta, paranoik może mieć słuszność? Nie może. Urban gościem honorowym...ja wysiadam!

    13.10.2018 01:03
  • polak katolik (gość)

    ten kler to nikczemny , antypolski paszkwil. czytałem dobre recenzje i to mi wystarczy . Honorowym gosciem byl urban i to wyjasnia juz wszystko

    10.10.2018 15:47
  • doktorek (gość)

    Pan Jacek Braciak jakis czas temu opowiedzial wzruszajaca historie, dotyczaca pewnej relacji chlopaka z zapadlej wsi i Warszawianki. Trzeba tu nadmienic, ze pan Braciak przez wiele lat pragnal wyjsc z butow chlopaka z biednej wsi, w ktorej stalo tylko 12 chalup. Otoz po pierwszym spotkaniu z dobra i ulozona dziewczyna z Warszawy (ktora mama odprowadzila pod kino), Jacek Braciak zadzwonil do dziewczyny, zeby zapytac o kolejne spotkanie. Matka, ktora odebrala telefon, rzekomo powiedziała tylko: “Ty, Braciaku?” i odłożyła słuchawkę. To rzeczywiscie moglo zabrzmiec smutnie i nieuprzejmie, ale... Wlasnie dzisiaj po pana wystepie w filmie "Kler", mozna by rzec to samo juz z czystym sumieniem. Matka mlodej, porzadnej dziewczyny, niewiele sie co do pana pomylila, panie Braciak. Pan moze wyszedl z butow chlopaka ze wsi, ale natychmiast wpadl pan po uszy w gnojowisko.

    05.10.2018 19:17
  • aleks (gość)

    Hmmm..czekam na filmno pedalach i zydach. W zasadzie kler o tym jest.Smazowski to zydowska menda.

    04.10.2018 07:00
  • IGA (gość)

    Świetny film,polecam,każdy Polak powinien go zobaczyć. Poruszone najważniejsze aspekty życia ,które są zdeptane przez księży.Film oparty na faktach,pedofilia,pijaństwo,kochanki,księża używający politycznych wpływów. świetna gra aktorów.Gratuluję,Zwolennicy PiSU i Rydzyka ,niestety nie chcą znać prawdy,nie widzą zła,które szerzy się w kościele,nieobiektywni w swoich ocenach,klapki na oczach,smutne.A jest dużo mądrych,prawdziwych księży należy ich posłuchać.

    02.10.2018 08:24
  • ewa (gość)

    Film słaby, kiczowaty, mało obiektywny, nasączony negatywizmem wobec Kościoła. Skrajnośc poglądów i brak prawdy o Kościele. Najgorzej jak judaizm walczy z chrześcijaństwem. Podsyca to wojnę polsko-żydowską i dzieli społeczeństwo.

    02.10.2018 00:30
  • Kiśka (gość)

    Podważanie autorytetów głów Kościoła to prawdziwa propaganda i przejaw słabości innowierców wobec tej instytucji. Wsþółczuję tym, którzy mają taką wizję o Kościele i tym którzy nią wierzą. Widać brakuje w ludziach Boga, widać, ze są słabi i za takich ludzi trzeba się modlić. Szkoda czau na stereotypowe spojrzenie na Kościół i księży. Ilu też księży ucierpiało z powodu głupich opinii ludzi.

    02.10.2018 00:26
  • Aleksandra (gość)

    Kler to forma bez tresci ,ksiadz bez kaplanstwa,zlodziej przebrany za listonosza;kocham kaplanow i nienawidze kleru-absolwentka prawa Kul.

    01.10.2018 11:38
  • zyma (gość)

    islam nie jest dominujący w Polsce i nie ma żadnego wpływu na nasze życie, katolicyzm ma, dlatego powstał ten film, podobnie judaizm czy buddyzm. dobrze że film nagłaśnia patologie ludzi którzy mienią się kapłanami naszego Boga a gwałcą kanony wiary. mimo to mnie wierzę w poprawę bo nie zmieni się ani prawo kanoniczne ani cywilne, a papież jest w tej walce osamotniony. ruchy naprawcze episkopatu są pozorne i nic nie zmienią.

    30.09.2018 20:14
  • Polak. (gość)

    Takich mamy księży jakie mamy społeczeństwo i z jakich rodzin się wywodzą. Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamień. Czy jest ktoś bez grzechu????

    30.09.2018 14:31
  • Polak. (gość)

    Czekam kiedy odważny reżyser nakręci film o islamie. Czy aby wystarczy mu odwagi.

    30.09.2018 14:27
  • Jaka wiara (gość)

    religija wiara powinna byc wybrana ustalona przez spoleczenstwo mordami stosami nam te glupie bajeczki o jezusie narzucili krolem Polski go zrobili zydem byl co polski narod ma do czynienia z nim tam samo z moryjiom zeruja tylkona cudach objawieniach matol robi drugiego swietym to banda pedofili zboczencow Rezimktory jeszcze nie zostal obalony

    30.09.2018 14:02
  • Jędrek (gość)

    Marszałek Piłsudski mawiał...Polska to piękny kraj tylko ludzie to q...wy. Ten kto próbował w Polsce walczyć z kościołem zawsze marnie kończył. Przykład Palikota. Jest też powiedzenie że karma zawsze powraca. Dlatego Gajos i reszta tych pseudopatriotów odszczeka to kiedyś,oby tylko nie było za późno. Niech teraz nakręcą film o islamie. Proponuję im zacząć od próbnych zdjęć w Syrii a do współpracy z Gajosem zaprosić aktorów z Syryjskiej Filmówki...w skrócie ISIS.

    30.09.2018 13:06
  • pampoń (gość)

    Film przyjęty z wielkim uznaniem przez Polaków ponad 90% społecznego poparcia, jedynie jakiś fanatyczny pisowiec albo jakiś klecha coś bąknie na nie.

    30.09.2018 12:56
  • parafianka (gość)

    Super film, mocne odważne ujęcie tematu. Pierwszy raz byłam na filmie gdzie po zakończeniu filmu w sali zapanowała grobowa cisza, dopiero po chwili zaczęto wychodzić

    30.09.2018 12:46
  • Syjam (gość)

    Juz komuna chciala zniszczyc kosciol ale sie nie udalo teraz znowu nastepuja fala a ja wam powiem tak .. wole koscioly od meczetow ..wole ksiezy od imamow wole chrzescijanstwo od pedofilskiego islamu jak ten pan rezyser taki madry moze by tak nakrecil filmik o pedofili w islamie? Marksizm kulturowy pelna para wszystko to zeby ludzie byli jak stado baranow . Kto to sponsoruje ze graja to w kinach po 14 razy dziennie ja sie pytam rozdaja bilety za darmo itd na taki chlam

    30.09.2018 12:43
  • były naiwniak (gość)

    Teraz wiem jaki byłem naiwny że wierzyłem w te gadające węże. Tu chodzi o luksusy cwaniaków, pałace, kasa i dmuchanie w zależności od upodobań. Wszystko to przez nie oficjalne immunitety społeczne i państwowe.

    30.09.2018 12:30
  • KRUDKI33 (gość)

    FAJNE Kler' BAJKI AJKAK KESZA TAK RBJIOM TO NJEST PRWDA OKSEJE JE GUPOTY KOS WEJUJE BO NJEJE A MU KOS KASZE J WJUJE NJEPRWDE BZATA FSSSZ KOS WEJUJE KOMETSZ.

    30.09.2018 12:02
  • Kukułka (gość)

    Oto wielka tajemnica wiary, KLERU auto i dollary :) Tutaj auto z filmu: https://www.youtube.com/watch?v=-GHRODpczTM&t=42s

    30.09.2018 11:45
NowszeStarsze