Kobieta na krańcu świata

Pierwszy odcinek podróżniczego programu z ciekawą świata i ludzi dziennikarką Martyną Wojciechowską już 20 września na antenie TVN.

Multimedia

Jakie są, czym się zajmują, o czym marzą kobiety w odległych zakątkach świata? Na te pytania szukała odpowiedzi Martyna Wojciechowska w trakcie swojej podróży po Azji, Afryce i Ameryce. Poznała życie i marzenia kowbojki, zapaśniczki Wrestlingowej, Miss Świata. Historie tych wyjątkowych kobiet zobaczymy już we wrześniu na antenie TVN.

Program ''Kobieta na krańcu świata'' to cykl dziesięciu reportaży pokazujących niezwykłe miejsca, kulturę i obyczaje mieszkanek naszego globu.

Khmerka, So Tonh, imponuje odwagą. Od lat pracuje jako saper w elitarnej kobiecej jednostce, zajmującej się rozminowywaniem Kambodży. Detonacje, niewybuchy, detektory to dla niej codzienność. Jej zawód wiąże się z narażaniem własnego życia. Aby móc go wykonywać zostawiła dwójkę swoich dzieci pod opieką siostry i widzi je tylko przez tydzień w roku. Dlaczego zdecydowała się na taką pracę?

Nie mniej odwagi posiada Boliwijka, Carmen Rojas. W kraju machos, Carmen walczy o godność swoją i Indianek Ajmara. I to dosłownie - jest zapaśniczką i walczy z mężczyznami. Niejednokrotnie to krwawe zapasy, po których wychodzi ciężko ranna. Dlaczego to robi?

Z kolei pasją i zawodem 22-letniej Argentynki Edith jest przepędzanie bydła, znakowanie krów, kastrowanie byków. O czym marzy dziewczyna-kowboj, co robi po ciężkiej pracy?

Zupełnie inaczej wygląda życie kobiet w Zanzibarze. Przewodniczki Martyny, Wache Musa i Mariam, mają wspólnego męża. Ta sytuacja rodzi pytania na tematy małżeńskie.

Gospodyni programu miała okazję poznać też życie Wenezuelek - jednych z najpiękniejszych kobiet świata. Mało kto wie, że od najmłodszych lat są klientkami salonów chirurgii plastycznej. Miss Świata, Jacqueline Aguilera, opowie o kulcie piękna w jej kraju i zabierze ekipę TVN na wizytą do swojego chirurga.

Historie poznanych kobiet stały się pretekstem do pokazania egzotyki, tradycji i kultury krajów, które odwiedziła Martyna Wojciechowska. Dzięki ukrytej kamerze możliwe było zajrzenie w miejsca wyjątkowe i oficjalnie zamknięte dla kamer.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×