"Kobieta na krańcu świata". Martyna Wojciechowska cieszy się kolejnym sukcesem Kabuli. Internauci zachwyceni!

Martyna Wojciechowska cieszy się kolejnym sukcesem swojej adoptowanej córki, Kabuli. W sieci posypały się gratulacje i zachwyty nad tym, jak dziennikarka i podróżniczka angażuje się w życie bohaterek swojego programu.

Multimedia

Martyna Wojciechowska świętuje kolejny sukces Kabuli

Kabula Nkalango to jedna z najbardziej znanych bohaterek programu "Kobieta na krańcu świata". Będąc w Tanzanii, Martyna Wojciechowska przybliżyła problem osób chorych na bielactwo. Albinosom przypisuje się tam magiczną moc, co ma dramatyczne skutki. Stają się oni ofiarami napaści, a z części ich ciał wytwarza się amulety, które mają przynosić szczęście. Kabula straciła rękę w wyniku brutalnego ataku trzech mężczyzn. Władze umieściły ją w specjalnym zamkniętym ośrodku - Buhangija Albino School, gdzie przebywała razem z setką innych chorych dzieci. Właśnie tam, już prawie sześć lat temu, Kabula i Martyna spotkały się po raz pierwszy.

Martyna Wojciechowska uruchamia fundację z okazji swoich urodzin. Czym zajmuje się UNAWEZA?Zobacz więcej

Wojciechowska przejęła się losem Kabuli i poczuła z nią na tyle wyjątkową więź, że postanowiła ją adoptować. Sama ma zakaz wjazdu do Tanzanii, dlatego niedawno spotkały się w Polsce. Dziś Kabula ma 22 lata, a Martyna opublikowała jej najnowsze zdjęcie - tym razem z zakończenia roku szkolnego.

KABULA w dniu zakończenia roku szkolnego. Uśmiechnięta, otwarta na świat... SZCZĘŚLIWA. Patrzę na to zdjęcie i przypominam sobie dzień, w którym Ją poznałam. To nieprawdopodobne, jaką drogę pokonała ta absolutnie WYJĄTKOWA DZIEWCZYNA🧡

Pod zdjęciem pojawiło się mnóstwo komentarzy zachwyconych działalnością Martyny Internautów. Wszyscy są pod wrażeniem tego, jak bardzo podróżniczka angażuje się w życie Kabuli. Posypały się też gratulacje skierowane zarówno do Kabuli, jak i Martyny. Warto przypomnieć, że Wojciechowska ma także drugą adoptowaną córkę - Tatu, która również pochodzi z Tanzanii.

Powstanie program Martyny Wojciechowskiej i Przemka Kossakowskiego? Wiemy, jaka jest prawda!Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Fanka (gość)

    Pani Martyno , jest pani wielka , tak nalezy pomagac, a nie stac na sciankach i chwalic sie tym ze cos sie tam zrobilo

    02.03.2020 12:10

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×