"Kobieta na krańcu świata". Martyna Wojciechowska kończy 46 lat i świętuje urodziny swojej fundacji UNAWEZA. Zobacz, jak zmieniła się przez lata!

Dokładnie 28 września 2020 roku Martyna Wojciechowska kończy 46 lat i świętuje 1. urodziny swojej fundacji UNZAWEA. Co zrobiła przez rok i jakie ma plany na przyszłość? Zobacz, jak zmieniła się przez lata!

Multimedia

Urodziny Martyny Wojciechowskiej i jej fundacji

Rok temu, 28 września 2019 roku Martyna Wojciechowska spełniła swoje wielkie marzenie - założyła Fundację UNAWEZA. "Odkąd pamiętam, po emisji niemal każdego odcinka programu KOBIETA NA KRAŃCU ŚWIATA w TVN, zadawałam sobie pytanie, jak mogę wspierać jego Bohaterki? Co ja i każdy z nas może zrobić? Przez lata, z Przyjaciółmi z redakcji i dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi dobrej woli, organizowaliśmy spontaniczne akcje charytatywne i w ten sposób staraliśmy się pomagać. Aż nadszedł czas, kiedy postanowiłam, że czas rozwinąć skrzydła! I tak powstała Fundacja UNAWEZA" - mówi Martyna.

Martyna Wojciechowska pokaże swój ślub w social mediach? "Nie umiem postawić granicy"Zobacz więcej

"Dziś Fundacja UNAWEZA pomaga kobietom na świecie oraz w Polsce. Dzięki wsparciu wielu wspaniałomyślnych osób zapewniamy naszym Podopiecznym dostęp do edukacji, opieki medycznej oraz spełniamy ich marzenia. DAJEMY KOBIETOM SKRZYDŁA!" - podkreśla Martyna. Podczas pierwszego roku swojej działalności Fundacja UNAWEZA zebrała blisko 1,4 mln zł. Z tych środków Fundacja pomogła sfinalizować prowadzoną przez Stowarzyszenie Misji Afrykańskich budowę domu dla Kabuli i Dzieci z albinizmem w Tanzanii oraz wspiera jego codzienne funkcjonowanie.

W Meksyku prowadzi projekty skierowane do Kobiet pepenadoras (zbieraczek śmieci), zapewniając Im naukę zawodu, edukację psychologiczną oraz ekonomiczną, żeby miały siłę wyrwać się z zaklętego kręgu życia na wysypisku oraz otacza opieką ich Dzieci, zapewniając wyprawki szkolne i zajęcia sportowe. W Polsce wraz z Fundacją po DRUGIE buduje Dom dla Nastoletnich Mam i Ich Dzieci. W maju 2020 roku uruchomiony został sklep Martyna.World. To SKLEP, KTÓRY POMAGA. Jego klienci wybierając opcję "KUPUJĘ I POMAGAM" płacą dokładnie tyle samo za dany produkt ile przy standardowym zakupie, jednak część z tej kwoty przekazują jako darowiznę na konto Fundacji UNAWEZA i pomagają pomagać.

Świętując pierwsze urodziny fundacji, Martyna Wojciechowska obchodzi jednocześnie swoje 46. urodziny. Dziennikarka i autorka programu "Kobieta na krańcu świata" zaczynała swoją karierę telewizyjną pod koniec lat 90. XX wieku, gdy współprowadziła program "Automaniak" w TVN. Później można było ją oglądać w "Dzieciakach z klasą" oraz w pierwszym polskim reality show "Big Brother". Jak zmieniła się od tamtego czasu? Zobacz naszą galerię!

Martyna Wojciechowska została potrącona przez samochód! Pokazała nagranieZobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×