"Kobieta na krańcu świata" odcinek 2. s. 10. Spotkanie Martyny z łowcami głów na Borneo! [ZWIASTUN+ZDJĘCIA]

Ibanowie, zamieszkujący Borneo, przez wiele lat uważani byli za jedną z najbardziej przerażających społeczności na świecie. Polowanie na ludzkie głowy było częścią ich rytuału wojennego. W drugim odcinku jubileuszowego sezonu programu "Kobieta na krańcu świata", Martyna Wojciechowska odwiedzi Limput - potomkinię łowców głów!

Multimedia

"Kobieta na krańcu świata" odcinek 2. sezon 10. w niedzielę, 18.11.2018 o godz. 11:00 w TVN! - sprawdź program tv

Rdzenna grupa etniczna z Borneo zdobywała głowy zabitych wrogów traktując je jako trofea wojenne. Ibanowie wierzyli, że tak przelana krew uzupełnia moc wojownika i dodaje mu chwały. Mimo że tradycja ta przeszła już do historii, jej ślady są wciąż obecne w domach Ibanów. Ścięte przed latami głowy wrogów trzymają pod własnym dachem.

Martyna Wojciechowska ląduje na Spitsbergenie! Jakie są jej wrażenia? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Martyna Wojciechowska odwiedzi na Borneo potomkinię łowców – Limput oraz weźmie udział w rytuale obłaskawiania czaszek. Bohaterka drugiego odcinka „Kobiety na krańcu świata” mieszka w samym środku dżungli, z daleka od cywilizacji. Aby dostać się do jej domu rodzinnego trzeba pokonać długą drogę łodzią w górę rzeki. To właśnie tam przechowuje czaszki, którymi się opiekuje. Razem z mężem nie wyobrażają sobie innego życia. Prawdopodobnie to ostatnie pokolenie, które z taką starannością dba o tę tradycję.

Martyna Wojciechowska zaangażuje się w politykę? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×