"Kobieta na krańcu świata" sezon 11. odcinek 7. Kinnar, czyli trzecia płeć w Indiach. Martyna Wojciechowska sprawdza, kim są i czym się zajmują

Martyna Wojciechowska poleciała do Indii, aby dowiedzieć się więcej na temat Kinnar. W 7. odcinku 11. sezonu "Kobiety na krańcu świata" dowiemy się, jak wygląda codzienne życie kogoś, kto należy do trzeciej płci.

Multimedia

"Kobieta na krańcu świata" odcinek 7. sezon 11. w niedzielę, 20.10.2019 o godz. 11:00 w TVN! - sprawdź program tv

W kulturze Indii Kinnar funkcjonują od 4000 lat. Jako "boscy tancerze" – pół ludzie, pół ptaki, pojawiają się w mitologicznych opowieściach hinduizmu i buddyzmu. Eunuchowie, nazywani także Hidźrami, często strzegli żon na dworach władców indyjskich.

Martyna Wojciechowska u "królowej soli" w Senegalu. Zobacz fragment!Zobacz więcej

Dziś o ich błogosławieństwo zabiegają świeżo poślubieni małżonkowie i rodzice nowonarodzonych dzieci. Kinnar przez jednych czczone są podczas religijnych i duchowych ceremonii, przez innych - przeklinane i dyskryminowane.

OGLĄDAJ nowe odcinki seriali i programów kanałów TVN wcześniej niż w TV!

W Indiach Martyna pozna Ram Kali, szefową organizacji pozarządowej, która zajmuje się pomocą dla społeczności Kinnar, działa i walczy o ich prawa. Kim są współczesne Kinnar? Jak wygląda codzienne życie kogoś, kto należy do trzeciej płci?

Martyna Wojciechowska uruchamia fundację z okazji swoich urodzin. Czym zajmuje się UNAWEZA?Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×