"Kobieta na krańcu świata". Widzowie chcą pomóc Kabuli z Tanzanii [WIDEO]

Odcinek "Kobiety na krańcu świata", w którym przedstawiono historię Kabuli, dotkniętej albinizmem w Tanzanii, poruszył wielu widzów w Polsce. Jak potoczą się losy dziewczyny?

Multimedia

17-letnia Kabula z Tanzanii choruje na albinizm. Żyje w społeczeństwie, które wierzy, że albinosi obdarzeni są szczególną mocą. Z części ich ciała produkowane są magiczne eliksiry i amulety. Dziewczyna została skrzywdzona na skutek tych przesądów i teraz pragnie pomagać innym albinosom. Marzy także o studiowaniu prawa. Jej historia została przedstawiona w programie Martyny Wojciechowskiej "Kobieta na krańcu świata".

CZYTAJ TAKŻE: "KOBIETA NA KRAŃCU ŚWIATA" 12.10.2014. MARTYNA U ALBINOSÓW W TANZANII [WIDEO+ZDJĘCIA] POLOWANIE NA ALBINOSÓW W TANZANII. MARTYNA WOJCIECHOWSKA APELUJE O POMOC [WIDEO]

Podróżniczka opowiedziała w "Dzień Dobry TVN" o reakcji widzów po ukazaniu się programu oraz o tym, jak można pomóc Kabuli w spełnieniu jej marzenia. - Zgłosiły się osoby, które chciałyby adoptować dzieci dotknięte albinizmem, zgłosili się ludzie, którzy chcą zorganizować Kabuli i jej rodzinie wakacje. To jest więcej niż mogłabym marzyć - powiedziała Wojciechowska. Ale na tym nie kończy się pomoc dla Kabuli. 4 grudnia odbędzie się licytacja charytatywna wśród polskich prawników dla dziewczynki.

Zobacz wideo!

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×