"Kocham Cię, Polsko!" odcinek 12. s. 11. Kto okazał się lepszym kapitanem piłkarzy: Królikowski czy Kammel? Ostatni odcinek w sezonie! [WYNIKI+ZDJĘCIA]

Za nami 12. odcinek 11. sezonu programu "Kocham Cię, Polsko!". Tym razem zmierzyli się ze sobą byli piłkarze! Sprawdźcie, czy lepsza okazała się drużyna pod wodzą Antka czy Tomka!

Multimedia

"Kocham Cię, Polsko!" w soboty o godz. 20:05 w TVP2! - sprawdź program tv

Tomasz Frankowski był jednym z gości ostatniego odcinka „Kocham Cię, Polsko!”. W jednej z rund musiał powiedzieć, jak inaczej nazywamy niegrzeczne dziecko. Zadanie okazało się niełatwe, zwłaszcza że na podanie trzech określeń Tomasz Frankowski miał zaledwie 5 sekund. – Bachor – było pierwszym słowem, które przyszło mu na myśl. Ze znalezieniem pozostałych miał jednak problem. – On ma grzeczne dzieci – stwierdził Tomasz Kammel. Czas minął, a piłkarzowi w tym pytaniu nie udało się zdobyć dla drużyny punktów.

Na niespełna miesiąc przed pierwszym gwizdkiem inaugurującym mundial w Rosji, w sobotnim odcinku „Kocham Cię, Polsko!” doszło do starcia dawnych kolegów z piłkarskich boisk. W drużynie Tomasza Kammela wystąpili: Piotr Świerczewski, Michał Żewłakow i Kamil Kosowski. Antek Królikowski do swojego składu desygnował: Jerzego Dudka, Tomasza Kłosa i Tomasza Frankowskiego.

Wokalistki czy wokaliści? Kto okazał się lepszy? [WYNIKI+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Na papierze silniejszą ekipę stworzył Antek. Jednak w „Kocham Cię, Polsko!”, podobnie jak na boisku, wygrywają ci, którzy mają większy głód zwycięstwa. W związku z tym, że obie drużyny od początku pokazały, że ambicja to dla nich podstawowa wartość, mogliśmy być pewni, że dla zawodników odcinek będzie niczym finał Ligi Mistrzów.

Grę rozpoczęły Kalambury, w których po raz pierwszy swoje zdolności artystyczne zaprezentował Tomasz Kammel. Sprawdził się w tej roli doskonale, a jego drużyna odgadła wszystkie hasła, obejmując prowadzenie. W rundzie Sport, w której pytania koncentrowały się wokół futbolowej tematyki, zawodnicy dali prawdziwy popis wiedzy. Okazało się, że oprócz bycia profesjonalistami, są pasjonatami swojej pracy, doskonale znającymi historię polskiej piłki nożnej. Bardzo zabawna, zarówno dla zawodników, jak i widzów, okazała się Kronika niepodległa, w której goście wcielają się w rolę prezenterów telewizyjnych z ubiegłego stulecia.

Lepiej odnalazł się w niej Piotr Świerczewski, który zdobył o dwa punkty więcej od Jerzego Dudka, dzięki czemu jego drużyna umocniła się na prowadzeniu (102 do 75). Na częściowe odrobienie strat drużynie Antka pozwoliły Urodziny, bo prezent-bomba wybuchł w rękach Piotra Świerczewskiego. Muzyczne licytacje sprawiły natomiast, że drużyna Antka objęła prowadzenie, a do Finału przystępowała z siedmiopunktową przewagą. Na pierwsze z trzech pytań – „Jaki procent Polaków korzysta ze smartfona?” – trafniej odpowiedzieli zawodnicy z ekipy Tomasza, co doprowadziło do remisu. Z dwoma kolejnymi lepiej poradzili sobie jednak piłkarze Antka, a koło fortuny przyznało im w sumie rekordowe 505 punktów, przez co zdeklasowali rywali i wyrzucili ręce do góry, triumfując w ostatnim w tym sezonie odcinku „Kocham Cię, Polsko!”.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×