Kodym u Piotra Metza w "Soku z buraków" w RBL. TV

Jedni cenią go za odwagę i bezkompromisowe poglądy, inni widzą w nim wyłącznie cynika.

Multimedia

Już w najbliższą sobotę na kozetce u Piotra Metza zasiądzie naczelny aptekarz polskiej sceny rockowej i założyciel legendarnego zespołu rockowego, Jędrzej "Kodym" Kodymowski. Premiera w najbliższą sobotę o godz. 13:00 na antenie RBL.TV.

Zespół Apteka powstał w latach 80-tych, gdy polski rock stał w zdecydowanej kontrze do otaczającej rzeczywistości. Zdaniem jego lidera system polityczny nie był jednak żadną przeszkodą. Kodym ironicznie odniósł się także do teorii, zgodnie z którą muzyka rockowa kruszyła mury.

  • PRL nie był dla nas żadną przeszkodą. Poziom świadomości kacyków PZPR-owskich był żaden. Wszystkie opowieści o wielkim niebezpieczeństwie i działalności podziemnej to farmazony. Podziemni działacze robiący pieczątkę z ziemniaka z napisem "Solidarnoćć" to przecież jakaś groteska. Śmieszy mnie też, gdy słyszę, że muzycy obalili Mur Berliński. Ale wszyscy muszą się karmić jakimiś bajkami - wyjaśnia z "Soku z buraków" Kodym.

Kodymowski, który na polskiej scenie rockowej obecny jest od 30 lat, z nostalgią wspomina jednak kulturę z czasów PRL. Niektóre treści prezentowane we współczesnych mediach są jego zdaniem miałkie.

  • W PRL-u mieliśmy takie postaci, jak Cybulski czy Kobiela, które niosły ze sobą coś ludzkiego - tłumaczy Kodym. - Teraz mamy do czynienia z pełną imitacją. Zupełnie tak, jak w jednym z odcinków programu Jeremy’ego Clarksona. Gdy był w Chinach miał na sobie podrobione Ray-Bany, marynarkę Dzianini Wiertacze, szedł do podrobionego Starbucksa pić podrobiona kawkę. Dokładnie tak stało się z post peerelowską rzeczywistością - wyjaśnia w "Soku z buraków" lider Apteki.

Cały wywiad z Jędrzejem Kodymowskim będzie można zobaczyć w programie "Sok z buraków" już w najbliższą sobotę 23-go lutego, o godz. 13:00 na antenie RBL.TV.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×