"Kogel-mogel" aktorzy po latach. Tak zmieniły się gwiazdy kultowej serii o losach Kasi Solskiej. Niektórych nie ma już niestety wśród nas

"Kogel-mogel" aktorzy po latach. Na ekrany kin trafił film "Koniec świata, czyli Kogel-mogel 4". To już czwarty odcinek kultowej komedii, która doprowadziła do łez (ze śmiechu- oczywiście) całe pokolenia Polaków. Od premiery pierwszej części "Kogla-mogla" mięły już 34 lata. Jak zmienili się aktorzy, którzy zagrali w niej kluczowe role? Których z nich możemy zobaczyć w najnowszej części produkcji?

Multimedia

"Kogel- mogel" - 34 lata od premiery

Lat 80. XX wieku to czasy rozkwitu polskich komedii. W tym okresie powstały między innymi kultowe Seksmisja, Va Bank, Alternatywy 4 czy Kogel-mogel. Ostatnia z wymienionych przez nas pozycji doczekała się aż trzech kontynuacji, z których ostatnia właśnie pojawiła się na ekranach kin. Koniec świata, czyli kogel-mogel 4 to dalsza część przygód Kasi Solskiej i docenta Wolańskiego.

Pierwszy Kogel-mogel miał swoją premierę w 1988 roku. Reżyserem komedii był Romana Załuski, który scenariusz stworzył wraz z Iloną Łepkowską.

Grażyna Błęcka-Kolska kończy 60 lat. Życiowa tragedia sprawiła, że aktorka na długie lata wycofała się z show-biznesuZobacz więcej

Katarzyna Solska (Grażyna Błęcka-Kolska) po egzaminach wstępnych na studia wraca do rodzinnej wsi Grabowo. Na miejscu dowiaduje się, że rodzice (Katarzyna Łaniewska i Jerzy Turek) bez jej wiedzy rozpoczęli przygotowania do zaręczyn z bogatym, ale mało urodziwym Staśkiem Kolasą (Jerzy Rogalski). W przeddzień ślubu Kasia otrzymuje oficjalnie zawiadomienie o przyjęciu na studia pedagogiczne, przez co postanawia uciec z domu. Wyjeżdża do Warszawy, gdzie dostaje pracę jako opiekunka nieznośnego Piotrusia Wolańskiego (Maciej Koterski). Tymczasem pani Wolańska (Ewa Kasprzyk) podejrzewa Kasię o romans z mężem (Zdzisław Wardejn), docentem i lektorem na Wydziale Pedagogiki UW. W jednej z restauracji Kasia zostawia torebkę, czego świadkiem był przystojny, 28-letni Paweł Zawada (Dariusz Siatkowski). Po oddaniu zguby podrywa dziewczynę, ostatecznie para zakochuje się w sobie i ogłasza, że bierze ślub - czytamy w opisie produkcji.

Kontynuacje "Kogla-mogla"

Kultowa komedia już rok później (w 1989 roku) doczekała się kontynuacji. Druga część produkcji otrzymała nazwę Galimatias, czyli kogel-mogel 2. To jednak nie koniec. Po 30. latach, w 2019 roku swoją premierę miała trzecia część Kogla-mogla o tytule Miszmasz, czyli kogel-mogel 3. Aktualnie w kinach można oglądać Koniec świata, czyli kogel-mogel 4.

Dwie nowe części skupiają się nie tylko na Kasi i Marianie Wolańskim (którzy są razem!), ale na młodym pokoleniu.

Miłość Agnieszki i Marcina rozkwita, podobnie jak Kasi i profesora Wolańskiego. Babcia Solska marzy już tylko o ślubie jedynego wnusia… Jednak na drodze do szczęścia młodego Zawady staje Bożenka. Wolańska postanawia radykalnie odmienić swoje życie i zamiast na seks, tym razem stawia na celibat. Spokój Piotrusia i Marlenki burzy nieoczekiwana wizyta... A kiedy wszyscy bohaterowie spotkają się w jednym miejscu, nastąpi tytułowy koniec świata... - brzmi opis czwartej części komedii.

Kogel-mogel: aktorzy

W najnowszej części komedii Kogel-mogel widzimy część aktorów, którzy zagrali w dwóch pierwszych dwóch odcinkach. Wśród nich jest przede wszystkim odtwórczyni roli Kasi- Grażyna Błęcka-Kolska czy aktor grający Mariana Wolańskiego Zdzisław Wardejn. Nie da się ukryć, że od premiery pierwszej części filmu Kogel-mogel minęło ponad trzydzieści lat. Aktorzy dość mocno się zmienili. Zobacz ich porównanie w galerii. Niestety, wielu z nich nie ma już wśród nas.

Zobacz galerię

Mówiąc o aktorach nie sposób nie wspomnieć o grającym Pawła Dariuszu Siatkowskim. Aktor nie doczekał kolejnych części produkcji, gdyż zmarł w 2008 roku. Katarzyna Łaniewska zmarła 7 grudnia 2020 roku.

Jego śmierć wstrząsnęła Polską. Filmowy mąż Kasi Solskiej zginął w tajemniczych okolicznościachZobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Ala (gość)

  Była na 4 cześć nic specjalnego

  15.01.2022 20:23
 • Młody (gość)

  Kwaśniewski komentuje na kacu, popo dejrzane wypowiedzi nie na czasie

  12.01.2022 08:53
 • Obserwator (gość)

  Pierwszy kogel mogiel nie do przebicia naturalne podejście do wszystkiego

  12.01.2022 08:50
 • gość (gość)

  Koniec świata - czyli kogel-mogel 4 fajna komedia w kinach Tłumy byłam na 2 seansach cała sala się śmiała

  07.01.2022 22:00

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×