"Kogel Mogel". Dariusz Siatkowski, czyli filmowy mąż Kasi Solskiej. Śmierć aktora była ogromnym szokiem dla wszystkich! [ZDJĘCIA]

Dariusz Siatkowski, czyli filmowy mąż Kasi Solskiej z dwóch części "Kogla Mogla" zmarł w 2008 roku, ale w pamięci polskich widzów pozostanie na zawsze. Jego nagła śmierć była ogromnym szokiem dla wszystkich. Przed premierą 3. części kultowej komedii przypominamy sylwetkę znakomitego aktora. W jakich filmach i serialach zagrał Dariusz Siatkowski?

Multimedia

Dariusz Siatkowski urodził się 31 lipca 1960 roku w Koszalinie. Był absolwentem Technikum Budowy Dróg i Mostów, ale zaraz po skończeniu szkoły w Koszalinie podjął studia na Wydziale Aktorskim w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Jego talent został dostrzeżony niemal od razu. Za rolę Gromotrubowa w przedstawieniu dyplomowym reżyserowanym przez Jerzego Treli otrzymał nagrodę na II Ogólnopolskim Przeglądzie Sztuk Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi. Z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi związał się na stałe. Występował również na deskach teatru Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz w Polskim we Wrocławiu.

Elżbieta Panas, czyli najgorętszy biust lat 80. Jak wygląda i co robi obecnie? [GALERIA]Zobacz więcej

Szerokiej publiczności znany był z licznych ról filmowych. Największą popularność przyniosła mu rola Pawła Zawady w komediach Romana Załuskiego. Oprócz tego mogliśmy go również oglądać w "Krollu", "Słodko-gorzkim", "Reichu", "Szabli od komendanta", "Pogrzebie kartofla" i "Śmierci jak kromka chleba". PitBull. Na małym ekranie pojawiał się sporadycznie. "Twarze i maski", "PitBull", "Na dobre i na złe" czy "Fala zbrodni" to najważniejsze serialowe tytuły, w których wystąpił Dariusz Siatkowski. Jako reżyser debiutował w 2005 roku sztuką "Klaustrofobia".

Dariusz Siatkowski - "Kogel Mogel"

Kreacja męża Kasi Solskiej z filmów:"Kogel-mogel" i "Galimatias, czyli kogel-mogel II" przyniosła mu ogromną popularność. Dzięki roli Pawła Zawady na stałe zapisał się na kartach historii polskiej kinematografii. Na przełomie lat 80. i 90. wzdychały do niego miliony Polek. Szansy na wielką karierę jednak nie wykorzystał. Po premierze filmów Załuskiego odsunął się w cień.

Dariusz Siatkowski śmierć

Dariusz Siatkowski odszedł niespodziewanie, w sobotę 11 października 2008 roku, w jednym z hoteli pod Łodzią. Miał 48 lat. Hipotez na temat jego śmierci krążyło w mediach wiele. Twierdzono, że zmarł w wyniku komplikacji po ostrym zapaleniu płuc. Spekulowano również, że aktor był uzależniony od alkoholu i narkotyków. Dokładne przyczyny śmierci nie zostały jednak podane do wiadomości publicznej. Dariusz Siatkowski został pochowany na cmentarzu przy ul. Gnieźnieńskiej w rodzinnym Koszalinie.

Dysponował aktorską intuicją i sceniczną charyzmą, które sprawiały, że przykuwał do siebie uwagę widzów – tak mówiła o aktorze Daria Kubiak z Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi.

Zobacz galerię

Przypominamy, że „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3” trafi do kin 25 stycznia 2019 roku. W trzeciej części kultowej komedii główna bohaterka Kasia (Grażyna Błęcka-Kolska) nadal mieszka we wsi Brzózki i walczy z niechcianym zalotnikiem Staszkiem Kolasą. Do Polski wraca niespodziewanie jej syn Marcin (Nikodem Rozbicki) i od razu wpada w kłopoty. Chłopak ma pomysł na niecodzienny biznes… W tym czasie w Warszawie w rodzinie Wolańskich wybucha kryzys. Wolańska (Ewa Kasprzyk) – celebrytka i słynna sekstrenerka – wydaje kontrowersyjną książkę. Jej bliscy – mąż (Zdzisław Wardejn) i córka Agnieszka (Aleksandra Hamkało) – buntują się i uciekają z domu. Postanawiają najpierw odwiedzić Piotrusia (Maciej Zakościelny), który dziś wiedzie wygodne życie u boku żony Marleny (Katarzyna Skrzynecka). Następnie ruszają w nieznane, a finał tej wycieczki znów przejdzie do legendy...

Kto jest kim w 3. części kultowej polskiej komedii? Poznaj wszystkich bohaterów! [ZDJĘCIA+WIDEO]Zobacz więcej

Zobacz więcej wideo na kanale Youtube Telemagazynu!

Komentarze

Skomentuj
 • Waldi (gość)

  Bardzo mi Przykro z Powodu śmierci Pana Darka Siatkowskiego który zmarł moim zdaniem zbyt młodo i mógł jeszcze wiele zdziałać i wiele ról odegrać ale najważniejsze żebyśmy teraz o nim my fani i ogólnie ludzie Pamiętali bo życia mu już nie zwrócimy ale w naszych myślach będzie żył zawsze. wieczny odpoczynek

  27.01.2019 21:45
 • kirstey (gość)

  Niesamowite, poprzednie 2. części filmu - SUPER!!! Zobaczymy, jak 3.część filmu będzie przedstawiała się. Zapewne rewelacyjnie- tak myślę... Pozdrawiam scenarzystę, jak i aktorów występujących w tym kultowym filmie... ❤❤❤

  02.01.2019 01:07
 • Viki (gość)

  Super film.Szacunek dla wszystkich aktorów.Pan Dariusz będzie patrzył z nieba.Pokój jego duszy.

  31.12.2018 06:18
 • Ola.s (gość)

  Jezu jak bardzo bym chciała tej płynnej,bez zdziwień i rozczarowań,plastycznej kontynuacji częśći poprzednich...mylę sobie,że pan Darek i tak obecny był na planie.. jedyna postacią która mnie drażniła to mama Kasi,stara Kolska jakoś przerysowanie, przesadnie grała.Nie,nie lubię jej.

  30.12.2018 20:47
 • Ola.s (gość)

  Cieszę się,że zobaczę panią Grażynke k ...która ściskam serdecznie;-)

  30.12.2018 20:40
 • Będziemy patrzeć (gość)

  Na internet ty masz na internet

  30.12.2018 19:50

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×