"Kogel-mogel". Grażyna Błęcka-Kolska przeżyła niewyobrażalną tragedię. Aktorka na długie lata wycofała się z show-biznesu. Co dziś u niej słychać?

Grażyna Błęcka-Kolska, czyli niezapomniana Kasia Solska z kultowej serii "Kogel-Mogel" skończyła w tym roku 60 lat. Aktorka przed laty przeżyła niewyobrażalną tragedię. Filmowa Kasia z "Kogla-mogla" straciła córkę. Wypadek sprawił, że aktorka na długie lata wycofała się z show-biznesu. Co dziś u niej słychać?

Multimedia

Grażyna Błęcka-Kolska przeżyła niewyobrażalną stratę

Grażyna Błęcka-Kolska znana jest polskim widzom przede wszystkim z roli Kasi Solskiej z kultowej serii "Kogel-Mogel". W latach 80. i 90. była jedną z najpopularniejszych polskich aktorek. Razem z mężem - Janem Jakubem Kolskim - przez ponad 20 lat tworzyła artystyczny duet. Ich wspólne projekty to m.in. "Jańcio Wodnik", "Historia kina w Popielawach" i "Jasminum".

Grażyna Błęcka-Kolska i Jan Jakub Kolski doczekali się córki, która przyszła ma świat w 1991 roku. Zuzanna miała 23 lata, kiedy zginęła w wypadku samochodowy spowodowanym przez aktorkę. Po tej tragedii, Grażyna Błęcka-Kolska wycofała się z życia publicznego. Do grania wróciła dopiero w 2018 roku - za rolę w "Ułaskawieniu" otrzymała nagrodę na Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Tak zmieniły się gwiazdy kultowej serii o losach Kasi Solskiej. Niektórych nie ma już niestety wśród nasZobacz więcej

Zuzanna Kolska - kim była córka Grażyny Błęckiej-Kolskiej?

Córka aktorki i reżysera tuż przed tragedią była na etapie obrony pracy magisterskiej na temat etyki pracy paparazzi. Zuza studiowała kierunek media współczesne na Uniwersytecie Westminster w Londynie. Była utalentowaną fotografką, która pozostawiła po sobie wiele ciekawych prac. Aktorka wspomina ją jako osobę kochającą ludzi, spostrzegawczą, wnikliwą i nad wiek dojrzałą. Uważa, że do obowiązków dorosłych należy uwrażliwianie młodych ludzi i edukowanie, również poprzez wartościowe kino - opowiadała w rozmowie z Wideoportalem.

Jego śmierć wstrząsnęła Polską. Filmowy mąż Kasi Solskiej zginął w tajemniczych okolicznościachZobacz więcej

Przypominamy, że do tragicznego wypadku z udziałem aktorki i jej córki doszło w czwartek, 24 lipca 2014 roku. 23-letnia córka w stanie ciężkim została przewieziona do szpitala. Dziewczyna zmarła na stole operacyjnym.

Zobacz galerię

7 stycznia 2022 roku do polskich kin trafi kolejna odsłona kultowej polskiej komedii z 1988 roku opowiadającej o perypetiach sympatycznej Kasi Solskiej, w postać której wcieliła się Grażyna Błęcka-Kolska. "Koniec świata czyli Kogel Mogel 4" wyreżyserowała Anna Wieczur-Bluszcz.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×