"Kogel Mogel". Skrót fabuły kultowej serii w 3 minuty! Jak zaczęła się historia Kasi? Co wydarzyło się w „Galimatiasie”?

Od czego zaczęła się historia „Kogla Mogla”? Jak Kasia trafiła do państwa Wolańskich? Co wydarzyło się w „Galimatiasie”? Dla wszystkich, którzy chcą przypomnieć sobie, co wydarzyło się trzydzieści lat przed „Miszmaszem czyli Koglem Moglem 3” mamy skrót z fabuły, z małym przymrużeniem oka. Komedia, która zaczyna się od marzeń, a kończy na rozwodach, dorosłych dzieciach i celebrytach, w kinach od 25 stycznia.

Multimedia

„Miszmasz czyli Kogel Mogel 3” kontynuuje historię dwóch kultowych już filmów: „Kogel Mogel” i „Galimatias czyli Kogel Mogel 2”. Na ekrany powracają znani bohaterowie: Kasia, państwo Wolańscy, babcia Solska, Staszek Kolasa, Piotruś (który już dorósł i uwił sobie wygodne gniazdko; w tej roli Maciej Zakościelny). Obok nich zobaczymy też nowe postaci:

 • Marcin Zawada (Nikodem Rozbicki) – syn Kasi i Pawła. Wieczny Piotruś Pan – imprezowicz i lekkoduch, który umie podbić serce niemal każdej dziewczyny. Przez kilka ostatnich lat po tym jak małżeństwo jego rodziców się rozpadło, mieszkał z ojcem w Holandii. I cały czas okłamywał matkę – pewną, że jej ukochany syn za granicą studiuje.

 • Agnieszka Wolańska (Aleksandra Hamkało) – młodsza siostra Piotrusia. Inteligentna, ale cicha, skromna i „poukładana” Aga ma dużo więcej wspólnego z ojcem niż z ekscentryczną, zapatrzoną w siebie matką. I wciąż trafia na mężczyzn, którzy łamią jej serce.

 • Marlena Wolańska (Katarzyna Skrzynecka) – żona Piotrka. Twarda bizneswoman – właścicielka modnej restauracji i potulnego, siedzącego grzecznie w domu męża. Wielkie pieniądze, kicz i lamparcie cętki – to „środowisko naturalne”, w którym Marlena wręcz rozkwita… I choć na co dzień trzyma Piotrka „pod obcasem”, w głębi serca naprawdę męża kocha – i każdego dnia dba o to, by był naprawdę szczęśliwy.

 • Urzędniczka (Anna Mucha) – kobieta wulkan: niebezpieczna i gorąca. Tajemnicza, seksowna brunetka, która w sekundę sprawi, że Marcinowi skoczy tętno…

 • Paweł (Mikołaj Roznerski) – chłopak, który łamie Agnieszce serce. Egoista i zimny drań, który zrywa z ukochaną za pomocą SMS-a. Nieświadomy, że dziewczyna szykuje dla niego „słodką” zemstę…

 • Paula (Michalina Sosna) – nowa dziewczyna Pawła. Śliczna i sympatyczna, ale pozbawiona większych ambicji. I ślepo zapatrzona w chłopaka, który podbił jej serce…

 • Młodszy aspirant Iwona Ząb (Joanna Jarmołowicz) – policjantka z Brzózek. Silna, pewna siebie – umie poskromić każdego lokalnego rozrabiakę. Doskonali się w sztuce selfie.

 • Policjant Tadeusz (Wojciech Solarz) – kolega Iwony, który marzy o tym, by razem wybrali się nie tylko na patrol, ale też na randkę.

Od czego zaczęła się historia „Kogla Mogla”? Jak Kasia trafiła do państwa Wolańskich? Co wydarzyło się w „Galimatiasie”? Obejrzyj skrót z dotychczasowej fabuły kultowej serii poniżej!

W „Miszmaszu czyli Koglu Moglu 3” główna bohaterka Kasia (Grażyna Błęcka-Kolska) nadal mieszka we wsi Brzózki i walczy z niechcianym zalotnikiem Staszkiem Kolasą. Do Polski wraca niespodziewanie jej syn Marcin (Nikodem Rozbicki) i od razu wpada w kłopoty. Chłopak ma pomysł na niecodzienny biznes… W tym czasie w Warszawie w rodzinie Wolańskich wybucha kryzys. Wolańska (Ewa Kasprzyk) – celebrytka i słynna sekstrenerka – wydaje kontrowersyjną książkę. Jej bliscy – mąż (Zdzisław Wardejn) i córka Agnieszka (Aleksandra Hamkało) – buntują się i uciekają z domu. Postanawiają najpierw odwiedzić Piotrusia (Maciej Zakościelny), który dziś wiedzie wygodne życie u boku żony Marleny (Katarzyna Skrzynecka). Następnie ruszają w nieznane, a finał tej wycieczki znów przejdzie do legendy!

Dariusz Siatkowski, czyli filmowy mąż Kasi Solskiej. Jego śmierć była ogromnym szokiem dla wszystkich! [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Na ekranie doborowa obsada: wcielający się w nowe postacie Nikodem Rozbicki, Aleksandra Hamkało, Anna Mucha i Maciej Zakościelny jako legendarny Piotruś oraz plejada gwiazd znana z poprzednich części serii, czyli Grażyna Błęcka-Kolska, Ewa Kasprzyk, Zdzisław Wardejn, Katarzyna Łaniewska, Jerzy Rogalski, Wiktor Zborowski. W pozostałych rolach: Katarzyna Skrzynecka, Paweł Nowisz, Małgorzata Rożniatowska, Joanna Jarmołowicz, Wojciech Solarz, Mayu Gralińska-Sakai, Mikołaj Roznerski i Michalina Sosna.

Ania Rusowicz i Sławek Uniatowski odświeżają hit Edyty Geppert! Jak wyszło? [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

W związku z filmem ukażą się również dwie niezwykłe publikacje: książka „Tu jest jakby luksusowo” Ilony Łepkowskiej oraz zbiór felietonów „Jak znalazłam swój punkt G” autorstwa filmowej bohaterki, Barbary Wolańskiej.

Zobacz galerię

Zobacz więcej wideo na kanale Youtube Telemagazynu!

Komentarze

Skomentuj
 • zio (gość)

  1000 do 1 kit i gniot niestety

  18.01.2019 11:09
 • Neska (gość)

  Super Dwie części Filmu....Trzecia część to już nie będzie to samo....Czasy Dobrych Polskich Aktorów i Filmów Już nie wrocą....

  17.01.2019 23:08
 • ufff (gość)

  Dobrze, że ktoś zrobił takie przypomnienie zdarzeń t :) dwie części, oczywiście, oglądałem, ale pamiętać cały ten galimatias po latach...

  17.01.2019 21:34

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×