"Kolonowanie - sposób na nieśmiertelność" w TVN Style [WIDEO]

Korea to kraj, który zaskakuje na każdym kroku. Panuje w nim nie tylko obsesja doskonałości, ale także moda na klonowanie. „Klonowanie- sposób na nieśmiertelność” to drugi dokument, który Marcin Prokop zrealizował wspólnie z TVN Style.

Multimedia

Podczas pobytu w Korei Marcin Prokop nie narzekał na brak wrażeń. Dziennikarz postanowił odkryć także tajemnicę nieśmiertelności. To właśnie w Seulu znajduje się słynna klinika Sooam, która od prawie dziesięciu lat specjalizuje się w klonowaniu. Założył ją sześćdziesięciodwuletni weterynarz dr Hwang Woo Suk, który jako pierwszy na świecie sklonował psa. Dziś kopiowanie ukochanych pupili jest już na porządku dziennym.

Rocznie Sooam przeprowadza około stu tego rodzaju zabiegów. Miłośnicy czworonogów są gotowi zapłacić za to nawet sto pięćdziesiąt tysięcy dolarów. Marcin Prokop jako jeden z nielicznych dziennikarzy miał szansę uczestniczyć w porodzie sklonowanego psa. Podczas rozmowy z najsłynniejszym weterynarzem na świecie dowiedział się kto i dlaczego decyduje się na podarowanie drugiego życia swojemu ulubieńcowi. Lekarz zdradził także swoje najbliższe plany. Okazało się, że od lat pracuje nad znalezieniem lekarstw na wiele przewlekłych chorób, a także wraz z grupą rosyjskich naukowców stara się ożywić skamielinę mamuta znalezionego na Syberii. Jednak jego największym marzeniem jest sklonowanie człowieka. Jak daleko uda mu się dotrzeć w pogoni za nieśmiertelnością?

"Klonowanie - sposób na nieśmiertelność" w niedzielę, 15 listopada o godz. 11:30 w TVN Style!

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×