komentarz

"Moja gwiazda: Teen Spirit" [RECENZJA]. Agnieszka Grochowska i Elle Fanning jako matka i córka! Amerykańska aktorka oczarowuje śpiewem, czyli trochę prawdy o telewizyjnych talent show

Pamiętam, gdy po raz pierwszy zetknąłem się ze zwiastunem „Teen Spirit”. Byłem mocno zaintrygowany i wyczekiwałem daty premiery, bojąc się jednocześnie, że jakimś cudem film nie trafi do polskiej dystrybucji. Tak na szczęście się nie stało i na wielkich ekranach pojawiła się „Moja gwiazda: Teen Spirit”. Jak Agnieszka Grochowska i Elle Fanning prezentują się jako matka i córka? Warto wybrać się do kina?

05.07.2019Recenzja

"Midsommar. W biały dzień" [RECENZJA]. Najlepszy horror 2019 roku? Intrygujące i dziwnie podniecające doświadczenie filmowe!

Ari Aster przebojem wdarł się do kina. Jego ubiegłoroczne "Dziedzictwo. Hereditary" szybko okrzyknięto fenomenem i chociaż do dzisiaj uważam, że zachwyty nad tamtym obrazem były przesadzone, to nie mogę nie docenić tego, w jaki sposób młody reżyser buduje swoje opowieści. Po seansie "Midsommar. W biały dzień" wiem jedno - o tym filmie będzie głośno! I bardzo dobrze.

05.07.2019Recenzja

"Ja teraz kłamię" [RECENZJA]. Jesteśmy ćpunami emocji i helupiarzami sensacji, czyli najbardziej stylowy polski film ostatnich lat!

Paweł Borowski w pełnym metrażu debiutował w 2009 roku. Wówczas jego "Zero" mocno podzieliło publiczność, ale trudno było przejść obok tego obrazu obojętnie. Jeszcze większe kontrowersje wzbudzi "Ja teraz kłamię", które udowadnia, że warto było czekać aż 10 lat na nowy film absolwenta warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

28.06.2019Recenzja

Młodzi i Film 2019 [KOMENTARZ]. "Underdog" z Mamedem Khalidovem podbił serca publiczności! W jakiej kondycji jest młode polskie kino?

38. edycja koszalińskiego festiwalu debiutów filmowych Młodzi i Film za nami. Przez prawie tydzień mogliśmy poznawać twórców, którzy będą przyszłością polskiego kina i w zasadzie możemy być spokojni o to, co przyniosą naszej kinematografii następne lata. Młodzi chcą, potrafią i mają pomysły, więc tym bardziej szkoda, że Wielki Jantar 2019 powędrował w ręce autorów najsłabszego filmu w stawce.

20.06.2019Młodzi i Film 2019

"Zasada przyjemności" [RECENZJA]. Nowy serial kryminalny CANAL+ nudzi czy intryguje? Oceniamy!

„Zasada przyjemności” zapowiadana była jako produkcja realizowana z ogromnym rozmachem. Reżyserujący całość Dariusz Jabłoński wyszedł poza polskie podwórko i do współpracy zaprosił twórców z Ukrainy oraz Czech, prezentując serial kryminalny, którego akcja osadzona jest we Wschodniej Europie. Dwa pierwsze odcinki „Zasady przyjemności” pokazują, że potencjał jest, ale…

09.06.2019Recenzja

Poprzednie Następne

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×