"Komisarz Alex". Michał Szewczyk nie żyje! Był aktorem kultowych polskich filmów i seriali!

Michał Szewczyk nie żyje. Wybitny łódzki aktor filmowy i teatralny miał 87 lat. Filmy i seriale z jego udziałem znają wszyscy Polacy!

Multimedia

Kolejna smutna informacja ze świata polskiego aktorstwa. Niedawno pożegnaliśmy Ryszarda Kotysa i Krzysztofa Kowalewskiego, a dzisiaj poinformowano o śmierci Michała Szewczyka, wybitnego łódzkiego aktora filmowego i teatralnego, który od ponad 60 lat był związany z Teatrem Powszechnym w Łodzi.

Michał Szewczyk urodził się 29 lipca 1934 roku w Łodzi. Łódzką "Filmówkę" ukończył w 1958 roku, jednak już rok wcześniej zaliczył sceniczny debiut w sztuce "Dwa teatry", oczywiście na deskach Teatru Powszechnego.

Krzysztof Kowalewski nie żyje. Aktor miał 83 lataZobacz więcej

Na ekranie pojawił się po raz pierwszy w 1954 roku, gdy zagrał małą rólkę w filmie "Niedaleko Warszawy". Ważne pozycje z filmografii Michała Szewczyka to "Pan Anatol szuka miliona", "Historia żółtej ciżemki", "Prawo i pięść", "Kapitan Sowa na tropie", "Stawka większa niż życie" czy "Dom". W ostatnich latach zagrał także m.in. w takich serialach jak "Klan", "Na Wspólnej", "Służby specjalne", "Komisarz Alex" czy "Na dobre i na złe".

Michał zawsze podkreślał, że nade wszystko kocha Łódź. Jako „chłopak z Bałut” (jak sam o sobie mówił) odrzucał wszystkie propozycje przeprowadzki do stolicy - napisała na stronie Teatru Powszechnego w Łodzi dyrektor Ewa Pilawska.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • wacek wackowski (gość)

    Mnie się wydaje, ze ino Pan Samocbodzik to łon groł. Jakosik ja go nie widzioł indziej. Ale dobruśki był z niego kuglarek. Hej.

    09.02.2021 17:24

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×