Kora nie przyjęła ostatniego namaszczenia. W co wierzyła wokalistka zespołu Maanam? Jakie miała zdanie o religii katolickiej? [ZDJĘCIA+WIDEO]

Jak poinformował w środę (1 sierpnia) mąż Kory - Kamil Sipowicz, wokalistka nie przyjęła ostatniego namaszczenia. W co wierzyła Kora i jaki był jej stosunek do Kościoła i religii? Sprawę wyjaśniła profesor Magdalena Środę.

Multimedia

Kora zmarła 28 lipca 2018 r. w wieku 67 lat. Wokalistka i liderka zespołu Maanam, a także jurorka programu "Must be the music. Tylko muzyka" zmarła po kilkuletniej walce z rakiem. Jak poinformował na profilu społecznościowym maż Kory - Kamil Sipowicz, wokalistka przed śmiercią nie przyjęła sakramentu ostatniego namaszczenia.

Moja żona do końca była wierna religii słońca, wiatru i kwiatów. Nie przyjęła ostatniego namaszczenia. - napisał Sipowicz.

Kiedy odbędą się uroczystości żałobne? Gdzie spocznie wokalistka Maanam? [DATA I MIEJSCE POGRZEBU]Zobacz więcej

W co wierzyła Kora i jaki był jej stosunek do Kościoła i religii? Kora nie miała najlepszego zdania o kościele katolickim, w wywiadzie dla Wprost w 2010 roku opowiadała, że była molestowana w dzieciństwie przez księdza. Mimo tego Kora była osobą głęboko uduchowioną.

(Ten ksiądz) był starym śmierdzącym człowiekiem, który wpychał mi jęzor do ust i gmerał w majtkach. Gdy wcześniej patrzyłam na niego na ulicy, nie wydawał mi się tak obrzydliwy, ale gdy zaczął się do mnie dobierać, już tak" - wyznała piosenkarka, która miała w tym czasie 10-11 lat. Mieszkała wówczas w ośrodku prowadzonym przez siostry zakonne w Jordanowie - mówiła wokalistka.

Znani żegnają wokalistkę: "Dla mnie dzisiaj kończy się pewien etap historii polskiej muzyki..." [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Głos w sprawie zabrała również profesor Magdalena Środa, która wyjaśniła dlaczego Kora nie przyjęła ostatniego namaszczenia.

Mało było spraw równie jej obcych jak religia katolicka z jej "urzędnikami", sztywnymi rytuałami, coraz większą hipokryzją i zbrodniami pedofilii. Sama była ich ofiarą. Nie znosiła kościoła katolickiego jako instytucji. Może myślała o jakiejś Transcendecji, bo na Transcendencję, jako osoba uduchowiona, była bardzo wrażliwa ale na pewno nie w wydaniu panów w czarnych sukienkach, którzy nienawidzą wszystkiego co naturalne i wolne a którzy dziś, (poza nielicznymi wyjątkami), dorzynają demokrację wraz z PiSem licząc, że upasą się na nowym dyktatorskim reżimie - napisała profesor

Zobacz galerię

Źródło: Fakty TVN, x-news

Komentarze

Skomentuj
  • A (gość)

    Tego nikt nie wie. Może jakiś dobry katol, albo ksiądz, który żyje zgodnie z zasadami wiary katoli( chociaż w to nie wierzysz, jeszcze tacy się zdarzają), modli się czasem za nią. Uwielbiam jej utwory. Stojąc przy jej grobie, pomodliłam sie.

    04.12.2021 11:46
  • antykatol

    ło jejku , pójdzie do piekła

    02.08.2018 07:19

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×