Kora synowie. Kim są dzieci Olgi Jackowskiej? Czy poszli w ślady sławnej mamy? Mateusz i Szymon wybrali zupełnie inną drogę

Olga "Kora" Jackowska miała dwóch synów. Mateusz i Szymon wybrali zupełnie inną drogę. Kim są dzieci zmarłej w 2018 roku legendarnej wokalistki rockowej i liderki zespołu Maanam? Zobaczcie, jak potoczyły się losy synów Kory.

Multimedia

Olga Jackowska Kora) odeszła 28 lipca 2018 roku w wieku 67 lat. Artystka przez ostatnie lata zmagała się z nowotworem. Lekarze wykryli u niej raka jajnika. Wokalistka, współtwórczyni zespołu Maanam, jurorka w latach 2011-2016 programu "Must Be the Music. Tylko muzyka" została pochowana na warszawskich Powązkach.

Kora zmarła dwa lata temu. Na warszawskich Powązkach stanął wyjątkowy pomnik - hołd dla Kory i innych kobietZobacz więcej

Kora synowie. Kim są dzieci Olgi Jackowskiej?

Kora doczekała się dwóch synów. Owocem jej związku z Markiem Jackowskim, współzałożycielem Maanamu jest syn Mateusz, który przyszedł na świat w 1972 roku. Kilka lat później, w 1976 roku, wokalistka urodziła Szymona. Jego ojcem jest Kamil Sipowicz, wieloletni partner Kory, z którym artystka zdecydowała się sformalizować związek dopiero w 2013 roku.

Synowie Kory przez wiele lat nie wiedzieli, że mają różnych ojców. Szymon poznał prawdę w wieku 10 lat -Graliśmy bardzo dużo koncertów. Pewnego razu z jednego wróciłam do domu totalnie odmieniona, bo ogolona na łyso. Moi synowie obudzili się rano i Szymon zapytał, czy grałam w filmie science fiction. I ja nagle postanowiłam się pozbyć ciężaru tej tajemnicy. Wyjaśniłam sprawę - opowiadała Kora w RMF FM.

Oczywiście domyślałem się, że Szymon jest moim synem. Byłem blisko Kory, jej rodziny, czułem z Szymonem wyjątkową więź. A potem przenieśli się z Markiem do Krakowa, w pewnym momencie Marek się o nas dowiedział. Przede wszystkim Szymon się dowiedział. Miał wtedy dziesięć lat. Kora wszystko mu wyjaśniła. Zrozumiał - opowiadał Kamil Sipowicz w wywiadzie dla Wysokich Obcasów.

Karol Strasburger spędził z nią 32 lata. Ich szczęście przerwała tragediaZobacz więcej

Mateusz Jackowski ma obecnie 50 lat. Od 2015 roku jest żonaty. Wiadomo, że na co dzień zajmuje się projektowaniem i grafiką komputerową. Tworzył m.in. okładki albumów zespołu Maanam. Szymon Sipowicz ma dziś 46 lat. To właśnie on na pogrzebie Kory wygłosił przemowę, która poruszyła wszystkich zebranych.

Chciałbym, żebyście nigdy nie zapominali, że mama walczyła o najważniejsze rzeczy: wolność i tolerancję. Pamiętajcie, żeby wokół was było piękno, żeby tworzyć piękno. Tworzyć dobrą sztukę. Dziękuję jeszcze raz wszystkim.

Młodszy syn Kory jest mężem dziennikarki, Katarzyny Zielonki. Również zajmuje się grafiką komputerową. Para wychowuje razem syna Leona Jazona. Chłopiec był oczkiem w głowie wokalistki. Kora nagrała nawet dla niego piosenkę "Ping Pong". Wnuczek Kory również interesuje się muzyką - wspominał o tym w rozmowie z dziennikarką serwisu Jastrząbpost. Być może pójdzie w ślady babci.

W galerii publikujemy zdjęcia synów Kory

Zobacz galerię

Kora - kim była?

Kora była córką Marcina Ostrowskiego (ur. 1897 w Buczaczu) i Emilii Ostrowskiej z domu Siarkiewicz (ur. 1908 w Stanisławowie). Po maturze Kora poznała muzyka grup Vox Gentis i Anawa, Marka Jackowskiego - tak zaczęła się jej przygoda z muzyką. W latach 70. powstał zespół Maanam, którego Kora była liderką do 2008 roku, kiedy to po 32 latach działalności zespół zawiesił swoją działalność. W sumie wydali 11 albumów studyjnych, a najpopularniejsze utwory to m.in. "Boskie Buenos", "O! Nie rób tyle hałasu", "Kocham cię, kochanie moje", "To tylko tango" czy "Lucciola". Kora nagrywała również solowo, wystąpiła również na deskach teatralnych w sztuce „Mątwa” Witkacego prezentowanej przez zespół Teatru Starego w Krakowie. W latach 2011-2016 była jurorką programu "Must Be the Music. Tylko muzyka", który mogliśmy oglądać na antenie telewizji Polsat. 20 kwietnia 2016 Akademia Fonograficzna uhonorowała Korę Złotym Fryderykiem za całokształt twórczości.

Komentarze

Skomentuj
  • o. Misjonarz (gość)

    No a o tym, że była molestowana seksualnie przez księdza to nie łaska wspomnieć? Najpierw trafiła do sierocińca, gdzie zakonnice znęcały się nad maluchami. Później piosenkarka była ofiarą księdza pedofila. Więcej: https://rozrywka.radiozet.pl/Plotki/Kora-w-dziecinstwie-przezyla-traume-przez-ksiedza-Wsadzil-mi-jezyk-do-buzi-Mialam-dziesiec-lat. - Zakonnice były dla nas w patologiczny sposób okrutne. Biły, wykręcały uszy, kazały – jak w bajce – klęczeć na grochu, znęcały się psychicznie. Miałam tak powykręcane, naderwane uszy, że dosłownie zwisały mi z głowy. Pod koniec tygodnia gromadziły nas wszystkie i było publiczne pokazywanie rajstop. Miały być białe, ale przecież po tygodniu używania nie mogły być białe! - czytamy w książce Beaty Biały „Słońce bez końca. Biografia Kory”. Więcej: https://rozrywka.radiozet.pl/Plotki/Kora-w-dziecinstwie-przezyla-traume-przez-ksiedza-Wsadzil-mi-jezyk-do-buzi-Mialam-dziesiec-lat

    10.06.2022 20:43
  • A na (gość)

    Czyli fnuczeki st laufreat

    19.03.2022 21:04

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×