"Korona królów". 4. sezon historycznej telenoweli TVP jednak nie powstanie? To sugeruje jeden z aktorów!

"Korona królów" to historyczna telenowela Telewizji Polskiej, która zdobyła ogromną rzeszę fanów oraz stałych widzów. Teraz wszyscy widzowie dopytują, kiedy w końcu pojawią się nowe odcinki serialu TVP, a jeden z aktorów "Korony królów" wprost mówi, że nowego sezonu nie będzie!

Multimedia

"Korona królów" - sprawdź program TV

"Korona królów" to serial, który od początku swojej emisji wywoływał ogromne kontrowersje. Hejterzy produkcji już na starcie obśmiewali produkcję, jakoby miała być odpowiedzią TVP na tureckie "Wspaniałe stulecie". Prawda okazała się jednak inna i chociaż początkowe sezony rzeczywiście wyglądały dość biednie, to wraz z kolejnymi odcinkami i nowymi postaciami, serial prezentował się coraz lepiej.

Nie bez powodu najlepiej oceniane przez widzów są odcinki, które przedstawiały historię Władysława Jagiełly (Wasyl Wasyłyk) i Jadwigi (Dagmara Bryzek). To właśnie te epizody dostarczały największą dawkę emocji, a 3. sezon "Korony królów" zakończył się śmiercią królowej Jadwigi.

Dagmara Bryzek pożegnała się z historyczną telenowelą TVP oraz widzami! Czym dla niej była rola królowej Jadwigi?Zobacz więcej

Jednocześnie widzowie mieli nadzieję, że nie będą musieli długo czekać na nowe odcinki "Korony królów". Najpierw ich oczekiwania zweryfikował pierwszy lockdown z powodu pandemii koronawirusa, gdzie trzeba było wstrzymać prace nad końcówką 3. serii. Na szczęście serial udało się dokończyć, a Telewizja Polska znalazła reżysera, który miał zająć się 4. sezonem "Korony królów". Za kamerą serialu miał stanąć Konrad Łęcki, który tak mówił o swoim pomyśle na nowe epizody "Korony królów":

Dostałem taką propozycję od osób, które produkują ten serial, ponieważ postanowiono zmienić jego koncepcję i sposób opowiadania historii. Najwyraźniej uznano, że kino batalistyczno-historyczne w jakiś sposób wpisuje się w moje działania filmowe. Nie ukrywam, że byłem zaskoczony tą propozycją, bo działam bardziej kinowo niż telewizyjnie. Mimo to, nie mogłem odmówić, zwłaszcza, że jest to kino – jednak - historyczne i czuję się blisko tego tematu. Czuję, że będę w stanie dać coś temu serialowi i jego widzom od siebie. (...) Na ten moment mogę zdradzić, że na pewno będzie więcej dynamiki a sam obraz też nieco się zmieni. To już czwarty sezon, który skupia się na ważnym okresie historycznym, czyli czasach Władysława Jagiełły i jego działaniach po śmierci pierwszej żony Jadwigi Andegaweńskiej. To między innymi ostre konflikty z Krzyżakami, które większość Polaków kojarzy z historii. Wiele filmów na ten temat już powstało, dlatego będzie to dla nas wyzwanie. (...) Na pewno zagrają aktorzy z poprzedniego sezonu, których postaci mają napisane kontynuacje, natomiast pewnie dadzą się też zauważyć aktorzy z Kielc. Z kilkoma już rozmawiałem na ten temat. Bardzo chciałbym zobaczyć ich na planie.

Serial przejdzie metamorfozę! Co wydarzy się w nowych odcinkach historycznej telenoweli TVP?Zobacz więcej

Prace na planie 4. sezonu "Korony królów" miały ruszyć jeszcze w 2020 roku, a emisję pierwszych epizodów zapowiadano na styczeń 2021 roku. Tak się jednak nie stało, więc widzowie w styczniu nie zobaczą nowych epizodów produkcji. Powoduje to ich rozgoryczenie, którzy na oficjalnych kanałach serialu w mediach społecznościowych dopytują co z dalszym losem serialu, jednak nie otrzymują żadnych odpowiedzi (pisownia oryginalna):

Czy wy macie nas widzów w nosie ? że nie odpowiadacie wogule na pytania co z Koroną to jest skandal !😡😠😡😠

Kiedy nowe odcinki? Na oficjalnym facebooku wisi informacja, że w roku 2021. Fani wiernie czekają, ale też oczekują jakieś informacji, bo nie chcą, aby serial był zdjęty z anteny po cichu.

Dochodzą nas słuchy, że Korony Królów ma jednak nie być może wypadało by poinformować fanów co dalej. Fani czekają, ja nie wiem za co ja place abonament żeby ruskie seriale oglądać..wstyd

Co jest że urwali serial???

TVP nie pokaże jesienią dalszych losów Władysława Jagiełły! Co dalej z historyczną telenowelą?Zobacz więcej

Fani serialu zaczęli podejrzewać, że TVP postanowiła przerwać dalszą realizację serialu. Teraz niejako potwierdził to jeden z aktorów "Korony królów", Marcin Kwaśny, wcielający się w postać Bohuna ze Strzały, który odpowiadając na swoim Instagramie na pytania o dalsze losy "Korony królów" odpowiedział:

nie będzie niestety (...) nie będzie z tego co słyszałem

Czy to oznacza, że "Korona królów" została anulowana? Telewizja Polska milczy na ten temat. Niewykluczone, że serial powróci za kilka miesięcy i będzie opowiadać historię zupełnie innych bohaterów.

Serial jednak powróci! Jacek Kurski zapowiada "nową atrakcyjną formułę". Kiedy premiera 4. sezonu?Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • KORONA (gość)

  KORONA KRÓLÓW MUSI WRÓCIĆ! !!! Innej opcji niema !!!!! My Fani tego serialu nie prosimy tylko ŻĄDAMY

  02.09.2021 20:33
 • Zmartwione (gość)

  My mieszkamy w Niemczech i z zainteresowaniem oglądaliśmy Koronę Królów uczyliśmy się Polskiej historii i prosimy TVP żeby powstały dalsze odcinki KK.

  26.08.2021 14:42
 • Edyta (gość)

  Nie oglądałam 1 ani 2 sezonu dając posłuch nagonce jaki to byle jaki serial....jaka to kiepska obsada i byle jaka fabuła... 3 zaczęłam oglądać niechcący i obejrzałam do końca była i jest świetna!!! Obsada kostiumy sceneria historia i chemia między aktorami...na YT obejrzałam większość filmików i muszę powiedzieć, że fani robią kawał dobrej roboty w promowaniu serialu w Polsce i za granicą..Wiele osób z zagranicy poszukuje tego serialu i chce go obejrzeć po angielsku.... Nie wyobrażam sobie, że 4 sezonu nie będzie .. proszę to jeszcze przemyśleć.... Uczciwie mówię, iż na jedynce oprócz KK meczy Euro 2021 i meczy Siatkarzy to nie ma co oglądać... Nie zgadzam się na zdjęcie jedynego serialu, który oglądam w TVP... Te wszystkie inne można o kant stołu pobić...

  04.07.2021 12:50
 • Margot (gość)

  Pan Łęcki który miał zajmować się koroną królów odpisał my na Messenger że już nie będzie zajmował się kk tylko ktoś inny i żeby go już nie pytać teraz doszło do tego że nie mają reżyseria szok 🤦🤦🤦🤦no będą szukać albo zrezygnują ale jak bym nie miała Łęckiego w znajomych to byśmy nie wiedzieli o tym pisałam do TVP to VOD i twórców kk cisza nie wiem co dalej a przepraszam TVP VOD my odpisało że nie wie a Łęcki napisał że będzie kk ale nie wie kto ją będzie robił a Kurski mówił pamięci i tosamość że na 2022 mam nadzieję że może się pomylił zobaczymy na wiosnę lub lato jak nie wejdą na plan do lata to w tym roku nie będzie tylko na przyszły obym się myliła 🙏🙏🙏🙏🙏

  20.04.2021 18:53
 • Margot (gość)

  Pan Łęcki który miał zajmować się koroną królów odpisał my na Messenger że już nie będzie zajmował się kk tylko ktoś inny i żeby go już nie pytać teraz doszło do tego że nie mają reżyseria szok 🤦🤦🤦🤦no będą szukać albo zrezygnują ale jak bym nie miała Łęckiego w znajomych to byśmy nie wiedzieli o tym pisałam do TVP to VOD i twórców kk cisza nie wiem co dalej a przepraszam TVP VOD my odpisało że nie wie a Łęcki napisał że będzie kk ale nie wie kto ją będzie robił a Kurski mówił pamięci i tosamość że na 2022 mam nadzieję że może się pomylił zobaczymy na wiosnę lub lato jak nie wejdą na plan do lata to w tym roku nie będzie tylko na przyszły obym się myliła 🙏🙏🙏🙏🙏

  20.04.2021 18:53
 • Historyk (gość)

  Boże, to nie może być prawda! Ja już tydzień płakałem po Jadwidze. Skąd mogłem wiedzieć, że umrze?! Dlaczego taki był scenariusz? Przecież to było takie zgodne małżeństwo. A teraz co? Trzeba było na nic nie patrzeć i zrobić jak Jadwiga i Jagiełło wygrywają bitwę pod Grunwaldem i zdobywają zamek w Malborku a potem żyją długo i szczęśliwie. Poco to było? Wstyd!

  05.03.2021 14:42
 • Anna (gość)

  Czekam z niecierpliwością na kontynuację serialu. Nie zastąpią go seriale rosyjskie . Na marginesie, mam wrażenie, że w artykule celowo zamieszczono tylko pytania widzów zawierające błędy, żeby pokazać, że Koronę Królów oglądają prymitywy i analfabeci.

  23.02.2021 22:12
 • Jola (gość)

  Dobrze że się skończył jak wiele innych seriali w TVP1 tylko kurski tak potrafi

  16.01.2021 17:51
 • PodPiS (gość)

  Próbowałem ale nie dało się oglądać tego chłamu. Brak gry aktorskiej (amatorzy bez dykcji) i fabuła mijająca się z historią.

  14.01.2021 18:30
 • Oburzona (gość)

  Jeśli ktoś stwierdził że serial korona królów ma słabą oglądalność to trzeba było zmienić godzinę emisji a nie zaprzestać kręcić dalszą serię ,my fanii oglądaliśmy i byliśmy zadowoleni ,niech każdy ogląda to co lubi . Są filmy tureckie i ktoś to ogląda i była korona królów która też oglądali rzesze fanów więc proszę nas nie zawieść i zacząć kręcić dalsze losy króla Jagiełły . My fani się tego domagamy

  14.01.2021 17:57
 • Please (gość)

  Napiszcie coś o Pani Dagmarze Bryzek.

  14.01.2021 14:39
 • Kulpa (gość)

  No to super nie będzie korony królów to mam gdzieś ostanio same ruskie seriale lub tureckie I inne cuda programowe typu kasta lub inne bzdury ja dziękuje nic nie ma na TVP dla mnie do oglądania

  14.01.2021 14:17
 • Ala (gość)

  Jedyny serial, który był i jest wart oglądania w TV to Korona Królów i na niego z niecierpliwoscia czekam. Serial Winni i tym podobne mi nie podobają się. Probowałam oglądać, ale nie chcę oglądać dziejow czarnych charakterów, ich cwaniactwa i okrucieństw.

  14.01.2021 14:13
 • Anna (gość)

  Nie zgadzam się na to żeby zdjęli tak cudowny serial! Musi być kontynuacja! I to z tym samym aktorem w roli króla!!!Jagiełło jest tylko jeden- Vasyl !

  14.01.2021 10:50
 • zofia (gość)

  Mała oglądalność wynikała za wczesnej pory nadawania serialu. Godz.18 to jeszcze pora powrotów z zakupów , przygotowania kolacji itd. Gdyby nadawano po wiadomościach np.20,30 to byłoby znacznie lepiej. Mnie serial bardzo się podobał i jak wszyscy czekałam na zwycięstwo grunwaldzkie. Teraz pokazują badziewie rusko - ukraińskie, niesympatyczny w odbiorze. Ala samej młodzieży skoro siedzą w domu byłoby lepiej powtórzyć Koronę Królów może by coś się nauczyli.

  14.01.2021 10:11
 • Wierna fanka serialu (gość)

  Nie mówcie że serial nie powstanie ,proszę nam tego nie robić . Czekamy na koronę Krolow a nie na jakieś inne badziewie typu kasta czy coś innego . Tak się nie robi !!!!!

  14.01.2021 10:04
 • Goja (gość)

  I sezon oglądałam wyrywkowo, 2 początkowo i przestałam, 3 od deski do deski, za to końcówka sezonu to petarda, dostarczyła tyle emocji, i teraz mają zamiar zakończyć serial to kpina. Najważniejsza Bitwa pod Grunwaldem na to czekają fani. Powstało tyle filmików na YouTube o Jadwidze i Władysławie to jakiś fenomen, nie można tego tak zakończyć.

  14.01.2021 08:51
 • Ania (gość)

  Jestem po prostu załamana ,czy to jest na prawdę ostateczna decyzja TVP ? Jeśli tak to nie dziwię się że ludzie przestają płacić abonament bo po co skoro telewizja woli jakieś tandety puszczać zamiast dobrego filmu pokazującego więcej naszej historii niż w szkole . Oglądałam serial od samego początku i co teraz ? Koniec bez jakiegokolwiek wytłumaczenia ? Halo panie Kurski ludzie czekają na serial

  14.01.2021 08:42
 • Widz (gość)

  Co to znaczy że nie będzie kolejnego sezonu korony królów ? Na jakiej podstawie tak ktoś postanowił ? My fani protestujemy ,chcemy dalszej części z tymi samymi aktorami !!! Panie Kurski pan się w końcu obudzi i zacznie słuchać widzów

  14.01.2021 08:39
 • Hist. (gość)

  Chcemy,, Korony królów ". TVP weźcie się do roboty. Czekamy na nową serię.

  14.01.2021 08:38
NowszeStarsze

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×