"Korona królów". Ile odcinków będzie miał nowy serial TVP? [ZDJĘCIA]

"Korona królów". Ile odcinków będzie miał nowy serial TVP, czyli kostiumowa produkcja o panowaniu najwybitniejszego władcy w dziejach Polski – Kazimierza Wielkiego? Sprawdźcie!

Multimedia

"Korona królów". Ile odcinków będzie miał nowy serial TVP? -Format serialu jest taki jaki jest. Są to krótkie formy, które zawierają bardzo dużo scen - ujawnił w "Pytaniu na śniadanie" Mateusz Król, odtwórca roli Kazimierza Wielkiego. Czy wiadomo z ilu odcinków będzie się składał 1. sezon serialu "Korona królów"?

Jak wynika z informacji opublikowanych na stronie FilmPolski.pl, realizowana obecnie pierwsza seria "Korony królów" obejmuje 68 odcinków. Zdjęcia do produkcji rozpoczęły się w lipcu br. Serial ma zadebiutować na antenie TVP jesienią 2017 roku. Opiekę literacką nad serialem sprawuje Ilona Łepkowska. Reżyserią zajmuje się Wojciech Pacyna, a autorem zdjęć jest Krzysztof Pakulski.

Jacek Kurski zapowiada: Ta telenowela będzie trwała kilkanaście lat! [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Akcja serialu "Korona królów" rozpoczyna się w 1333 r. Król Władysław Łokietek, zmęczony walką o zjednoczenie podzielonej na dzielnice Polski, umiera. Na tronie ma zasiąść jego jedyny, żyjący syn – Kazimierz. Czy zdoła utrzymać scalone z takim trudem królestwo?

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Emigrant z PRLu (gość)

    Serial bardzo wciagajacy. Zadko mi sie zdarza zeby 45 odcinkow obejrzec w 2 dni, narazie musze odpoczac zeby mnie zona nie zrugala. Zdaje sobie sprawe ze ograniczony budzet nie pokazuje tego czego moze spodziewa sie widz ale jestem pelen podziwu dla realizatorow i aktorow. Patrzac na krola Kazimierza i nie chwalac sie bedac mlodym w latach po wojsku tez tak lub bardzo podobnie wygladalem jak on (wlosy, broda i wasy) tanczyc tez umialem i zadnych problemow z poznanymi dziewczynami. Naprawde zadnych, dlatego choc szkoda mi Aldony to rozumie pociag Kazimierza do plci pieknej. Czasami trudno nad tym zapanowac wiem to po sobie.

    30.07.2018 06:50
  • Lilka (gość)

    Jestem pod wrażeniem ,,Korony królów.,,....nareszcie coś naszego a nie tureckie seriale ble,ble,ble.

    03.06.2018 21:54
  • kaczor (gość)

    Wracajcie z 2 sezonem szybko bo właśnie leciał ostatni z 1 sezonu... wracajcieee...

    24.05.2018 20:37
  • Adrian (gość)

    wciagajacy serial jakich malo pzdr :)

    15.05.2018 15:06
  • Piotr (gość)

    Podoba mi sie bo nie jest tak pokolorowany jak np.Angielskie produkcje. Jest dobrze zrobiony i gra aktorska na przyzwoitym poziomie daje odwzorowanie tego jak kiedys ludzie zyli bez zbednych fajerwerkow i kolorow. Pozdrawiam fanow tej produkcji.

    09.05.2018 13:21
  • OP (gość)

    Więcej takich seriali. ;-)

    25.04.2018 15:55
  • Ja (gość)

    Lubiłam Kosem-Murad IV,nie ma w tvp 1 jego kontynuacji,a wielka szkoda.Co do Korony Królów,to byłam z początku mocno sceptyczna.Byłam sceptycznie nastawiona jak się już rozpoczął.Teraz lubię ten serial,chociaż doskonale wiem że ma spore braki.

    24.04.2018 16:01
  • gosc (gość)

    wiecej takich seriali

    23.04.2018 02:25
  • Gość (gość)

    Uwielbiam Koronę Królów. Jako że mieszkam na obczyźnie to serial oglądam w Internecie. Wiele negatywnych uwag pada pod adresem tej produkcji, nas tym forum jak rowniez na wielu innych. Smutnym jest fakt, że tak skąpe i bardzo często negatywne opinie pojawiają się odnośnie gry aktorskiej, faktów historycznych i charakteryzacji. Oto moje przysłowiowe trzy grosze na temat powyzszego: 1) aktorka grająca postać Anny Aldony owszem jest jeszcze studentką, dykcja wymagała pracy, ale czy zauważyliście Państwo jak błyszczy Marta Bryła teraz? Zdecydowana poprawa ktorą widac w nskladzie ciezkiej pracy aktorskiej. Gratuluję! 2) Mateusz Król gra swoją rolę wyśmienicie. Według mnie i mojej rodziny jest bardzo przekonywujacym królem, a do tego ... przystojnym! 3) Historyczne fakty nie zadowalają niektórych. Jednakże przekaz historyczny z tego okresu jest osłabiony, a my mamy w niego wgląd tylko dzięki personalnym opiniom kilku kronikarz historycznych z tamtego czasu. Kazimierz Wielki był zacnym królem, ale wiele niedogodności przysporzył i sobie i królestwu. Scenarzyści próbują jak najlepiej sformułować to przeszłość w jedna dostępna całość. Pochwała za to! 4) Zegarki na planie i inne niedociągnięcia filmowe. Nie skupiajmy się na niuansach, bo przecież nie o to chodzi. Krytyks zabila już nie jeden zapał do doskonałości. Jeśli na planie jest 100 stażystów łącznie z aktorami, a jedna lub dwie osoby tego pilnują, to proszę przymknijmy czasem na to oczy. Kostiumy i charakteryzacja sa wspaniałe! Anna gra jedna scenę przez 2 minuty ekranowe av włosy ma plecionki przez prawie godzinę.Czy na to Państwo uwagę? 5) Zdjecia filmowe rewelacyjne. Ostatnie ujęcia z wieży na pobliskie lasy i pola były fantastyczne. Gra aktorów w zimie w plenerze fascynująca (para lecąc z ust!, Niemierza ratowany na "wózku" konnym, rozmowa przy palenisku w zimowym lesie. Dlaczego nikt tego nie komentuje? Jestem bardzo zadowolona ze właśnie taki serial powstał. Pokazuję dziecku ze Polska miała świetność już wieki temu, bo naród nasz jest stary, przez wiele przeszedł i nigdy nie poddał się wrogowi, nawet gdyby zniknął z mapy na 100 lat kilka pokoleń walczyło o jego wyzwolenie! Jestem wiec bardzo dumna z bycia Polką i uczę z dumą swoje potomstwo, że płynie w nich polska, a nie amerykańska krew. Oby wiecej takich produkcji. Życze serialowi powodzenia!

    06.04.2018 16:28
  • Bardzo (gość)

    mi się nie podoba określenie z wpisu Larsa Grinda "rasowy Polak", jest to wyjątkowo ksenofobiczne!!! Patriotyzm , jak najbardziej jest szczytny, popieranie tego co nasze, własne także, ale traktowanie naszego narodu jako przysłowiowego przedmurza chrześcijaństwa, narodu wybranego, lepszego jest po prostu chore! A Korona królów to dobry początek w twórczości serialowej.

    20.03.2018 10:25
  • Elaborat... (gość)

    dotyczący Korony królów godny pochwały , ale zgadzam się z nim tylko częściowo. Fakt ,że Polacy nie znają historii, a zwłaszcza młodsze pokolenia, ale czyja to wina? Współczesnej szkoły z jej zminimalizowaną ilością godzin nauczania historii. Młodzież historii nie lubi, bo jej po prostu nauczyć się trzeba, trzeba sporo zapamiętać (pomijam nadmiar dat!) , a to nudzi i męczy. Poza tym historiografie narodowe w każdej niemal dekadzie tę historię piszą od nowa, co tej dziedzinie wiedzy absolutnie nie służy i wprowadza chaos..., bo to co wiedział dziadek i znał z autopsji nagle przestaje być uznawane za prawdziwe! Seriale mogą tu pełnić rolę zachęty o ile są dobrze zrealizowane z dbałością o szczegóły...właśnie o tych "trzech wojów " tu chodzi o dwa kramy i turniej rycerski rozgrywany na skrawku trawy pod murami . O staropolszczyznę też na podstawie zapisów można zadbać przy pisaniu scenariusza. Już się zauważa - po krytyce- pewien postęp w tym względzie, za to duży plus! Pomysł z nawiązaniem kontaktów z bractwami rycerskimi godny pochwały! To świetny pomysł! Dobrze, że są w serialu młode i nowe twarze , ale proszę pamiętać, że te dinozaury , o których Pan pisze też z czegoś muszą żyć i do emerytury dotrwać. Bollywoodu w naszej telewizji nie zauważyłam, za to pełno jest powtórek niesamowitych staroci w rodzaju "Dr Quinn", a teraz jest emitowana na jedynce nowa wersja "Korzeni" o czarnoskórym niewolniku Kunta Kinte. Z kolei w serialach znad Bosforu - które przypuszczam po tonie wypowiedzi wg Pana są "baaardzo beeee!", a w których oprócz młodych , pięknych i bardzo zdolnych aktorów zatrudnia się aktorów wiekowych i z doświadczeniem i nikt tego nie ma za złe, bo świat nie składa się tylko z młodych - są piękne zdjęcia, urzekające ścieżki dźwiękowe i w subtelny sposób ukazane uczucia, a także ciemne strony tamtego społeczeństwa. Nikt tymi serialami nie pierze nam mózgów, to bzdura! Poza tym warto poznawać i tamtejsze zwyczaje. Imperium Osmańskie anektowało całe połacie Europy... do czasu. Ale to właśnie Turcja , jako jedyna sprzeciwiła się rozbiorom Rzeczpospolitej. I co się niby takiego stanie, gdy "rasowy Polak" obejrzy serial o Imperium Otomańskim? Absolutnie nic! Tylko troszkę się dokształci, zanim pojedzie na wakacje all inclusive za nieduże pieniądze:) A Wspaniałe stulecie ( nawiasem , tam na miejscu też budziło kontrowersje) oglądane było z ogromnym zainteresowaniem w wielu krajach świata i z całym szacunkiem, ale Korona królów wypada na jego tle dość marnie. Nie znaczy to, że ten serial dla nas nie ma żadnej wartości. Od czegoś trzeba było zacząć, a jak mówi prezes TVP będzie kontynuowany , gdyż ma opowiedzieć naszą historię przynajmniej do rozbiorów, a może także i późniejszą.

    19.03.2018 19:28
  • Lars Grind (gość)

    "Korona Królów"........hmmm, co to jest?! Oczywiście jak stwierdzili moi przedmówcy, jest to serial, bo na taki wygląda. Czy potrzebny?! JAK NAJBARDZIEJ! To serial który choć nie wiernie do końca odkrywa nam naszą przeszłość o tym jak było w czasach średniowiecza i o tym z czym i kim musieli się zmagać władcy Polski gdy była ona jeszcze w powijakach. Panowanie Kazimierza Wielkiego to bardzo ciekawy i chlubny rozdział w historii naszego państwa i pewnie dla tego taki szum w pewnych kręgach, że to profanacja robić, jak pewni określają, serial, który w ich oczach jest " szmira"! i nie doskonałością. Jak to wielki nasz aktor pan J. Englert stwierdił, że co to za drużyna królewska która składa się z 3 wojów! I mówi to aktor który w serialu " Dom " co drugie słowo mówił : " Ryki tiki tak! " No cóż fakt mało tych wojów, ale też czasy kiedy ich było mnogo się zmieniły, zmienił się przede wszystkim ustrój polityczny i już jednostki armii czerwonej nie będą brały udziału jako statysci machając szabelką, jak to było w filmie " Potop ", dzisiaj mogło by to uchodzić za " inwazję zielonych ludzików ". W końcu mamy NATO! Swoją drogą to chciałbym zobaczyć żołnierza Amerykańskiej Piechoty Morskiej w zbroi, wymachującego mieczykiem na planie polskiego filmu historycznego!😀😁😂 Myślę że ten problem jest do rozwiązania, bo można się dogadać z bractwami rycerskim w naszym kraju, sporo by wnieśli na pewno do serialu. Ktoś powiedział że to serial w jednym pokoju, a czym się nas karmi od lat?! Serialami dla dinozaurów, w których grają już tylko zbladłe gwiazdy polskiego ekranu, które czekają na cud, a może zdarzy się w życiu jeszcze jakaś wielka rola!, albo ci "emeryci" polskiego kina i teatru, którzy patrzą jak dotrwać do emerytury!😀😁 Są tacy którzy mówią, w śród tych wielkich gwiazdek iż to teatrzyk kukiełkowy, a ja się pytam co zrobiliscie z "Ogniem i Mieczem", " Pan Tadeusz " czy z wołającym o pomstę do nieba " Quo Vadis ", aż dziw że Linda nie powiedział tam swojej legendarnej już kwestii " Bo to zła kobieta była!". No i oczywiście ten "bolivut", tak nas poprzednie złodziejskie władze które sprzedały by wszystko i wszystkich w raz z kamienicami, sprawujące władzę nad telewizją przyzwyczaiły do tej szmiry że teraz ani rusz! Jak coś nowego i własnego o naszej historii no to fee! Może i nie doskonale, ale jest! I nie są to pieniądze wywalone w błoto! Lepsze to niż artystyczne pełnoekranowe szmiry typu " Cwał "! I kto to w ogóle słyszał żeby rasowy Polak miał oglądać serial o Imperium Otomańskim, wieloletnim wrogu Polski! Dla tego właśnie jestem za serialem " Korona Królów " i popieram wszystkie pomysły i projekty dotyczące serialów historycznych. W dobie komputeryzacji i cyfryzacji często zapominamy o naszej historii i dziedzictwie narodowym, nasze dzieci dziś interesują się grami typu "GTA" czy " Fifa ", dziś najbardziej znane języki to język cyfrowy i język angielski, nie polski i jak tak dalej pójdzie nasi potomkowie będą mieli styczność tylko z historią w szkole. Wielu ludzi z którymi rozmawiałem na temat tego serialu nawet nie wiedziało o tym że na tronie polskim była w ogóle królowa Anna, a więc o czym to świadczy? Przede wszystkim podoba mi się to w tym serialu że dano szansę wystąpienia młodemu pokoleniu aktorów, a nie starym prykom. Mam m nadzieję że będzie więcej takich ciekawych, historycznych seriali i że ten szybko się nie skaczy. Wielki + za odwagę i inwecje twórcza.

    15.03.2018 22:12
  • YS (gość)

    Do niesamowitości tej telenoweli jeszcze bardzo wiele brakuje,ale uczciwie trzeba powiedzieć,że realizatorzy wzięli sobie do serca uwagi widzów. Przynajmniej w sferze jezykowej. Idzie ku dobremu.

    08.03.2018 09:38
  • Dolik (gość)

    Serial niesamowity i wciągający! Cieszę się, że po wszystkich tych "obyczajówkach" powstało w końcu coś lepszego, z historią w roli głównej.

    07.03.2018 00:12
  • Kazik (gość)

    Sporo tych odc. jak na 1 sezon! Fajnie sie ogląda ten serial ale jakoś po 25 odc. zaczęło już mi sie nim hepać :D Wiedźmin miał tylko 13 odc. a jakoś klimatycznie i sielankowo wydawał mi sie lepszy :)

    02.03.2018 16:55
  • Osa (gość)

    A ja jestem zachwycona Koroną,każdy odcinek oglądam po kilka razy ( w TVP i na "kompie"). Aktorzy są doskonali,twarze znane i mniej lub po raz pierwszy występujący.Nie krytykujcie Anny,gra wspaniale i lubię tę dziewczynę a Kazimierz ? O Królu ....do schrupania, cudowna atmosfera,mury,komnaty ,stroje i muzyka ...super,pełna grozy i tajemnicy.

    01.03.2018 13:35
  • ...x (gość)

    Marność nad marnościami... Jak tak dalej pójdzie, to nie zobaczymy, jak Kazimierz zbudował swoją i Polski potęgę. To ma być serial historyczny?! Krzyczące i jęczące kobiety, biegające dzieci, Cudka, która zabrania Spytkowi jechać z misją powierzoną przez króla?! Kobiety na dworach wiedziały, że to powinność ich mężów i wybranków, a tu mamy cudowanie! Choć niby historyczny, to ten serial jest trochę tylko lepszy od obyczajowej i beznadziejnej "Elif". Żeby nie było , bardzo lubię tureckie seriale, ale "Elif" jest wyjątkowo marna, jak i marna jest nasza produkcja historyczna:( Więcej tej historii by się przydało, bo okres był to znamienity i Kazimierz Wielki był!

    21.02.2018 22:26
  • Fanka (gość)

    Uwielbiam seriale historyczne , i z ogromną przyjemnością zasiadam przed telewizorem. Prawdą jest, że cała oprawa serialu daje wiele do życzenia, a już najbardziej gra aktorów ( szczególnie Anny). Niestety brakuje nam dziś takich aktorów jacy występowali w filmach Krzyżacy, Pan Wołodyjowski, Potop, czy Czarne chmury. A szkoda. Oni byli aktorami z prawdziwego zdarzenia. STUPROCENTOWY MAJSTERSZTYK!!! Ale pomimo niedoskonałości tej produkcji, cieszę się, że mamy nareszcie coś nowego do obejrzenia. Nikt i nic nie jest doskonałe.

    09.02.2018 11:19
  • Widz (gość)

    No oglądam, oglądam pilnie, ale...no co tu dużo mówić...średnio interesująca telenowela. Ciekawe , jak słupki oglądalności?

    06.02.2018 22:03
  • Dziadek (gość)

    Każdy sobie rzepkę skrobie .Tak i zwolennicy tureckich seriali. Piszą tam gdzie mogą ich usłyszeć😊Korona królów jest dla laików,którzy historii nie znają ,ale to pozytywny przejaw działalności telewizji. Historię własnego kraju trzeba promować ,bo Polacy historycznie są niedouczeni.A i dawną historię raczej pokazuje się bez przekłamań 😉

    05.02.2018 10:40
NowszeStarsze