"Korona królów". Jacek Kurski zapowiada: Ta telenowela będzie trwała kilkanaście lat! [WIDEO+ZDJĘCIA]

"Korona królów" - nowa telenowela historyczna od 1 stycznia 2018 r. w TVP1! Prezes Jacek Kurski już teraz zapowiada, że serial będzie na antenie kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat!

Multimedia

"Korona królów" od 1.01.2018 od poniedziałku do czwartku o godz. 18:30 w TVP1!

Od stycznia 2018 r. w TVP1 można oglądać nowy serial, "Korona królów". Promowany jest on jako pierwsza polska telenowela historyczna. Akcja rozgrywa się bowiem w XIV wieku, gdy królem Polski jest Władysław Łokietek i w każdym kolejnym odcinku pokazane będą losy władców i całego królestwa.

Kto jest kim w nowej telenoweli historycznej TVP1? Poznaj bohaterów! [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Prezes Telewizji Polskiej, Jacek Kurski nie ukrywa dumy, jaką czuje w związku z premierą serialu. - Nadrobimy kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt lat zapóźnień cywilizacyjnych, dlatego że dzisiaj młodzież nie uczy się historii - wskazuje i zapewnia, że oprócz wiedzy historycznej, "Korona królów" zapewni widzom także świetną rozrywkę.

- Ta podróż musi potrwać paręnaście lat. Musimy opowiedzieć i ostatnich Piastów, i wszystkich Jagiellonów, a później królów elekcyjnych, Wazów aż do ostatniego polskiego króla, a z czasem i zabory aż do współczesności. Ta telenowela - jestem przekonany - będzie trwała kilkanaście lat, a może i kilkadziesiąt - nigdy nie powinna się skończyć - dodaje Kurski.

Aktorzy o wyjątkowości nowego serialu historycznego TVP [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Rafaello3535 (gość)

  I co już się skończył ? A miał trwać kilkanaście lat...:)

  31.05.2018 18:13
 • Ola (gość)

  Warto oglądać, zainteresowanie historią i sięganie do źródeł historycznych samo się nasuwa.

  10.05.2018 09:31
 • Gaja (gość)

  Super film. Szkoda tylko że dają po jednym odcinku. Oglądam od pierwszego odcinka.

  03.04.2018 18:59
 • nona (gość)

  WSPANIAŁY JAK NIE OGLĄDASZ TO NIE ZABIERAJ GŁOSU!!!!!!! IDŹ DO tvn-u

  08.02.2018 07:20
 • Widz (gość)

  jest takie stare powiedzenie :"Mamo chwalą nas! Kto ?! Wy mnie, a ja was" i tak jest z tą telenowelą.

  24.01.2018 10:30
 • spoko (gość)

  sam siue chwali czym????samochwalstwo..

  23.01.2018 19:45
 • Hala (gość)

  Sylwia, masz rację pod każdym względem. Obejrzałam wiele tureckich seriali i jakoś mnie nie nawróciły na islam. Jak była katoliczką, tak i nią zostanę. W tych serialach pokazuje się co jest u nich dobre i przede wszystkim, co złe! Mają super aktorów , nie dość ze ładnych to jeszcze zdolnych, a jakie widoki, zdjęcia, muzyka...tylko pozazdrościć! Annie coś się pomyliło z "Dynastią" chyba, w której zaprogramowano Crystal do zabicia Blake'a. Co do "Korony królów" to byłam i jestem za tego rodzaju produkcją ,ale te wymienione przez Sylwię i nie tylko nią , poprawki są konieczne, aby serial się podobał. Na razie z niektórych odcinków wieje nudą i w tak krótkich niczego konkretnego pokazać nie można.

  17.01.2018 21:19
 • dyzio (gość)

  Muszą dojść do króla Kaczyńskiego chyba

  17.01.2018 16:03
 • max (gość)

  Jak dla mni spoko serial ,a kto niechce niech nie ogląda

  16.01.2018 19:19
 • katrina (gość)

  A jak już historii zabraknie, będzie kontynuacja futurystyczna...

  13.01.2018 16:53
 • Sylwia (gość)

  Widać, że "Anna" nie zna tureckich seriali, skoro pisze :"Dość tych tureckich seriali, gdzie rozszerza się w podświadomości ludzkiej dobroć islamu. W tych serialach za grosz nie widać prawdy jaka niesiona jest przez Koran ..."Właśnie w tych serialach obyczajowych jest mowa o wszystkich bolączkach tureckiej rzeczywistości , jak np.: przestarzałe klany na wschodzie Turcji z ich beznadziejną obyczajowością, przemoc wobec kobiet i dzieci w niektórych warstwach społecznych, korupcja, przekręty, pseudo honorowe załatwianie spraw przy pomocy broni , prymitywizm, obłuda, plotkarstwo- to wszystko poddane jest krytyce! Nikt nie mówi w nich o dobroci islamu. Mity o działaniu na podświadomość, przypominają mi śmiechu warte obawy przed Pokemonami ileś lat temu! A miłość pokazana jest w sposób godny pozazdroszczenia - delikatny, subtelny a zarazem żarliwy i namiętny. No i mają nie dość , że w większości pięknych aktorów , to jeszcze i utalentowanych! Niechęć do tej produkcji jest tendencyjna i to bardzo, gdyż , używając znanej terminologii ze środków masowego przekazu, odbiorców i sympatyków tureckich seriali uznaje się za drugi sort i niby Polaków. To kim ich nazwać, gdy zachwycają się miernotami zachodnimi w tym amerykańskimi?! Co do "Korony królów", to oglądam, bo historia Piastów i Jagiellonów bardzo mnie z historycznego punktu widzenia interesuje, ale ubolewam nad oczywistymi niedoróbkami i radzę , jak najprędzej wziąć realizatorom do serca uwagi widzów, poprawić scenariusz, scenografię, dodać konieczną stylizację staropolską , zatrudnić lepszych aktorów. Wtedy będziemy zadowoleni, teraz, to jest, jak ktoś napisał "teatr z dokrętkami w niby plenerze".

  09.01.2018 22:26
 • Beata (gość)

  Gratulacje dla telewizji polskiej,bo wreście zaczeła cos robic wartościowego.Juz dawno powinno bylo nakrecic takie serial,a nie puszczac te tureckie durne telenowele.MY Polacy mamy piekną historie,mieliśmy wiele władców i królów i z tego trzeba czerpac a nie z tureckich seriali,w ktorych wmawiaja nam jaka to kultura i religia turecka jest dobra a tak naprawde to stek kłamstw!!!BRAWO DLA TVP ZA KORONE KRÓLÓW!!!Czekam na wiecej takich filmów.

  06.01.2018 14:22
 • Anna (gość)

  Dziękuję za serial o Polskich korzeniach. Dość tych tureckich seriali, gdzie rozszerza się w podświadomości ludzkiej dobroć islamu. W tych serialach za grosz nie widać prawdy jaka niesiona jest przez Koran tak więc puszczanie tego rodzaju seriali jest poniżej wszelkiej krytyki. Precz z sulejmanami, dopracujcie "Koronę królów", poprawcie nieco dialogi i rozluźnijcie nieco aktorów aby byli "bliżsi" teraźniejszym standardom rozmowności a nie powściągliwi jak w dawnych czasach a z pewnością spodoba sie to ludziom o wiele bardziej. Zadbajcie o staranne wybrudzenie strojów aby nie było zbyt kolorowo i czysto, bo to też psuje oglądanie tym nadto "wysublimowanym widzom", którzy zakochali się w "Wspaniałym stuleciu" gdzie od koloru złotego aż oczy bolą. Ta bajkowość z tego tureckiego serialu jest tak mdła jak wata cukrowa. Dodajcie piastowskiego, staropolskiego "piachu" i będzie całkiem niezły serial z "Korony królów".

  05.01.2018 23:04
 • Paweł (gość)

  Oglądałem dziś wiadomości jakiś baran wypowiadał się na temat Tureckich seriali jak by nie widział różnicy w produkcji seriali np. historycznych przykład Wspaniałe Stuleci kontra Korona Królów ja widzę tyle różnic że mogę wypunktować Koronę Królów tak że nie zostanie na niej żadna sucha nitka np. po pierwszych odcinkach widać tylko jedną wyrazistą postać Królową Jadwigę kobieta z charakterem tak jak matka Sulejmana Wspaniałego więcej wyrazistych postać nie widać sceny walki do kitu żadnej poważnej bijatyki nic tylko jakieś przepychanki księcia Kazimierza z rycerzem żal naprawdę odcinki krótkie 25 minut kiedy akcja się rozkręca odcinek zostaje zakończony ciekawy jestem czy zobaczymy jakąś bitwę w polu jeżeli będzie wyglądał tak jak na początku to sorry ja tego nie kupuje to tania podróbka Wspaniałego Stulecia weźcie się w garści i puśćcie Turecki serial o 16:05 bo zaczynacie widzów wykurzający zastanówcie się nad tym były trzy premiery Tureckich seriali zrobiły się dwie zamiast puszczać chłam w postać komisarza alexa dla emerytów puśćcie premierę Turecką to będzie coś Kara Para Aşk to dla młodego pokolenia o sile miłości dla której można wszystko poświęcić oraz o mechanizmach działania zorganizowanej grupy przestępczej to zależy od was serial uczy zresztą z każdego tureckiego serialu można czegoś się dowiedzieć proszę o poparcie w tej sprawie.

  04.01.2018 22:37
 • XXX (gość)

  A co to ma do rzeczy, jaka telewizja?! Ważne , co pokazuje! Opcja jestem inna, ale tureckie seriale na publicznej z zainteresowaniem oglądam - poza "Elif " oczywiście, gdyż to gniot nad gnioty! Ważne jest, żeby film wnosił coś ciekawego, nowego - stacja nieważna! Jasne , że dobrze iż serial historyczny powstał , mamy już dość tych tasiemców w telewizji, ciągnących się latami... Inna rzecz, że "Korona królów" ma dużo braków - od zbyt współczesnych dialogów i zachowań postaci, po słabe aktorstwo! Dobrze gra Halina Łabonarska. Co do zachęcania młodzieży, to młodzież licealna już wie - albo powinna już wiedzieć - że był język staropolski i myślę, iż stylizacja językowa w przypadku serialu historycznego jest pożądana! Życzę serialowi poprawy wizerunku.

  03.01.2018 11:53
 • Bea (gość)

  Dobrze,że powstał ten serial.Mysle,że dialogi są takie współczesne, żeby zachęcić młodzież do oglądania.Niedoróbki są, ale ważne, że uczymy się historii 😃 Wiedziałam,że będzie totalna krytyka. Przecież to Pisowska Tv. Trzeba dowalić. ..

  02.01.2018 19:08
 • Piotr (gość)

  Serial OK ale widzę że komentarze wystawia PO. Wszędzie są niedociągnięcia i nikt nie wytyka. Bo to w TVP i dlatego ? A co jakby to było w komercyjnej stacji to wszyscy pisali by że super i takie tam . Żenada . Uważam że serial Ok. Będę oglądał

  01.01.2018 21:49
 • Julka (gość)

  Potwierdzam! Średniowiecze, a polszczyzna współczesna!!!! "Mamusiu", "tatusiu" bije po uszach , tego nie powinno się robić ! Każda epoka miała swój język, swoje zwyczaje i pisząc scenariusz trzeba o tym pamiętać, a nie robić film historyczny we współczesnym anturażu. Ale jeszcze obejrzę serial do końca tego tygodnia...

  01.01.2018 21:01
 • kk (gość)

  Gdzie w tym serialu nauka o historii Polski. Wszystko jest sztuczne i naciągane. Sposób wypowiadania się. zachowanie. Dzieci mówią ""mamo". "tato"."babciu". W średniowieczu żadne dziecko nie zwróciłoby się do rodzica w ten sposób, a już tym bardziej dziecko książęce. Gdzie jakiekolwiek zwroty staropolskie. nie mówiąc już o języku staropolskim. A zachowanie tych ludzi. takie luźne i współczesne. Serial straszny, nie ma nic wspólnego z prawdą historyczną, bardziej z Zenkiem Martyniukiem się kojarzy, taki sam kicz.

  01.01.2018 19:39
 • Japio (gość)

  Its ok.

  01.01.2018 19:35
NowszeStarsze

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×