"Korona królów". Kim jest Aleksandra Przesław - królowa Adelajda w 2. sezonie telenoweli historycznej TVP? [WIDEO]

W nowych odcinkach "Korony królów" poznamy królową Adelajdę - drugą żonę Kazimierza Wielkiego. Wciela się w nią Aleksandra Przesław. Kim jest nowa gwiazda "Korony królów"? Sprawdź, co nam powiedziała!

Multimedia

"Korona królów" sezon 2. od poniedziałku, 3.09.2018 o godz. 18:30 w TVP1! - sprawdź program tv

Aleksandra Przesław pojawi się w roli drugiej żony Kazimierza III Wielkiego w serialu "Korona królów". Aktorka ma 24 lata, ukończyła PWSFTviT w Łodzi. Wcześniej pojawiła się m.in. w filmie Łukasza Barczyka "Soyer" oraz w serialu TVP2 "Na sygnale". Zagrała też w kilku spektaklach teatralnych. Kim jest jej nowa bohaterka?

Andrzej Hausner i Aleksandra Przesław królewską parą. Zobacz zwiastun nowych odcinków! [WIDEO]Zobacz więcej

Adelajda Heska była córką Henryka II Żelaznego, Landgrafa Hesji i, jak wskazują ówcześni kronikarze, słynęła z wyjątkowej urody. Księżniczka poślubiła 31-letniego Kazimierza, gdy miała 17 lat. Ich huczne wesele odbyła się 29 września 1341 r. w Poznaniu. Panna Młoda otrzymała dożywotnie nadania, które miały zabezpieczyć jej przyszłość - ziemię sandomierską wraz z Sandomierzem. Młoda żona dawała Kazimierzowi nadzieję na męskiego potomka.

Jak rozpoczęła się przygoda Aleksandry Przesław z królową Adelajdą? - To było zaskoczenie, które wcale nie musiało nim być - powiedziała tajemniczo aktorka. Jakie ma cechy wspólne ze swoją bohaterką? Jak czuje się jako królowa? Zobacz wideo!

Adelajda zrobi wszystko, by urodzić Kazimierzowi syna! Uda się? [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Historia (gość)

    Adelajda nie była ładna i Kazimierz nigdy jej nie kochał co chyba dobrze zapowiada pierwszy odcinek nowego sezonu widać to w scenach

    28.08.2018 21:56

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×