"Korona królów" odcinek 399. Królowa Jadwiga umiera! W którym odcinku Dagmara Bryzek ostatni raz pojawi się w serialu? Jak zakończy się 3. sezon serialu?

Wielkimi krokami zbliża się koniec 3. sezonu serialu "Korona królów", który niestety jednoznacznie wiąże się ze śmiercią postaci królowej Jadwigi, w którą wciela się młoda aktorka Dagmara Bryzek. W którym odcinku pojawi się po raz ostatni? Jak zakończy się 3. sezon "Korony królów"? Sprawdźcie!

Multimedia

"Korona królów" odcinek 399 w środę. 7 października, o godzinie 18:30 na antenie TVP 1

Koniec 3. sezonu serialu "Korona królów" coraz bliżej. To niestety nie są dobre wieści dla fanów aktorskiego talentu Dagmary Bryzek, ponieważ koniec transzy wiąże się ze śmiercią jej postaci, królowej Jadwigi.

Już w środę. 7 października. w 399. odcinku "Korony królów" będziemy świadkami śmierci Jadwigi. W tym odcinku Jagiełło (Wasyl Wasyłyk) dowie się, że życie Jadwigi i ich córki jest zagrożone. Tochtamysz przekonuje, że pokonanie wojsk Timura będzie bardzo łatwe. Spytek nie ufa Ościkowi i ma przeczucie, że powinien wycofać wojska. Grabarz oświadcza się Hance. Jagiełło wraca na Waweli dowiaduje się o śmierci dziecka. Czuje się winny, że nie było go razem z żoną. Jadwiga umiera. Cały Kraków żegna królową.

TVP jednak pokaże jesienią dalsze losy Władysława Jagiełły! Kiedy emisja?Zobacz więcej

W 400. odcinku, który zakończy 3. sezon "Korony królów", Jagiełło gniewa się na Boga. Przy rodzącej Margit pojawia się Ragana. Witold jest pewien, że Jagiełło ma potomka, chce go przyćmić swoim spektakularnym zwycięstwem. Witold daje rozkaz do wymarszu nad Worsklę. Anna Witoldowa skazuje Raganę na spalenie na stosie. Jagiełło przeżywa żałobę w Krakowie i kupuje dom Pęcherza, przyszłe Collegium Maius.

Będzie wam brakować postaci królowej Jadwigi w "Koronie królów"?

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Emilian Kowalcze (gość)

    Dobra obsada, fascynująca akcja zainspirowana historią (scenarzyści - :)) , znakomici młodzi aktorzy. Szczególne brawa dla królewskiej młodej pary, przyciągnęliście widzów lub przekonaliście do serii nieprzekonanych (sam smak! ) - oraz Ci starsi, wnoszący swój urok i intrygę- jak np. Grażyna Szapołowska ("szapo ba", spolszczając pisownię :)). Atrakcyjna muzyka, należałoby ją w końcu wydać jako soundtrack (fani oczekują, droga telewizjo!). Do tego w piątki seria uzupełniana przez odcinek z opowiedzianą historią jako adekwatny kontekst- ze swadą, humorem, ciekawie -Laureat Warszawskiej Nagrody Edukacji Kulturalnej

    12.10.2020 20:43
  • Gosc (gość)

    Wspaniała gra Wszystkich Aktorów .Dziekuje

    11.10.2020 23:38
  • Gosc (gość)

    Historia przez wszystkie szkolne lata była moją kulą u nogi.Dzięki wspaniałemu serialowi udało mi się przynajmniej poznać czasy od Króla Łokietka

    11.10.2020 23:29
  • Bogdan (gość)

    Serial rewelacyjny. Dziwię się, że uczniowie szkół podstawowych nie są jego fanami. Wiedzy historycznej nigdy zbyt wiele. Horyzonty młodego człowieka nie mogą ograniczać się do Wiedzmina i tym podobnych. Mam nadzieję ,że obejrzymy naszą historię przynajmniej do bitwy pod Grunwaldem.

    09.10.2020 18:21
  • Przestańce pisać bzdury (gość)

    Przestańcie powielać te bzdury o braku higieny Jadwigi, która miała odstręczać od niej Jagiełłę. Może autor zdradzi, gdzie się takich głupot naczytał ? Publikacja, autor ? Święta Jadwiga Śląska nosiła włosiennice i myła się w brudnej wodzie, ale praktyki te zaczęła uprawiać w dojrzałym wieku, po urodzeniu 7-ga dzieci i wspólnej decyzji z małżonkiem o ślubach czystości. Henryk Brodaty m.in przestał się golić. Za taką decyzją stała intencja, w rodzinie von Andechs dochodziło do licznych nieszczęść, Jadwiga Śląska chciała pokutować, żeby odwrócić od swoich braci i sióstr gniew boży.

    08.10.2020 11:34
  • Monika (gość)

    Rewelacyjnie odegrane role Władysława i Jadwigi ale nie zapominajmy też o genialnie odegranej roli Skirgieły. Piękna nasza historia jest. Czekam na kolejne sezony

    08.10.2020 09:46
  • Agata (gość)

    Dzisiejszy odcinek – bardzo wzruszający 😥. Szkoda , że już koniec tych wzruszeń.

    07.10.2020 19:56
  • rencista (gość)

    stanowczo krótkie odcinki

    07.10.2020 16:01
  • Goja (gość)

    Najlepszy serial TVP, a tak słabo promowany, rewelacyjny duet głównych bohaterów, Pani Dagmara zjawiskowa w roli królowej Jadwigi, zagrała tak prawdziwie końcówka sezonu to petarda.

    07.10.2020 14:37
  • gosc (gość)

    Jadwiga bardzo dbała o higienę, jak przypomniano w Takiej historii, często się ją myli z Jadwigą z Andechs, żyjąca w poprzednim wieku która miała takie praktyki. Jagiełło bywał na Wawelu po prostu okazyjnie bo często jeździł na Litwę i robił objazdy państwa

    07.10.2020 14:27
  • Zb (gość)

    Dlaczego w takim serialu nie trzymamy się prawdy historycznej? Jadwiga niestety była fanatyczką religijną,jej umartwiania,noszenie włosienic,posty,brak podstawowej higieny ,uległość hierarchom skutecznie odsuwały Jagiełłę od łoża małżeńskiego czemu nie można się dziwić....a w "historycznym" serialu to wszystko jest na odwrót...

    07.10.2020 12:42
  • On (gość)

    Moim zdaniem jefen z najlepszych seriali będzie mi go niezmiernie brakować :( . Wspaniała gra aktorów potwierdza tezę że polacy potrafią robić piękne interesujące seriale. Dziękuje za te chwile spędzone z serialem i oczekuje kolejnych odcinków .

    07.10.2020 07:31
  • Anna (gość)

    Oby więcej seriali historycznych ten jest dobry . Polska historia jest bardzo ciekawa . Dzięki temu można się wiele nauczyć . Czekam na ciąg dalszy.

    07.10.2020 07:13
  • Asia (gość)

    Bardzo dobry sezon. Bedzie mi brakować Wspaniałej Jadwigi. Naprawdę pani Dagmara zagrała te postac wspaniale. Telewizja powinna wiecej produkować takich filmów nie tylko o 2 wojnie światowej. Dzięki takim filmom można poznawać historie. To przyjemna nauka.

    07.10.2020 06:44
  • Gocha (gość)

    Rola jak rola. Niestety nie rozumiem po co zakłamywać historię. Jadwiga i Jagiełło nie cierpieli się wzajemnie. Tutaj mozna dostać mdłości od scen miłosnych.

    06.10.2020 23:52
  • Krystyna Siemianowicz (gość)

    Oczywiście że tak. Jestem pełna podziwu dla aktorstwa Pani Dagmary jako królowej Jadwigi ale i dla reszty aktorów. Nareszcie doczekałem się fabularyzowanej historii naszej polskiej liczę na dalszy ciąg.

    06.10.2020 22:12
  • Gal Anonim (gość)

    #VITAACTIVA # koronakrolow4bezzmian #kk4bezzmian #vasylkovasylyk

    06.10.2020 21:56
  • Elf (gość)

    Wyrzucanie pieniędzy na mało wartościowe programy typu "Uzdrowisko, które nic nie wnoszą. Powinno być więcej filmów o tematyce historycznej.

    06.10.2020 20:47
  • Iza (gość)

    IV sezon w styczniu 2021,są przecież informacje.

    06.10.2020 20:43
  • Ulka S.

    Dziękuję za piękną kreację postaci św. Jadwigi - łagodnej, mądrej, dobrej i ludzkiej. Ta święta dzięki tej kreacji stała mi się bardzo bliska..