"Korona królów" odcinek 85. Jolenta powraca na dwór! Elżbieta będzie chciała ją zabić? [STRESZCZENIE ODCINKA+ZDJĘCIA]

Wielkimi krokami nadchodzi 2. sezon serialu "Korona królów". Dzięki odcinkowi nr 85 widzowie przeniosą się w czasie, ale mimo upływu lat, na dworze króla Kazimierze nie zabraknie intryg... Zobaczcie, co wydarzy się w 85. odcinku serialu "Korona królów".

Multimedia

"KORONA KRÓLÓW" ODCINEK 85 - PREMIERA W PONIEDZIAŁEK, 3 WRZEŚNIA, O GODZINIE 18:30 NA ANTENIE TVP1

W 85. odcinku "Korony królów" Król Kazimierz (Andrzej Hausner) i jego druga żona Adelajda (Aleksandra Przesław) dostają wiadomość o poważnej chorobie Karola Roberta, króla Węgier (Jan Krzysztof Szczygieł).

Kim jest Aleksandra Przesław - królowa Adelajda w 2. sezonie telenoweli historycznej TVP? [WIDEO]Zobacz więcej

Królewska para nie rezygnuje jednak z uprzednich planów i podróżuje do Świdnicy na spotkanie z Bolkiem. Czy faktycznie dojdzie do spotkania, czy jednak ktoś im finalnie przeszkodzi? Tymczasem Niemierza (Piotr Gawron-Jedlikowski) przywozi na Wawel niepomyślne wieści dotyczące Krzyżaków. Nowy papież, Klemens VI, okazuje się być nieprzychylny sprawom polskim.

Po wielu latach na dworze pojawia się Jolenta (Joanna Osyda), domniemana córka króla, wychowywana przez Cudkę (Paulina Lasota) i Niemierzę. Starsza córka Kazimierza, Elżbieta (Marta Wiśniewska), jest o nią zazdrosna. Zaczyna knuć intrygi. Będzie chciała zabić Jolentę?

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Dev (gość)

  Telemagazyn może popracujcie nad lepszymi nagłówkami waszych artykułów bo większych bredni to ja w życiu nie czytałam. Nie dość, że nie piszecie wprost o którą Elżbietę wam chodzi to wprowadzacie ludzi w błąd... Elżbieta Kazimierzówna to córka Kazimierza i Anny a Elżbieta Węgierska to siostra Kazimierza, królowa Węgier. W artykule chodziło o tą pierwszą...

  30.08.2018 20:03
 • Sonka (gość)

  Gość ma rację

  30.08.2018 10:30
 • Gość (gość)

  Ale pierdzielicie przeciesz Elżbieta węgierska była córką Władysława Łokietka i siostą Kazimierza nie jego córką. Miała syna Ludwika węgierskiego który po śmierci Karola Roberta jej męża został królem Węgier, a później po bez potomnej śmierci Kazimiera został tez królem polski.

  29.08.2018 22:27
 • Patryk (gość)

  Poczto Królów polski Elzbieta kazimiierzowna nie dożyła smierci swego ojca gdyz córka Anny zamrła w 1361 natomiast jej ojciec przerzył swą córke 9 lat bo zmarł w 13 70 . Pomylili panstwo elżbiete córke kazimierxa z Elzbieta kazimierzówna któraa osadzi syna ladwika wengerskego na tronie gdzyż kazimiesz nie miał potomka menskego zz prawgo łoża jedynie Niemierze kazimierzowwica i hjescze jednego syna nie chce skłamać imienia lec by;li oni ukryci .wnukami kazimierza byli Kazio i Elzbietka

  29.08.2018 22:23
 • GOSIA (gość)

  Elżbieta węgierska to siostra Kazimierza i to jej syn Ludwik zasiąddzie na polskim tronie na mocy wcześniejszych układòw choć pòżniej kròl chciał osadzić swego ukochanego wnuka każka słupskiego syna starszej swojej còrki Elżbiety Sama Elżbieta nie brała już w tym udziału bo zmarła w 1361r

  29.08.2018 21:28
 • do pana/pani B (gość)

  A Elżbieta Węgierska czyli matka Ludwika to nie córka Kazimierza więc kim jest dla Kazimierza Elżbieta Węgierska i czyją jest córką ?.

  29.08.2018 18:58
 • B (gość)

  Elźbieta -córka Kazimierza i Elżbieta Węgierska to dwie różne osoby

  29.08.2018 14:50
 • A (gość)

  Tylko nie ta Ohyda!!! Już gorszej aktorki nie było????

  29.08.2018 08:25
 • Gosia (gość)

  Po pierwszym odcinku stwierdzam że aktor grający Kazimierza wygląda za staro kròl ma obecnie 32 lata i brak mu temperamentu

  28.08.2018 21:51
 • Poczet Królów Polski (gość)

  Historia głosi że Elżbietka śmierci swego ojca Kazimierza posadzi na tronie swego syna Ludwika Węgierskiego po jego dziadku Kazimierzu Wielkim .

  28.08.2018 19:12

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×