"Korona królów" odcinek 86. Czy król Kazimierz dokończy dzieło ojca? Będzie wojna z Krzyżakami? [STRESZCZENIE ODCINKA+ZDJĘCIA]

Kazimierz III Wielki nie ma łatwo. Na jego dworze wciąż jeden spisek za drugim, a tymczasem król może zacząć spodziewać się uderzenia ze strony Krzyżaków... Jednak nie poddaje się i pragnie dokończyć dzieło ojca! Sprawdźcie, co wydarzy się w 86. odcinku "Korony królów".

Multimedia

"KORONA KRÓLÓW" ODCINEK 86 - PREMIERA WE WTOREK, 4 WRZEŚNIA, O GODZINIE 18:30 NA ANTENIE TVP1

W 86. odcinku "Korony królów" Kazimierz (Andrzej Hausner) i Bolko (Andrzej Popiel) spotykają się z Henrykiem V (Przemysław Furdak), księciem żagańskim i liczą na wspólny sojusz przeciwko Czechom. Ten jednak zaczyna stawiać warunki. Czy mimo wszystko dojdą do porozumienia i zdołają się dogadać?

Jolenta powraca na dwór! Elżbieta będzie chciała ją zabić? [STRESZCZENIE ODCINKA+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Król chce zdobyć Wschowę - ostatni skrawek Wielkopolski, którego nie udało się odzyskać Władysławowi Łokietkowi. Pragnie dokończyć dzieło ojca i jest gotowy wiele poświęcić. Traktuje to bardzo ambicjonalnie. Pytanie tylko, czy na jego ambicji nie ucierpi Polska? Tymczasem wyrusza do Wyszehradu na pogrzeb Karola Roberta (Jan Krzysztof Szczygieł). Czy zdąży?

Niemierza (Piotr Gawron-Jedlikowski) ustala z biskupem Grotem (Robert Gonera) dalsze plany dotyczące Krzyżaków. Wspólnie decydują, że trzeba natychmiast działać. Będzie wojna?

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×