"Korona królów" po wakacjach 2019. Dorota Naruszewicz i Natalia Lesz w nowych odcinkach! Kto został Władysławem Jagiełłą?

Dorota Naruszewicz i Natalia Lesz dołączyły do obsady "Korony królów"! W nowych odcinkach po wakacjach 2019 zobaczymy wiele nowych postaci, łącznie z królem Władysławem Jagiełłą i Jadwigą. Kto się w nich wcieli?

Multimedia

Trzeci sezon serialu "Korona królów" już po wakacjach 2019. Zakończyły się czasy władania Piastów i nadchodzi era Jagiellonow. W ostatnim odcinku przed wakacjami, akcja przeniosła się cztery lata po śmierci ostatniego króla z dynastii Piastów. Zobaczyliśmy w nim narodziny córki sprawującego władzę Ludwika Węgierskiego (Kamil Siegmund), Jadwigę. Elżbieta (Katarzyna Czapla) robiła wszystko, by to właśnie nowo narodzona dziewczynka została w przyszłości królem. Poznaliśmy też młodego Władysława Jagiełło, który zaczął interesować się polityką.

Śmierć Kazimierza! To koniec epoki Piastów!Zobacz więcej

W Jadwigę - jedyną w historii Polski kobietę na tronie - wcieli się Dagmara Bryzek, którą widzowie mogą kojarzyć z roli Oli z "M jak miłość". Na polskim dworze pojawi się Litwin Jogajła, czy późniejszy Władysław Jagiełło. Zagra go Wasyl Wasyłyk, który pojawił się wcześniej w filmie "Wołyń" jako Petro. Jego matkę, księżną Twerską, zagra Dorota Naruszewicz, czyli pierwsza Dorota z "Klanu". W tajemniczą kapłankę Raganę wcieli się z kolei Natalia Lesz ("Tancerze", "Pierwsza miłość").

Oprócz nowych postaci, zobaczymy też znanych nam już bohaterów. Nie zabraknie Jaśka (Marcin Rogacewicz) i siostry króla Kazimierza, Elżbiety. Poznamy też dalsze losy Esterki, Cudki (Paulina Lasota) i jej dzieci oraz córki Reginy - Urszuli. Widzowie mogą być pewni, że intryg, sekretnych misji i wielkich miłości nie zabraknie!

Trwają zdjęcia do historycznego serialu TVP! Gdzie jest kręcona "Korona królów"?Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×