"Korona królów" sezon 2. Wiemy, kto zagra Adelajdę Heską - drugą żonę Kazimierza Wielkiego! [ZDJĘCIA]

Drugi sezon serialu "Korona królów" już jesienią w TVP1. W serialu pojawi się nowa aktorka, która wcieli się w Adelajdę Heską, drugą żonę Kazimierza Wielkiego. Kto dołączył do obsady historycznej telenoweli? Sprawdź szczegóły!

Multimedia

W roli drugiej małżonki polskiego władcy widzowie Jedynki zobaczą Aleksandrę Przesław. Aktorka ma 24 lata, ukończyła PWSFTviT w Łodzi. Widzowie mogli ją oglądać m.in. w filmie Łukasza Barczyka „Soyer“ oraz w serialu TVP2 „Na sygnale“. Zagrała też w kilku spektaktach teatralnych.

Ruszyły zdjęcia do 2. sezonu! Wiemy, kto zagra króla Kazimierza! [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Adelajda była córką Henryka II Żelaznego, Landgrafa Hesji i według ówczesnych kronikarzy słynęła z urody. Księżniczka miała 17 lat, kiedy poślubiła 31-letniego Kazimierza. 29 września 1341 r. w Poznaniu odbyło się huczne wesele. Panna Młoda otrzymała dożywotnie nadania, które miały zabezpieczyć jej przyszłość - ziemię sandomierską wraz z Sandomierzem. Młoda żona dawała Kazimierzowi nadzieję na męskiego potomka…

Mamy nadzieję, że poznawanie losów tej niezwykłej piastowskiej trójki – Kazimierza Wielkiego, Bolka II Małego, Elżbiety Węgierskiej będzie przyjemnością dla widza. Chcemy, aby drugi sezon „Korony królów” podtrzymał zainteresowanie historią, zachęcamy do szukania ciekawostek o młodszym bracie Bolka – Henryku, o bitwach, układach małżeńskich i dramatycznych wyborach. Zapraszamy przed telewizory już we wrześniu – mówią twórcy serialu.

To nie jedyna zmiana w obsadzie „Korony królów“. W roli Kazimierza Wielkiego widzowie Jedynki zobaczą Andrzeja Hausnera.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Anna A. (gość)

    Piękny serial historyczny,wspaniała gra aktorów.Z wielkim zainteresowaniem oglądam,jak ludzie żyli w tamtych czasach,co jedli, jak się ubierali,jakie były zwyczaje i obyczaje..Mam nadzieję,że wątek z Heleną i rycerzem Guncel'em rozwinie się bardziej..i pozytywnie, to piękna para..bardzo do siebie pasują..,bo do tej pory jakieś ciągle nieudane,smutne związki..i z Egle, i z Gabiją..u Cudki też jakoś smutno..

    23.11.2018 16:27
  • Anka (gość)

    Teraz ten film to porażka . TV nic nie wzięła nauk z innych superprodukcji ,a tak sie zapowiadało . Tutaj nie ma nic wartosciowego ,zero historii to mogło byc chociaz adnie zrealizowane ,a tak nic .

    03.10.2018 18:53
  • zbig. (gość)

    Dzisiaj to jest 07 września po raz pierwszy odszedłem od telewizora. nie podoba mi się sposób opowiadania o sobie i innych postaciach. Dla mnie nowy KRÓL nie gra jak przystało na króla tylko jak szlachcic może i wysoko urodzony ale z czasów króla Sasa- jedz i popuszczaj pasa. Nie wiem dlaczego podmieniono Mateusza Króla na pana Hausnera, ale podejrzewam, że o dziwntch zmianach zadecydowała ekipa. Na przykład córka starsza od matki. Ta realizacja mi nie odpowiada . Ponieważ jestem zapalonym miłośnikiem teatru - począwszy od 2013 roku byłem prawie 230 razy w teatrze, zamiast oglądać tę lipę wybiorę się z małżonką znowu do teatru.

    07.09.2018 18:58
  • Aaad (gość)

    Pierwszy sezon korony krolow swietny. Uwielbiam go ogladac a ten po obejrzeniu paru odcinkow mam wrazenie ze ci nowi aktorzy Kazimierz i Adelajda sa sztywni. Nie wiem moze takie tylko moje wrazenie wolalam poprzedniego aktora bardziej mi pasowal do roli Kazimierza niz ten. Moze jeszcze sie wyrobi zobaczymy. Mam nadzieje ze nie zniechece sie do tego serialu bo lubię historie i oby wiecej takich filmow bylo.

    07.09.2018 00:30
  • Sylwana (gość)

    Zmiana aktora grającego króla to błąd. Przeskok czasowy rozumiem, dlaczego jednak inne postacie się nie postarzały? Pełka, Katarzyna, Cudka, Mikołaj, Egle.... każda postać wygląda bez skazy , jakby czas ich nie ruszał. Król jednak dosyć starawy, wygląda jak ojciec Jaśka i Niemierzy. Porażka!!!

    06.09.2018 22:31
  • Hellou (gość)

    Jakże mi się podobała zapowiedź pani przed emisją, że film dla dorosłych i dzieci, po czym film się zaczął... sceną łóżkową. Pierwszy odcinek też popłynął nagością, naprawdę w sam raz dla dzieci... Rola Jolandy w wykonaniu 30-letniej aktorki to jakaś totalna pomyłka, myślą, że wystarczy warkocz zapleść i będzie wyglądać jak nastolatka... zwłaszcza, gdy się skrzywi lub uśmiechnie i zmarszczki wychodzą. Nie było młodych aktorek ze szkół aktorskich? Ponoć aktorka grająca jej matkę ma 6 lat mniej... żenua.

    03.09.2018 22:31
  • motylek1139 (gość)

    Zmiana aktora Mateusza Krola to najwiekszy bląd !Dzieki niemu ten serial byl swietny. Nie wyobrazam sobie innego aktora w tej roli.przykro

    30.08.2018 20:04
  • gośc (gość)

    serial świetny bardzo go lubię uwielbiam aktora Mateusza Króla ktory świetnie grał role króla Kazimierza , jak również wszystkich pozostałych aktorów bardzo bardzo sympatyczny serial , szkoda że nie gra w dalszych odcinkach . Super że powstają takie seriale , jak Czas honoru , Bodo czekam na więcej ........

    22.08.2018 16:25
  • don_kihot (gość)

    ... to mamy tak słabych charakteryzatorów i wizarzystów, że w 2 sezonie trzeba było zmienić aktora grającego króla Kazimierza?? - chora paranoja...

    21.08.2018 18:19
  • Ja (gość)

    Też tak uważam. Nie podoba się - nie oglądam! Ja mimo ze to TVP1 lubie ten serial. Nie podoba mi sie tylko zmiana aktora Mateusza Króla - lubiłam jego grę, przyjemnie się na niego patrzyło. Nie cierpię w filmach zmiany aktorów, jest to irytujące.

    18.08.2018 21:11
  • Rst! (gość)

    Właśnie obejrzałem KK na VOD w 2 dni od 35 odcinka do końca. W najważniejszy chwilach, śmierć syna, śmierć Anny, śmierć królowej matki, zalany złami - stary chłop +30 lat. Zacząłem czytać i przypominać sobie historię Piastów. Jak komuś się nie podoba serial to niech nie ogląda., ma alternatywę w "wolnych mediach" Kiepscy, Szpital, Trudne sprawy, Na wspólnej i inne gówna. Ja wolę aby pieniądze szły na Korone Królow, Czas honoru itd. Coś co ma jakąś wartość, a nie jest marketingowym syfem.

    27.07.2018 18:17
  • Go sia (gość)

    Aktorka rolę ma niewdzięczną małżeństwo układało się dobrze przez pòł roku Adelajda była brzydka i bezpłodna Kazimierz ciągle ją zdradzał nawet z prostytutkami wreszcie zamknął wŹarnowcu a w końcu odebrał dochody i wygnał.Mam więc nadzieje że nie zrobią z tego jakiejś miłości

    19.07.2018 14:15
  • Skończcie CIEMNOGRODZIE chwalić sztucznie ten syf histeryczny 😝😡🤤 (gość)

    Bardzo dobrze że go niema,im mniej syfiastych pseudo-aktorzyn z ulicy tym więcej zostanie kasy w budżecie na kupno prawdziwych inteligentnych seriali historycznych dla kumatych. Za moje ciężko zarobione pięniądze z haraczu,tego się oczekuje od telewizjii by spełniała misje a nie robiła z mózgu CIEMNOGRÓD syfiastymi tasiemcami histerycznymi i islamska propagandą 😝😡🤤

    06.07.2018 03:57
  • Telewidz (gość)

    Szkoda Mateusza Króla, był świetny w roli Króla Kazimierza. Może nowy król będzie równie dobry, na to liczę. Nie rozumiem hejtowania serialu. Komuś się nie podoba niech nie ogląda. Hejtem zajmują się ludzie nie mający swojego życia. Osobiście nie popieram wesołej gromadki PO-PiSu ani jakiejkolwiek partyjnej władzy, ale serial Korona Królów przypadł mi do gustu.

    05.07.2018 22:20
  • Ciemnogród Vermilion,Michał,Ja nienawidze,ciemny lud to kupi 😝😡🤤 (gość)

    Vermilion CIEMNOGRODZIE ja tego syfu nieoglądam bo szkoda sobie psuć oczy,słuch i szare komórki mózgu,ale płacić musze haracz za ten tasiemcowaty syf histeryczny DOJNEJ ZMIANY TVPiS 😝😡🤤

    05.07.2018 15:23
  • Ja lubię (gość)

    Lubię ten serial szkoda mi tylko że zmienia się król

    05.07.2018 10:31
  • Michał (gość)

    Adelajda raczej uznawana była za brzydką. Skąd informacja o jej niby wielkiej urodzie?

    05.07.2018 10:11
  • Vermillion (gość)

    Nie rozumiem w czym problem jeśli mnie jakiś serial się nie podoba to go po prostu nie oglądam. Po co takie zbędne komentarze. Serial jak serial jeden od drugiego niczym się nie różni każdy serial to tasiemiec. Żadna to nowość

    05.07.2018 09:52
  • Katowanie TVPiS CIEMNOGRODEM DLA CIEMNY LUD TO KUPI 😝 (gość)

    Jak można mieć taki CIEMNOGRÓD we łbie żeby się katować tym tasiemcem histerycznym całymi dniami w TVPiS 😝🤤😡

    04.07.2018 13:28