"Korona królów" sezon 3. odcinek 247. 4-letnia Jadwiga zapowiada, że zostanie królową! Pełka błaga Elżbietę, żeby wróciła do Krakowa

"Korona królów" - co wydarzy się w 247. odcinku telenoweli TVP? 4-letnia Jadwigi zapowie, że zostanie królową! Tymczasem młody Pełka wyruszy w podróż do Budy. Tam będzie starał się przekonać Elżbietę, żeby wróciła do Krakowa.

Multimedia

"Korona królów" odcinek 247. we wtorek, 10.09.2019 o godz. 18:30 w TVP1! - sprawdź program tv

W Wilnie Olgierd Giedyminowicz żegna się z rodziną. Wie, że już wkrótce umrze. W ostatnich chwilach wspomina swoją wielką niespełnioną miłość - królową Elżbietę. Ona też o nim myśli i zupełnie nie spodziewa się, że jej syn chce zaatakować Litwę. Ludwik Andegaweński przyjmuje w Budzie swojego przyszłego teścia - Leopolda Habsburga. Ich rody ma połączyć małżeństwo 4-letniej królewny Jadwigi i niewiele starszego Wilhelma.

Tymczasem mała Jadwiga rozprawia z mentorem o tym, kim będzie w przyszłości.
- To mój zamek! Jak będę królową! - opisuje, co narysowała księżniczka.
- Będziesz księżną, nie królową.
- Będę królową!
- Królewno… Wyjaśniałem już… Tak czy inaczej, wiesz, że nie przystoi biegać na bosaka po zamku...

Grażyna Szapołowska w 3. sezonie telenoweli TVP! Kogo zagra?Zobacz więcej

O małżeństwie swego syna myśli także litewska księżna Julianna, która chce, aby Jogaiła ożenił się z moskiewską księżniczką Zofią. Jagiełło wciąż ma nadzieję, że ojcu się polepszy. Sądzi, że skoro przeżył noc, to może jednak wyzdrowieje.
- Będzie, jak Bóg zechce. A w księstwie będzie tak, jak ty zdecydujesz… Poślij do Moskwy, do księcia Dymitra... - zapowie królowa.
- Naprawdę chcesz, abym się żenił z jego córką?
- Tak trzeba. Żeby nas wzmocnić!

W Krakowie królewski namiestnik Władysław Opolczyk rozdaje urzędy i kupuje popleczników. Zaciąga u Nikodema - męża Esterki ogromny kredyt, a następnie wyrusza na wojnę – najpierw na Ruś. Potem zamierza zaatakować Litwę. Nie wie jednak, że ci, których nie kupił będą próbowali go usunąć z urzędu.

Tymczasem Jasiek z Melsztyna wysyła z misją do Budy młodego Pełkę. Ma błagać królową Elżbietę, aby wróciła do Krakowa. Musi się spieszyć, bo królowa, która ma dość swojej synowej, postanawia wyjechać do Wiednia - razem z wnuczką Jadwigą.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×