"Korona królów" sezon 3. odcinek 248. Elżbieta chce jechać z wnuczką na dwór Habsburgów. Książę Olgierd Giedyminowicz umiera!

W 248. odcinku "Korony królów" Królowa Elżbieta postanawia, że będzie towarzyszyć wnuczce w wyprawie na dwór przyszłych teściów. Tymczasem Olgierd otrzymuje wiadomość, na skutek której jego serce przestaje bić. Sprawdź, co jeszcze się wydarzy!

Multimedia

"Korona królów" odcinek 248. w środę, 11.09.2019 o godz. 18:30 w TVP1! - sprawdź program tv

Na królewskim dworze w Budzie są trzy panny na wydaniu. Nie szkodzi, że jeszcze są dziećmi. Wszystkie córki trzeba dobrze wydać za mąż. Katarzyna zostanie królową Polski i żoną Ludwika Orleańskiego, syna króla Francji. Maria będzie żoną Zygmunta Luksemburskiego. Nawet dla 4-letniej Jadwigi mają już narzeczonego. Jest nim 8-letni Wilhelm Habsburg.

Elżbieta uważa, że jej ukochana wnuczka jest jeszcze zbyt mała, aby wysyłać ją do Wiednia na dwór przyszłych teściów.
- To dziecko… Wrażliwe dziecko. Niech przywyknie do niego, do myśli o wyjeździe.
- Chyba nie zmieniłaś zdania, matko?
– pyta Bośniaczka
- Nie zmieniłam. Ale to niezwykłe dziecko. Nie możemy popełnić błędu…
Królowa Elżbieta postanawia, że pojedzie z wnuczką na dwór Habsburgów.

Grażyna Szapołowska w 3. sezonie telenoweli TVP! Kogo zagra?Zobacz więcej

W Krakowie namiestnik królewski Władysław Opolczyk coraz śmielej tworzy swoje stronnictwo, przekupując kolejnych polskich możnych. - Służba. Służba. Jeszcze raz służba. Ale za godziwą zapłatę. To jak panowie? Idziecie ze mną zdobywać ruskie kasztele? Czy pójdziecie z pospolitym ruszeniem zbierać okruchy… za Janem z Melsztyna. Bo jedno jest pewne: król wszystkich zawezwie do boju. A wtedy… smak wspólnego zwycięstwa taki rozcieńczony…
Dobiesław z Kurozwęka i jego syn Zawisza są coraz bardziej zainteresowani wspólną wojenną wyprawą na Ruś. Bo łupy mają być wspaniałe. Opolczyk ma znacznie dalej idące plany - Ruś powinna być jego księstwem. A może nawet zostanie królem? Nie ma pieniędzy, więc zaciąga ogromny kredyt u Żyda Nikodema - męża Esterki.

Kiejstut i Witold ze swoimi wojownikami napadają na obóz krzyżacki komtura Konrada Wallenrode, zrywając tym tak ciężko wypracowany rozejm. Serce Olgierda nie wytrzymuje tej wiadomości. Książę Olgierd Giedyminowicz umiera!

Na Litwie Skirgiełło znajduje w lesie rannego, który ma na palcu złoty pierścień z polskim orłem. Kim jest tajemniczy Cyryl?

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×