"Korona królów" sezon 3. odcinek 250. Jadwiga poznaje narzeczonego. Jagiełło wysyła Skirgiełłę na wojnę

W 250. odcinku "Korony królów" mała Jadwiga wyjedzie do Wiednia by poznać narzeczonego. Początki znajomości nie będą jednak należały do najłatwiejszych. Tymczasem w Krakowie Pełka spotka miłość swojego życia - Helenę. Sprawdź, co jeszcze się wydarzy!

Multimedia

"Korona królów" odcinek 250. w poniedziałek, 16.09.2019 o godz. 18:30 w TVP1! - sprawdź program tv

4-letnia Jadwiga jedzie do Wiednia, na dwór swojego narzeczonego, księcia Wilhelma Habsburga, który ma 8 lat. Poznaje swoich przyszłych teściów - księcia Leopolda i księżnę Viridis. Początki znajomości są jednak trudne. Jadwiga wyrywa stronę z cennej księgi, zrywa także kwiatki w ogrodzie. - Coś ty zrobiła!? Coś ty zrobiła! Moje piękne kwiaty! Hodowałam je tak długo! O mój Boże! Moje kwiaty! - złości się księżna. Za karę malutka królewna zostaje zamknięta bez kolacji w ponurej komnacie. Ale rano Jadwiga poznaje swego dzielnego narzeczonego.

Poznaj bohaterów serialu! Kto jest kim w nowym sezonie?Zobacz więcej

W Krakowie Pełka spotyka najpierw w kościele w dość krępującej sytuacji Zawiszę z Kurozwęk, a potem na ulicy swoją miłość - Helenę.
- Heleno… nie mów… nie okazuj troski. Błagam.
- Jakże bym mogła nie troszczyć się o ciebie! Przecież jesteś bratem mego męża! Najmilszym człowiekiem na ziemi.

Wszystko jakoś by się ułożyło, byłoby pięknie i romantycznie, gdyby nie fakt, że Helena jest żoną jego brata - Niemierzy.

Na Litwie Jagiełło wysyła swego brata Skirgiełłe i jego druha Cyryla na wojnę. Trzeba bronić Bełza i skarb, który się tam znajduje - Ikonę Matki Przeczystej, która jest świętością nie tylko dla zwykłych wiernych. Jest przede wszystkim świętością dla Julianny - matki Jagiełły i Skirgiełły.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×