"Korona królów" sezon 3. Ukraiński aktor odtwórcą roli Władysława Jagiełly! Kim jest Wasyl Wasyłyk?

"Korona królów" powróciła z 3. sezonem i nowymi bohaterami! Tym razem akcja skupia się na Jagiellonach, którzy obejmują tron Polski. W roli Władysława Jagiełły na ekranie oglądamy ukraińskiego aktorka, Wasyla Wasyłyka. Sprawdźcie kim jest i gdzie wcześniej można było go oglądać!

Multimedia

"Korona królów" odcinek 247. we wtorek, 10.09.2019 o godz. 18:30 w TVP1! - sprawdź program tv

KIM JEST WASYL WASYŁYK?

Wasyl Wasyłyk (Vasyl Vasylyk) urodził się 18 października 1986 roku we Lwowie na Ukrainie.To właśnie tam się wychowywał i kształcił. Ukończył Lwowski Państwowy Uniwersytet im. Iwana Franka. Już za czasów studenckich pracował między innymi w Pierwszym Teatrze we Lwowie, współpracował z Pierwszą Sceną Nowoczesnej Dramaturgii we Lwowie, a także teatrem im. Lesia Kurbasa i Teatrem Małym w Kijowie. Brał udział w wielu festiwalach teatralnych na Ukrainie i zagranicą, między innymi w Heidelbergu w Niemczech.

Grażyna Szapołowska w 3. sezonie telenoweli TVP! Kogo zagra?Zobacz więcej

Pierwsze filmy, w których zagrał Wasyl Wasyłyk to “Linia” reż. Peter Bebjak, “Seks i nic osobistego”, reż. Olga Riaszyna, “Doctor Kowalczuk”, reż. Wira Jakowenko, a także głośny "Wołyń" w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, co pokazało, że aktor ma ogromną odwagę zagrać w filmie, do którego emisji nigdy na Ukrainie nawet nie dopuszczono! Można się spodziewać, że wówczas Wasyłyk nie tylko stracił kilku przyjaciół, ale przede wszystkim narobił sobie wrogów na Ukrainie.

Rola Władysława Jagiełły to dla Wasyla Wasyłyka pierwsze tak duże doświadczenie aktorskie. Tak o pracy nad "Koroną królów" mówi aktor:

Jagiełło to bohater, który bardzo mnie interesuje. Staram się go poznać i zrozumieć. Lubię pracować nad tak ciekawymi postaciami. Myślę o tym kim jest Jagiełło, o co mu chodzi, jaki jest. Nie wnioskuję tego jedynie po linijce tekstu. Rzucam go w różne sytuacje i zastanawiam się, jakby postąpił, jak różne okoliczności mogłyby wpływać na jego decyzje. Tak buduje się charakter postaci. Od czynów. Szukam w sobie podobieństw pomiędzy nami, wspólnych cech. Łączę w środku zimno z ciepłem, a potem oddaję to mojemu bohaterowi. Tak go właśnie widzę, jako niejednoznacznego i pełnego przeciwieństw. Był emocjonalny, ale kiedy należało, potrafił zachować zimną krew. Za władzę zapłacił samotnością. Tracił ludzi, których kochał. Wszędzie był zawsze trochę wyobcowany. Ta rola jest dla mnie prawdziwym wyzwaniem. Do tej pory grałem bardziej ekspresyjnie, a tu musiałem stać się stonowany, powściągliwy, introwertyczny, bo taka jest moja postać.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×