"Korona królów". Wasyl Wasyłyk pochwalił się wyjątkowym zdjęciem! Jak odtwórca roli Władysława Jagiełly wyglądał w dzieciństwie?

"Korona królów", chociaż spadła na nią ogromna krytyka, jest jednym z najpopularniejszych seriali Telewizji Polskiej. Widzom bardzo przypadły do gustu odcinki, w których głównym bohaterem stał się Władysław Jagiełło i jednocześnie pokochali Wasyla Wasyłyka, ukraińskiego aktora, który wciela się w rolę naszego króla.

Multimedia

Teraz Wasyl Wasyłyk postanowił sprawić małą niespodziankę swoim fanom i... opublikował w mediach społecznościowych swoje zdjęcie z dzieciństwa! Fani od razu zaczęli zachwycać się fotografią odtwórcy roli Władysława Jagiegłły!

Wśród komentarzy możemy przeczytać m.in. (pisownia oryginalna):

Oczy zostały. Uroda również ❤️🔥

Mega super słodka fotka małego vasylka❤️❤️❤️

Urzekły mnie dwie rzeczy na tym zdjęciu. Te śliczne niebieskie ślepka i koszulka w żółwie ninja 🙈

O raju! Jaki pysio 😀🤗🤗🤗💖. Słooodziak ♥️♥️.

Dagmara Bryzek rzuci aktorstwo i zostanie makijażystką? Gwiazda TVP pokazuje, jak radzi sobie z kwarantanną!Zobacz więcej

Przypomnijmy, że Wasyl Wasyłyk (Vasyl Vasylyk) urodził się 18 października 1986 roku we Lwowie na Ukrainie.To właśnie tam się wychowywał i kształcił. Ukończył Lwowski Państwowy Uniwersytet im. Iwana Franka. Już za czasów studenckich pracował między innymi w Pierwszym Teatrze we Lwowie, współpracował z Pierwszą Sceną Nowoczesnej Dramaturgii we Lwowie, a także teatrem im. Lesia Kurbasa i Teatrem Małym w Kijowie. Brał udział w wielu festiwalach teatralnych na Ukrainie i zagranicą, między innymi w Heidelbergu w Niemczech. Polscy widzowie, zanim jeszcze pojawił się w "Koronie królów", mogli oglądać go w głośnym filmie "Wołyń" Wojciecha Smarzowskiego.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Zzzz (gość)

  Zmobilizował mnie (ten film) do poznawania historii Polski. Bardzo mnie to kręci

  05.06.2020 21:29
 • Goja (gość)

  Znakomity aktor jak król Jagiełło wymiata .

  28.05.2020 18:38
 • Honorata (gość)

  Jest w Nim naturalność.,bije od Niego szczerość, a zarazem jest skryty jeżeli chodzi o jego rodzinę.Wiadomo,że jest żonaty i życzę ,aby takim pozostał. W tej branży ,a zwłaszcza w środowisku aktorskim jest trudno pozostać sobą.Mam wrażenie,że w roli Jagiełły ,wykazuje dużo własnych cech charakteru.Nie lubię,kiedy przeklina. Dużo traci.Lubię Go, bo gra męża ,mojej ukochanej św,Królowej Jadwigi.

  18.05.2020 13:40
 • Patrycja (gość)

  Super aktor:)

  30.04.2020 15:10
 • Danuta skwara (gość)

  Oprocz urody jest wielkim talentem. Jego gra urzekla mnie i przyblizyla do czasow wielkiego krola Wladyslawa Jagielly. Dziekuje mu za emocje jakie przezywam kazdego dnia

  30.04.2020 11:26
 • Magda (gość)

  Nie oglądam filmu "Wołyń" więcej nie mogę odnieść się do gry w tym filmie ale w "Koronie królów "daje radę Wasyl chętnie oglądam.

  28.04.2020 16:42

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×