Koronawirus w Polsce. Kina i teatry w Polsce zamknięte! Zyska na tym Netflix?

Rząd podejmuje coraz mocniejsze działania, aby nie dopuścić do epidemii koronawirusa w Polsce. To jednak nie oznacza dobrych wieści dla fanów kina i teatru...

Multimedia

Od 12 do 25 marca na terenie całej Polski zostają zamknięte placówki oświatowe i kulturalne, w tym oczywiście również kina i teatry. Jak poinformował na konferencji prasowej minister kultury, Piotr Gliński:

Rząd zadecydował o zamknięciu instytucji kultury, teatrów, oper, filharmonii, muzeów, a także kin i sieci kinowych oraz szkół i uczelni artystycznych wszystkich szczebli. Od jutra wszystkie te instytucje zaprzestaną działalności w obszarze gromadzenia się dużej ilości osób.

Póki co kina i teatry nie będą czynne aż do 25 marca włącznie, jednak w przypadku pogorszenia się sytuacji z koronawirusem na terenie Polski nie można wykluczyć, iż ten termin zostanie przedłużony.

Dla kiniarzy to ogromne straty finansowe, zresztą tak samo jak dla dystrybutorów, którzy właśnie są zmuszeni, aby przenieść premiery swoich nadchodzących filmów. Jeszcze wczoraj poinformowano o przeniesieniu premiery obrazu "W lesie dziś nie zaśnie nikt", a teraz z tym samym muszą zmierzyć się inni filmowcy.

Premiera filmu z Wieniawą i Gąsiewską PRZEŁOŻONA przez koronawirusa! Kiedy film trafi do kin?Zobacz więcej

Okres społecznej kwarantanny, jak to ujął premier Mateusz Morawiecki, jest dramatem dla aktorów teatralnych, dla których wynagrodzenie za zagrane spektakle jest często jedynym sposobem na utrzymanie się. Co będzie dalej w tej sytuacji? Tego nikt nie wie.

Największymi "wygranymi" obecnej sytuacji mogą być telewizje oraz platformy streamingowe z Netfliksem na czele. Ludzie, którzy pozostaną w domach, z pewnością będą chcieli coś obejrzeć, a bogata oferta VOD z pewnością dla wielu okaże się zbawienna.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×