"Kossakowski. Wtajemniczenie". Przemek Kossakowski w Waranasi! Odwiedzi sektę religijną znad Gangesu!

Przemek Kossakowski nie boi się wyzwań. W najnowszym odcinku programu "Kossakowski. Wtajemniczenie" uda się do tajemniczego miasta Waranasi i... odwiedzi sektę religijną znad Gangesu!

Multimedia

"Kossakowski. Wtajemniczenie" w niedzielę, 12.05.2019 o godz. 23:00 w TTV! - sprawdź program tv

Przemek Kossakowski to jedna z tych osób, które o świecie wiedzą dużo, jednak tajemnica, którą kryje za sobą indyjskie miasto Waranasi, zszokowała nawet jednego z najbardziej doświadczonych podróżników. Ekipie programu TTV jako jednej z nielicznych udało się wejść na słynne ghaty i zarejestrować, w czym tkwi ich sekret.

Martyna Wojciechowska i Przemek Kossakowski planują ślub na jesień? Zobacz więcej

Miejsce jest znane z rytualnych kąpieli w świętej rzece Ganges i palenia zwłok zmarłych na ghatach, co stanowi główny biznes w tej mrocznej miejscowości. To właśnie tam w kolejnej odsłonie swojego programu trafi dziennikarz TTV, którego zdaniem, nie ma drugiego miejsca na Ziemi, w którym śmierć byłaby równie wszechobecna. "Kossakowski. Wtajemniczenie" oraz niezwykła podróż do Waranasi już 12 maja na antenie TTV.

Główną atrakcją Waranasi są ghaty (schody do rzeki) ciągnące się wzdłuż brzegów Gangesu. To właśnie tam, skupiający się pielgrzymi medytują i odbywają oczyszczające kąpiele. Najbardziej szokujące są jednak przybywające kondukty pogrzebowe, podczas których dokonuje się kremacji. Jak wygląda ostatnia podróż zmarłych? Kim są ludzie pracujący przy tych obrządkach? Kossakowskiemu udało się dotrzeć również do Aghori, członka religijnej sekty, który po drugiej stronie Gangesu, żegna zmarłych na swój, nielegalny nawet w tamtej części świata sposób.

Podróżniczka na planie nowego programu z Przemkiem Kossakowskim? "Co na to mój chłopak?" [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×