Kraina lodu - film, recenzja, opinie, ocena

Królestwo Arendelle spowiła wieczna zima. Jest to efekt czarów Królowej Śniegu, która nie potrafi kontrolować niezwykłych mocy. Na ratunek bajkowej krainie wyrusza Anna, młodsza siostra władczyni.

Multimedia

NASZA OCENA: 4/5

Wspaniała historia inspirowana „Królową Śniegu” Hansa Christiana Andersena. Królestwem Arendelle rządzi królowa Elsa obdarzona mocami magicznymi: może wszystko zamrozić, zamienić w lód i śnieg.

Od dzieciństwa, od momentu, kiedy przypadkiem zraniła swoja młodszą siostrę Annę, próbuje opanować tę moc. Jednak z miernym rezultatem – kiedy po latach, podczas swojej koronacji zamraża podłogę w sali balowej, przerażona tym, co zrobiła, ucieka w góry. Ale sprowadziła na Arendelle wieczną zimę…

Aby uratować królestwo Anna decyduje się ruszyć na poszukiwanie siostry. W wyprawie towarzyszą jej handlarz bryłami lodu Kristoff, jego renifer Sven i bałwanek Olaf. Czeka ich oczywiście wiele niezwykłych spotkań i przygód. Oldskulowa, choć nowoczesna w warstwie realizacyjnej „Kraina lodu” nawiązuje do najwspanialszych osiągnięć Disneya.

Dwa Oscary (dla pełnometrażowej animacji i za piosenkę), Złoty Glob, nagroda BAFTA i wiele, wiele innych potwierdzają klasę filmu. Obejrzyjcie koniecznie!

pr

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Ola (gość)

    Okropny bajka, zupełnie inna, niż reszta bajek Disneya

    11.06.2022 16:02
  • ELSA (gość)

    Bardzo lubię Krainę Lodu. Moja ulubiona bajka. Jest interesująca i śmieszna .Podoba mi się też piosenka Mam Tę Moc. :D POLECAM !!!!!!♥♥♥♥★★★

    23.04.2016 22:25

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×