Krew z krwi to serial ukazujący świat polskiej mafii

Takiego serialu jeszcze w Polsce nie było. Na ekranie wiele się dzieje, bo za kamerą stanął Xawery Żuławski.

Multimedia

Canal+ pokazuje już dramat gangsterski zatytułowany "Krew z krwi". Akcja nowego serialu rozgrywa się w świecie polskiej mafii.

Główna bohaterka - Carmen (w tej roli świetna Agata Kulesza) jest córką mafijnego bossa i żoną przemytnika papierosów. Mimo to wiedzie życie z dala od kryminalnego półświatka i wychowuje troje dzieci. Jednak gdy mąż ginie w zamachu, by chronić siebie i dzieci, musi wcielić się w rolę twardej kobiety interesów i stanąć na czele rodzinnego biznesu. Walczy o przetrwanie w świecie pełnym brutalności i zbrodni. Nie wie, komu zaufać, bo widoczna wcześniej granica między dobrem a złem zaczyna się powoli zacierać.

Serial reżyseruje Xawery Żuławski, twórca głośnego "Chaosu" i "Wojny polsko-ruskiej". Jego realizację zakończono w rekordowym tempie, po niespełna trzech miesiącach intensywnej pracy na planie w Gdyni i w Warszawie. Ostatnie sceny nakręcono w Trójmieście. - Stworzyliśmy bardzo zgrany zespół i świetnie nam się razem pracowało. Szkoda, że to już koniec - mówił Łukasz Simlat na bankiecie z okazji zakończenia zdjęć.

A Agata Kulesza, grająca główną bohaterkę, dodała: - Dla mnie ten projekt był jak duża fabuła, traktowałam go nie jak serial, ale jak film. Carmen, którą gram, targają silne emocje, staje wobec bardzo trudnych życiowych wyborów. Moim zadaniem było zagrać to jak najbardziej prawdziwie.

  • Reżyser, aktorzy i cała ekipa techniczna wykazali się pełną mobilizacją i zaangażowaniem. Zdjęcia kręciliśmy w wyjątkowym tempie, zachowując filmowy sposób opowiadania i inscenizację każdej ze scen - powiedziała Małgorzata Retei, producent kreatywny serialu.

Część scen nakręcono jesienią, a pozostałe już w mroźnych, zimowych warunkach. Ze względu na intensywne opady śniegu, część finałowych ujęć przeniesiono z pleneru do gdyńskiego Akwarium.

  • Niejednokrotnie pracowaliśmy w trudnych warunkach pogodowych. Łukasz Simlat w jednym z ujęć musiał wybiec na ulicę ubrany jedynie w cienką koszulę. Tymczasem termometr wskazywał niemal -20 stopni... Na podobne przeżycia była narażona Agata Kulesza, która w jednej z granych w listopadzie scen wbiegała do Bałtyku w zwiewnej sukience - powiedziała Małgorzata Retei.

Serial zrealizowano przy użyciu najnowszych technik - kamer RED i optyki filmowej, z rejestracją obrazu, w jakości kopii filmowej. - Uzyskany obraz jest taki jak w filmie fabularnym. To zdecydowanie wyróżni naszą produkcję na tle dotychczasowych polskich produkcji telewizyjnych - wyjaśnił Tomasz Naumiuk, operator obrazu.

Wygląda więc na to, że "Krew z krwi" rozwinie się w pełną emocji i zaskakujących zwrotów akcji opowieść. Z telewizorów z pewnością nie będzie wiało nudą. Wielu widzów zaskoczy kreacja Agaty Kuleszy, która na potrzeby filmu przefarbowała i przedłużyła włosy. To jednak nic w porównaniu z tym, do czego będzie musiała posunąć się grana przez nią bohaterka, by przetrwać w świecie rządzonym przez groźnych gangsterów.

Obok Agaty Kuleszy w pierwszoplanowych rolach w serialu występują uznani aktorzy: Iza Kuna, Małgorzata Buczkowska, Zbigniew Stryj, Andrzej Andrzejewski, Łukasz Simlat, Aleksander Domogarow, Szymon Bobrowski i Mariusz Bonaszewski.

Źródło: Gazeta Wrocławska

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×