"Król". Dawid Podsiadło zagrał w serialu Canal+ na podstawie powieści Szczepana Twardocha! Jak do tego doszło?

Dawid Podsiadło pojawił się w serialu Canal+ pt. "Król". Wokalista zdradził, jak to się stało, że pojawił się na planie produkcji będącej ekranizacją powieści Szczepana Twardocha.

Multimedia

Dawid Podsiadło w serialu "Król"

Nie lada zaskoczenie dopadło widzów nowego serialu Canal+, pt. "Król", gdy w szóstym odcinku na ekranie pojawił się Dawid Podsiadło. Wokalista zagrał rolę absztyfikanta. W mediach społecznościowych zamieścił post, w którym zdradził, jak do tego doszło.

Gdy przeczytałem „Króla” to byłem bardzo poruszony i szczęśliwy, że trafiłem na tak piękna opowieść. Postanowiłem wyznać te uczucia Autorowi powieści, który wysłuchał mnie i nawet się uśmiechnął. Minęło parę lat, a moja radość miała okazję powrócić ze zdwojoną siłą, gdy dostałem wiadomość: „Dawcio, robimy ten serial, mówiłeś, że jeśli będziemy robić i zmieścisz nam się w wizji to żeby dać znaka. No to dajemy znaka. Chcesz mignąć?” „TOTALNIE.” I taka oto historia mojego mignięcia w „Królu”. Bardzo dziękuję Szczepan Twardoch, JAN P. MATUSZYNSKI, że mogłem spełnić swoje marzenie.

Czy to początek dłuższej przygody Podsiadły z aktorstwem? Tego nie wiadomo. Pewne jest natomiast to, że sztuka filmowa jest bliska sercu artysty. Przypomnijmy, że w 2019 roku zaangażował się w produkcję filmu "(Nie)znajomi". Chcielibyście zobaczyć go jeszcze na ekranie?

"Król" - o czym jest?

Akcja serialu "Król" dzieje się w Warszawie w 1937 roku. Nad Europą wisi widmo faszyzmu. Miastem trzęsie żydowski gang pod wodzą polskiego socjalisty, Kuma Kaplicy. Prym wiedzie w nim bokser, Jakub Szapiro – obiekt uwielbienia warszawskich kobiet oraz źródło zazdrości i powód strachu wielu mężczyzn. Jakub skrycie marzy o tym, żeby kiedyś zastąpić Kuma i zostać królem Warszawy. Pewnego dnia przejmuje opiekę nad młodym chłopakiem, Moszem Bernsztajnem, w którym widzi swojego następcę. Tymczasem spisek na szczytach władzy może zmienić oblicze Warszawy i całego kraju, wpływając na gangsterskie imperium Kuma, a także na przyszłość samego Szapiry. Uwikłany w skomplikowane relacje z trzema kobietami Jakub stanie wkrótce do decydującej walki o władzę na ulicach miasta.

"Król". Witamy w przedwojennej Warszawie, gdzie za ideologię przelewano krew na ulicach, a w burdelach pracowały 12-letnie prostytutkiZobacz więcej

Twórcami koncepcji serialu są: Łukasz M. Maciejewski, Szczepan Twardoch, Jan P. Matuszyński i Leszek Bodzak. Za scenariusze poszczególnych odcinków odpowiadają natomiast Łukasz M. Maciejewski (główny scenarzysta), Dana Łukasińska oraz Szczepan Twardoch, który jest również autorem dialogów postaci i pełni funkcję konsultanta produkcji.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×