"Król". Reżyser filmu Netflixa skopiował kultową scenę z "Gry o tron"? Podobieństwo jest uderzające!

"Król" to nowy film Netflixa przedstawiający historię angielskiego króla Henryka V, w którego wcielił się Timothée Chalamet. W nowej produkcji Davida Michôda znalazła się scena, która do złudzenia przypomina sekwencję z kultowej "Bitwy Bękartów" z serialu "Gra o tron". Co o tym podobieństwie sądzi reżyser filmu Netflixa?

Multimedia

"Król" to najnowsza filmowa produkcja Netflixa. Spekuluje się, że historyczny dramat może namieszać w sezonie oscarowym i powalczyć o nominację do prestiżowych nagród Akademii Filmowej. Historia krnąbrnego księcia, który po śmierci swojego ojca — już jako król Henryk V — musi rozpocząć nowe życie, zbiera jak na razie pozytywne recenzje. Pojawiają się już jednak pierwsze kontrowersje.

Ile seriali osadzonych w świecie "Gry o tron" jeszcze powstanie? Zobacz więcej

Ostatnio głośno zrobiło się o scenie z "Króla", która do złudzenia przypomina sekwencję z kultowej "Bitwy Bękartów" z serialu "Gra o tron". Mowa o Bitwie pod Azincourt, podczas której jeden z bohaterów (w tej roli Joel Edgerton) nie może wydostać się z napierającej masy ciał. O uderzające podobieństwo tego ujęcia do sceny z Jonem Snowem z "Gry o tron" został zapytany ostatnio sam reżyser filmu.

David Michôd w rozmowie z Radio Times przyznał, że widział "Bitwę Bękartów", ale się nią nie inspirował.

To przypadek. Dziwne, bo widziałem tylko ostatni odcinek "Gry o tron". Z jakiegoś powodu zmusiłem się do tego abstrakcyjnego ćwiczenia, usiadłem i obejrzałem to. To nie sprawiło, że chciałem obejrzeć resztę, ale widziałem jeszcze Bitwę Bękartów, jednak tylko pod kątem efektów specjalnych. Nie mogę więc powiedzieć, że nie widziałem tej sceny, ale jej wykorzystanie w filmie nie było świadome.

O tych serialach mówi się najwięcej! To najbardziej wpływowe produkcje dekady!Zobacz więcej

Reżyser wydawał się nieco zdenerwowany tym, że nikt z ekipy nie zauważył tych podobieństw, gdy film był jeszcze w fazie postprodukcji. Przyjmujecie jego tłumaczenie?

Zobacz galerię

Najlepsze seriale według gwiazd

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×