"Król tygrysów". Dokument Netflixa, o którym mówią wszyscy. Dlaczego? Czy warto go obejrzeć?

"Król tygrysów" to wciągający dokument Netflixa, o którym zrobiło się ostatnio bardzo głośno. Serial opowiada o podziemnym świecie hodowców wielkich kotów, w którym spotkać można najbardziej ekscentrycznych ze wszystkich ekscentryków. Czy warto obejrzeć dokument "Król tygrysów"?

Multimedia

"Król tygrysów" - o czym jest dokument Netflixa?

W podziemnym świecie hodowców wielkich kotów można spotkać przeróżne osobowości. Jednak najbardziej ekscentryczny ze wszystkich ekscentryków jest bez wątpienia Joe Exotic — barwny poligamista z giwerą i piosenkarz country, a także szef zoo w Oklahomie. Charyzmatycznego Joego i innych zadziwiających bohaterów tego dokumentu "Król tygrysów", wśród których znaleźli się narkomani, oszuści i przywódcy sekt, łączy pasja do wielkich kotów.

Podoba im się status społeczny i zainteresowanie, jakim cieszą się dzięki swojej niebezpiecznej menażerii. Jednak gdy Carole Baskin, walcząca o prawa zwierząt właścicielka schroniska dla wielkich kotów, grozi, że położy kres ich hobby, sprawy przybierają mroczny obrót. Narastający konflikt doprowadza do aresztowania Joego w związku z zabójstwem na zlecenie i ujawnia skomplikowaną historię, w której bardziej niebezpieczny od wielkiego kota jest tylko jego właściciel.

Dokumenty historyczne na Netflix — podpowiadamy, co warto obejrzeć!Zobacz więcej

Wielkie koty i jeszcze większe zbrodnie

Seriale dokumentalne Netflixa od lat cieszą się ogromną popularnością i są szeroko komentowane w Internecie. Nie inaczej jest w przypadku "Króla tygrysów", o którym debatują m.in. użytkownicy Twittera.

Historia "Króla tygrysów" zaczyna się w momencie, w którym Joe zostaje oskarżony o zlecenie zabójstwa Carole Baskin, działaczki na rzecz praw zwierząt. Aby dopiec swojej rywalce, nieustraszony hodowca sugeruje natomiast, że Baskin zamordowała swojego męża i karmiła nim koty, które uratowała. Oglądając "Króla tygrysów" aż trudno uwierzyć, że serial oparto na faktach. Pełna absurdów, dziwactw i ekscentryzmów historia wydarzyła się jednak naprawdę.

"Król tygrysów" zwiastun:

Siedem wciągających odcinków serialu "Król tygrysów" można oglądać na Netflix od 20 marca.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Mini serial cudowny pod każdym względem (gość)

    Pewnie jego związków co ?

    27.03.2020 05:12
  • Warto (gość)

    Warto obejrzeć zdecydowanie tak chociaż mogli by pewnych tematów nie poruszać

    26.03.2020 23:33

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×