"Królestwo białego wilka". Czy wilk jest zły? Ten dokument obala mity i stereotypy na temat tych fascynujących zwierząt!

Czy wilki, które nigdy nie widziały człowieka, będą się go bały? A może potraktują jak potencjalną ofiarę? Ronan Donovan, podróżnik i fotograf National Geographic, spędził z tymi drapieżnikami kilka tygodni w jednym z najbardziej niegościnnych rejonów świata. Powstał fascynujący dokument "Królestwo białego wilka", który pokazuje prawdziwą naturę tych zwierząt i przełamuje stereotypy na ich temat.

Multimedia

"Królestwo białego wilka" – premiery w soboty od 7 grudnia o godz. 16:00 na kanale National Geographic Wild! - sprawdź program tv

Od najdawniejszych czasów ludzie i wilki dzieliła nieufność. Przyzwyczailiśmy się, że w literaturze czy malarstwie wilk ucieleśnia złe cechy i stanowi zagrożenie. Ronan Donovan zabierze widzów w podróż do mroźnej Kanady, w której rozprawi się z mitami na temat jednych z najbardziej fascynujących drapieżników świata.

- Arktyczny krajobraz wyspy Ellesmere to doskonałe miejsce, by przedstawić wilki tak, jak nie jest to możliwe nigdzie indziej na świecie. Tam wilki nie wiedzą, że ludzi należy się obawiać, co pozwala w niespotykany sposób przyjrzeć się ich życiu - tłumaczy Donovan.

Jeden z największych skarbów ludzkości zagrożony! Czy możemy coś zrobić?Zobacz więcej

Podróżnik i fotograf długo szukał wilków, ale kiedy już wytropił stado, mógł podejść tak blisko, jak się da. Zwierzęta się go nie bały. Budził raczej zaciekawienie, jak przybysz z innego świata. Ich zainteresowanie sięgało tak daleko, że jedna z wilczyc ukradła Donovanowi aparat. Dzięki zbudowaniu relacji człowieka i zwierzęcia, która nie byłaby możliwa nigdzie indziej, National Geographic Wild zaprezentuje widzom unikalny materiał filmowy. Będziemy obserwować polowania, życie rodzinne i budowanie matriarchalnej hierarchii stada.

W „Królestwie białego wilka” zobaczymy wilki takie, jakimi były, zanim spotkały człowieka. I choć nie możemy zgłębić ich myśli, można przypuszczać, że takimi, jakimi chciałyby być. Czy gdzieś poza mroźnymi ostępami Arktyki będą jeszcze miały na to szansę?

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×