"Królestwo kobiet". Krystyna Janda boi się o własne życie? Aktorka po przyjęciu szczepionki jest zasypywana groźbami!

Nie milkną echa "afery szczepionkowej", w której grono celebrytów, aktorów, polityków oraz wpływowych ludzi przyjęło szczepionki przeciwko COVID-19 bez kolejki. Jedną z zaszczepionych osób ze świata kultury jest Krystyna Janda, która z pewnością nie spodziewała się konsekwencji wcześniejszego szczepienia.

Multimedia

Afera szczepionkowa trwa w najlepsze. Już nikt nie wie, czy zaszczepienie wybranej - nikt nie wie przez kogo i na jakich zasadach - grupy ludzi ze świata kultury rzeczywiście miało być akcją promocyjną propagującą szczepienia czy zwyczajnym "kolesiostwem", gdzie znajomy znajomego załatwił swoim znajomym szczepionkę.

Jedną z zaszczepionych osób jest Krystyna Janda, która teraz mierzy się z ogromnym hejtem. Aktorka, którą ostatnio mogliśmy oglądać w tvnowskim serialu "Królestwo kobiet", w programie "Fakty po faktach" przyznała, że boi się o własne życie! Aktorka oświadczyła, że ludzie w wiadomościach prywatnych zalewają ją groźbami oraz życzeniami śmierci! Dochodzi nawet do tego, że niektórzy grożą jej... podpaleniem Teatru Polonia oraz Och-Teatru!

Krystyna Janda tłumaczyła w programie TVN "Fakty po Faktach", że wszystko wynika z jakiegoś bałaganu organizacyjnego.

Najpierw z nami rozmawiano na temat promocji szczepień i myśmy, wielu aktorów seniorów zgodziło się na tę promocję – mówiła. - Mieliśmy być szczepieni po medykach, to znaczy powiedziano nam, że prawdopodobnie gdzieś koło połowy lutego będziemy my szczepieni, seniorzy – mówiła Janda.

Anna Cieślak potwierdza, że zaszczepiła się przeciwko COVID-19. Aktorka wydała oświadczenieZobacz więcej

To rektorowi WUM Zbigniewowi Gaciongowi miała podawać listę osób, którzy zgodzili się być ambasadorami szczepień. Z mojej fundacji jest to osiem osób, ale wiem, że ta lista jest dłuższa. Plany były szersze, jeśli chodzi o promocję - mówiła w TVN. Jak doszło do tego, że grupa aktorów została zaszczepiona już 29 grudnia?

Przyszliśmy na próbę rano do teatru i ktoś z tej przychodni zadzwonił, że jest kłopot, że jest otworzona szczepionka, jest pusto (…) i czy możemy przyjechać się zaszczepić – wyjaśniała w TVN Janda. - Byłam na próbie razem z Olem Łukaszewiczem, Emilką Krakowską, Grzesiem Warchołem, jesteśmy wszyscy seniorami i zdecydowaliśmy, że jedziemy. Poproszono nas, żebyśmy wypełnili formularze – tam trzeba odpowiedzieć na około 20 pytań i żebyśmy wypełnili absolutnie RODO, to znaczy zgodę na przetwarzanie danych osobowych, bo ta lista musi pójść do ministerstwa – dodała. - Pytaliśmy, czy nikomu nie zabieramy szczepionki. Powiedziano nam, że absolutnie nie, że jest taka sytuacja, jest zawirowanie, jest okres świąteczny, że bardzo wielu ludzi wyjechało, że ta szczepionka przyjechała odmrożona i że trzeba wyszczepić do kolejnego dnia całą partię. Tak mnie to przedstawiono. Pojechaliśmy. Byliśmy akurat z tej grupy aktorów - i Andrzej Seweryn - którzy zgodzili się być ambasadorami szczepień - Jeżeli któryś z medyków czy lekarzy uważa, że zabraliśmy mu jego szczepionki, czy jakby to się potoczyło tak, że dla kogoś zabraknie, to bardzo przepraszam – powiedziała Janda.

Te znane osoby miały się zaszczepić poza kolejnością: Krystyna Janda, Krzysztof Materna, Andrzej Seweryn, Maria Seweryn, Magda Umer, Wiktor Zborowski, Michał Bajor, Grzegorz Warchoł, Emilia Krakowska, Leszek Miller, Edward Miszczak, Anna Cieślak, Mariusz Walter, Radosław Pazura, Olgierd Łukaszewicz. Dzisiaj w sprawie przyjęcia szczepionki jeszcze raz głos zabrała Krystyna Janda, która wydała przeprosiny. Chodziło o inną, nieprecyzyjną, wypowiedź z programu "Fakty po faktach":

Serdecznie chciałam przeprosić Zbigniewa Gacionga, Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego za nieprecyzyjną wypowiedź w Fakty po Faktach, którą wprowadziłam w błąd opinię publiczną. Mówiąc o przekazanej Rektorowi liście aktorów miałam na myśli listę osób, które już zostały zaszczepione. Listę przekazałam wieczorem w niedzielę 03 stycznia, kilka dni po szczepieniach. To osoby, aktorzy, którzy podtrzymają deklarację użycia swojego wizerunku w celu promocji szczepień.krystyna Janda

Radosław Pazura też zaszczepił się na COVID-19 poza kolejnością. Cezary Pazura czeka na swoją kolejZobacz więcej

To jednak nie sprawiło, że hejt na Krystynę Jandę uległ zmniejszeniu. Na profilu aktorki wciąż możemy przeczytać wypowiedzi niezadowolonych ludzi:

Tych kłamstw już się słuchać nie da. Zero honoru. Wystarczy przyznać się i przeprosić i wszyscy będziemy mogli ruszyć dalej.

Proszę przeprosić Polaków ,a zwłaszcza służbę medyczną w szerokim pojęciu .Nie tylko rektora, który mam nadzieję poda się do dymisji . Tak trudno przyznać się do moralnie nieetycznej decyzji.

Wczorajszy Pani występ w TVN był po prostu żenujący.

Jak donoszą ogólnopolskie media, szczepionkę przeciw COVID-19 na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym miało już przyjąć poza kolejnością 18 celebrytów, w tym przedstawicieli kultury i sztuki. Po tym, jak ujawniono, że grupa osób spoza tzw. grupy zero została zaszczepiona w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym poza kolejnością, do placówki weszli kontrolerzy NFZ. Jak nieoficjalnie ustaliła Wirtualna Polska, kontrola wykazała nieprawidłowości. Minimalna kara, z którą musi liczyć się WUM, to 250 tys. złotych.

Źródło: TVN24/x-news

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
 • Iga maj (gość)

  Pani Janda !!! zdrowia życzę , ale czy pani ma lustro jak pani patrzy na siebie po tym pluciu na Polskę 🇵🇱 jak się władza nie podoba to chyba są inne słowa "ale że ktoś sra"👎to wyklucza pani kulturę 🤦🕳️ że

  07.05.2021 08:08
 • Fana Hues (gość)

  Janda wyszło na jaw jaką jesteś kiepską aktorką, nawet kłamać nie potrafisz.

  Zmieniała ciagle zeznania. Jej koleżanka lekarka co z nia na wakacje jeżdzi załatwiła jej poza kolejnością i ludzie się słusznie burzą. Nie ma ohów i achów dla niej szczególnie jak z naszej kasy poszło wsparcie na jej prywatne teatry.

  To ciekawe tvn zbierał pieniądze od ludzi w fundacji, wyremontował Uniwersytet i sie upomniał że im i ich celebrytom się NALEŻY zamiast personelowi medycznemu. Myśleli,że ludzie są głupi i łykną te kiepskie tłumaczenia.

  09.01.2021 15:52
 • Mania (gość)

  Nie sądzę, ciągle słyszałam jaka to szczepionka jest be, że ktoś nam próbuje ją wciskać, a wogóle to nie ma żadnej pandemii i nagle Janda wszystkich wyprostowała i nakierowała na właściwe myślenie. Nic tak mobiluzuje Polaków jak zawiść, ktoś mógł a ja nie,wow

  09.01.2021 11:24
 • Gość (gość)

  Mania, chyba Cię porąbało.

  09.01.2021 00:20
 • Mania (gość)

  Gdyby nie Pani Janda wszyscy by tu byli przeciwnikami szczepienia i gorąco dyskutowali co to ludziom może po niej wyrosnąć. Od początku tak trzeba było nie tam żadne namowy, głosy rozsądku, tylko odwołać się do naszej cechy narodowej.Jaki skutek, teraz najzagorzalszy antyszczepionkowiec chce się zaszczepić. Pani Janda chyba należą się Pani podziękowania, Pani przyczynia się do zatrzymania koronawirusa w Polsce.

  08.01.2021 21:07
 • Heniek (gość)

  Pani Janda boi die teraz a wczesniej jak podburzala ludzi ptzeciwkp rzafzacym jaka nieawisc siala ona jak za komuny towarzysze dla siebie szynki a robole ochlapy Oni sie nie zmienili to byli kacyki w dupe za komuny.wchodzili towarzyszom

  07.01.2021 13:16
 • Mela (gość)

  Powiedziała w połowie lutego, a zaszczepila się w styczniu, mogła poczekać

  07.01.2021 12:30
 • Prawda (gość)

  Osrać jej teatr.

  07.01.2021 11:06
 • Polak (gość)

  Niestety dzięki Bolkowi i Tuskowi komuchy są w grupie 0 do szczepień.

  07.01.2021 11:04
 • Mmm (gość)

  Zupełnie nie rozumiem co ta kobieta sobie myśli. Pewnie sądzi, że jest niezwykłym człowiekiem. Otóż nie, ona i cała reszta, są ludźmi wykonującymi zawód aktora, po to, by bawić innych. Tyle. Po Jandzie akurat spodziewam się takich zachowań jakie są nagłośnione. Zdziwiłabym się bardzo, gdyby ona zwróciła uwagę komuś innemu i powiedziała : bardzo brzydko, tak nie wolno, trzeba czekać na swoją kolej. Inni potrzebują bardziej. Gdybym z jej ust usłyszała coś takiego, to byłabym pewna, że świat się kończy. A tak? Tak to jest normalnie.

  07.01.2021 11:02
 • Tedxx (gość)

  Janda obudz sie juz nie jestes z marmuru ani nawet z papieru uklady powoli sie kancza tak jak PRL ..tam bylas swieta krowa odejdz kobieto w cisze domowego ogniska bo kompromitujesz siebie i cale to wasze zgnile towarzystwo Wasz czas ukladow z pod lady juz przeminal ...jest inna epoka

  07.01.2021 10:28
 • Kaziu (gość)

  A to cwaniaki Pazuraki

  07.01.2021 10:16
 • Misiek (gość)

  Po co narzekać tak było jest i będzie są równi i równiejsi a aktorzy czy pseudo celebracji zawsze miało się ponadto wiec olać to szkoda naszych nerwów bo to nic

  07.01.2021 09:39
 • Jona (gość)

  Bez przesady. Wystarczy powiedzieć prawda A nie wiecznie "odruchowo klamac"jak to powiedziała Maria, córka Jandy. Bo mam wrażenie że sama się w tych bzdurach już gubi. I może czas już przestać kreować się na sumienie i mądrość narodu ?

  07.01.2021 07:54
 • Lech (gość)

  Fajnie będzie jak zaczną umierac

  07.01.2021 07:40
 • Andrzej (gość)

  Taka dzielna była, srała na wszystko i na Polskę. Trudno jej współczuć

  07.01.2021 07:13
 • Witek (gość)

  Przestać chodzić do jej teatru o szybko zmądrzeje.

  07.01.2021 06:52
 • Witek (gość)

  Przrstać

  07.01.2021 06:51
 • Paweł (gość)

  To takie komunistyczne kłamać kłamać, nie potrafi poprostu przeprosić???rektor się skompromitował dymisja!!!!

  07.01.2021 06:19
 • edi (gość)

  te darmozjady mają się za ambasadorów i autorytety, a to zwykłe szczury kanałowe

  06.01.2021 14:48
NowszeStarsze

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×