"Królewicz Olch". Film Kuby Czekaja zostanie pokazany na Berlinale 2017! [ZDJĘCIA]

Berlinale lubi Polaków, powinniśmy się już do tego przyzwyczaić. Po tym, jak ogłoszono, że film Agnieszki Holland pt. "Pokot" rywalizuje w Konkursie Głównym festiwalu, do programu imprezy zakwalifikował się kolejny polski film!

Multimedia

Chodzi o drugi pełnometrażowy obraz Kuby Czekaja pt. "Królewicz Olch", który był prezentowany już m.in. na festiwalu filmowym w Gdyni. Na Berlinale 2017 obraz zostanie pokazany w ramach konkursu Generation 14plus.

"Królewicz Olch". Wołanie o normalnośćZobacz więcej

"Królewicz Olch" opowiada historię wybitnie utalentowanego czternastolatka, który rozpoczyna naukę fizyki na uniwersytecie. Pracuje nad teorią światów równoległych, których łącznikiem – jak z początku sądzi – jest światło. Chłopiec ma niezwykły umysł i pokaleczoną duszę, której nie jest w stanie uleczyć matka, autorytarnie kierująca jego życiem. Pojawienie się w ich życiu mężczyzny ustanawia nowy porządek, chłopiec z rąk matki przechodzi pod jego opiekę. Między trójką bohaterów krętą drogą tworzy się więź, ale ich wspólne szczęście nie trwa długo. Chłopiec znajduje rozwiązanie zagadki przejścia między światami...

W roli głównej pojawił się Stanisław Cywka, a towarzyszyli mu Agnieszka Podsiadlik oraz Sebastian Łach. "Królewicz Olch" do polskich kin ma trafić wiosną 2017 roku.

Zobacz galerię

Nowy film Agnieszki Holland w konkursie głównym Berlinale! Wiemy, kiedy polska premiera! [ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×