"Królewna Śnieżka i Łowca". Zmodyfikowana historia królewny i krasnoludków [RECENZJA]

Dawno, dawno temu, za górami i lasami, w odległym królestwie równie piękna co zła wiedźma Ravenna (Charlize Theron) uwiodła dobrego i naiwnego króla Magnusa.

Multimedia

NASZA OCENA: 6/10

A kiedy już zasiadła na tronie u jego boku, pozbyła się go, uwięziła jego dorastającą córkę Śnieżkę (Kristen Stewart) i rozpoczęła samodzielne rządy. Pewnego dnia magiczne lustro ostrzega wiedźmę, która ma obsesję na punkcie swojego wyglądu i wiecznej młodości, że to Śnieżka zajmie jej miejsce. Ravenna wydaje rozkaz, by dziewczynę zabito, ale ta ucieka. Jej tropem zostaje wysłany Łowca (Chris Hemsworth). Jednak zamiast ją zabić, staje się jej obrońcą i nauczycielem. Zaczyna też organizować armię, dzięki której będzie można obalić okrutną wiedźmę.

Fabryka Snów cierpi na kryzys - kręci coraz więcej sequeli (części dalszych), remake’ów (nowej wersji dawnego filmu), crossoverów (spotkanie bohaterów dwóch serii filmowych) czy ekranizacji popularnych książek lub komiksów. Zdesperowani twórcy sięgają nawet do bajek, które były już wielokrotnie przenoszone na ekran, by opowiedzieć je jeszcze raz. I tak jest w przypadku "Królewny Śnieżki i Łowcy". Choć oczywiście to bajka czasów najnowszych, skierowana do widzów, którzy są na bieżąco z najnowszymi hitami made in Hollywood. Film wyraźnie steruje w stronę fantasy i wykorzystuje bez skrupułów to, co zaproponował Peter Jackson we "Władcy pierścieni". Nominacje do Oscara za kostiumy i efekty specjalne wskazują, że warto wzorować się na najlepszych. Aktorsko nad całością dominuje świetna Charlize Theron. A Kristen Stewart …no cóż, Złotą Malinę dostała właśnie za Śnieżkę i za drugą część sagi "Zmierzch".

Piotr Radecki

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Daniel Barcewicz (gość)

    Po śmierci króla i zarazem ojca Śnieżki na tronie zasiada podobna czarownica Rawenna, które, nie mogąc zanieść, i z pasierbica jest od niej piękniejsza, postanawia ją zabić

    23.07.2022 13:15

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×