"Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Peter Dinklage krytykuje Disneya. Zarzuca im, że szerzą stereotypy

Zdjęcia do aktorskiej wersji "Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków" jeszcze się nie zaczęły, a wokół filmu już wybuchło wiele dyskusji. Peter Dinklage, który znany jest wielu widzom z serialu "Gra o tron", skrytykował Disneya za to, że szerzy stereotypy na temat osób niskorosłych. Do słów aktora odniosła się wytwórnia.

Multimedia

Gwiazda "Gry o tron" zarzuca Disneyowi szerzenie stereotypów

Po stworzeniu "Pięknej i bestii" czy "Mulan" Disney zdecydował się na kolejną ekranizację kultowej animacji. Już niedługo mają rozpocząć się zdjęcia do aktorskiej wersji kultowej "Królewny Śnieżki". Najnowsza produkcja wytwórni już na wczesnym etapie powstawania wywołała wiele dyskusji. Petera Dinklage dla wielu widzów znany jako Tyrion Lannister z "Gry o tron" bardzo skrytykował pomysł Disneya. Aktor przyznał, że nie rozumie wytwórni. Z jednej strony obsadza latynoską aktorkę, ale z drugiej – powtarza utarty sposób patrzenia na osoby niskorosłe.

Bez obrazy, ale mocno zbiło mnie to z tropu. Podczas gdy z dumą ogłosili, że w roli Śnieżki wystąpi latynoska aktorka, nadal chcą nakręcić film o krasnoludkach z udziałem aktorów. Szczerze mówiąc, dla mnie to nie ma najmniejszego sensu. Z jednej strony starają się być progresywni, a mimo to tworzą pieprzony film o krasnalach, mieszkających razem w jaskini – powiedział w podkaście "WTF with Marc Maron".

Netflix w tarapatach! Wszystko za sprawą DisneyaZobacz więcej

Zróbcie krok w tył i zastanówcie się. Co wy, ku***, robicie?! Wydawało mi się, że osoby takie jak ja zrobiły już wystarczająco dużo, by zapobiec takim ruchom. Okazuje się jednak, że mój głos nie jest wystarczająco słyszalny – dodał w cytowanej rozmowie.

Disney odpowiada na zarzuty Petera Dinklage'a

Disney nie pozostawił tej sprawy bez komentarza. Bardzo szybko pojawiło się ich oświadczenie. Wytwórnia powiedziała, że w filmie ma zamiar zupełnie inaczej przedstawić krasnoludków.

Aby uniknąć umacniania stereotypów z oryginalnego filmu animowanego, zdecydowaliśmy się na inne podejście do postaci siedmiu krasnoludków. Nasz pomysł konsultowaliśmy się z członkami społeczności osób niskorosłych. Nie możemy się doczekać, aby zdradzić wam więcej szczegółów tego przedsięwzięcia. Film wchodzi właśnie w etap produkcji po długim okresie prac nad scenariuszem – czytamy w oświadczeniu wytwórni opublikowanym przez "The Hollywood Reporter".

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Artur (gość)

    Inaczej niż obłędem nie da się tego nazwać. Co niby ma przedstawianie niskich humanoidów zwanych Krasnalami/Krasnoludami przez Ludzi z z defektem w dna i niskorosłścią? O Hobbity też zacznie się za chwilę czepiać? Nie pasuje udawanie Elfa - nie graj, nie pasi granie Krasnala - też nie graj. Za chwilę nie będa mogly istnieć postacie z dajaca się rozpoznać płcią czy rasą bo obrażą osoby nie-twoja-sprawa-czy-miesiączkujące itp.

    08.02.2022 13:11

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×