"Kronika wypadków miłosnych". Paulina Młynarska wraca do traumatycznego zdarzenia z planu filmu Andrzeja Wajdy! "Zmusił mnie do zagrania nago"

Paulina Młynarska w wieku 14 lat wystąpiła w filmie "Kronika wypadków miłosnych" Andrzeja Wajdy. Dziennikarka po latach wyznała, że została zmuszona do zagrania rozbieranej sceny. Po premierze filmu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" Młynarska napisała felieton, w którym odniosła się do traumatycznego zdarzenia sprzed 30 lat.

Multimedia

"Kronika wypadków miłosnych" to film Andrzeja Wajdy z 1986 roku, w którym debiutowała Paulina Młynarska. Znana dziennikarka i felietonistka miała wtedy 14 lat i jak przyznała po latach, na planie została zmuszona do zagrania rozbieranej sceny. Po premierze filmu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" dziennikarka postanowiła wrócić do traumatycznego zdarzenia sprzed ponad 30 lat. W felietonie zatytułowanym "Czym się różni pedofil świecki od duchownego?" przypomina, że sama w dzieciństwie została zmanipulowana i wykorzystana.

Miałam 14 lat, kiedy Andrzej Wajda, na planie swojego filmu „Kronika wypadków miłosnych” zmusił mnie do zagrania nago bardzo odważnej sceny erotycznej z udziałem 18-letniego wówczas śp. Piotra Wawrzyńczaka. Byłam pod wpływem środków uspokajających i alkoholu podanych mi przez inne osoby dorosłe pracujące na planie.

Będzie druga część filmu braci Sekielskich! Pokaże ją Netflix?Zobacz więcej

Paulina Młynarska w rozmowie z "Faktem" wyjaśniła, że sprawa sprzed ponad 30 lat to dla niej już zamknięty rozdział, a swoim najnowszym felietonem chciała dodać ofiarom odwagi.

Sprawę związaną z filmem, o której napisałam, już przepracowałam, to dla mnie zamknięty rozdział. W felietonie powróciłam do tych wydarzeń, by dodać ofiarom odwagi. By zachęcić je do mówienia – wyznała.

Przypominamy, że "Tylko nie mów nikomu" to od soboty 11 maja 2019 r. najpopularniejszy film w polskim internecie. Jego bohaterami są osoby, które w dzieciństwie były molestowane seksualnie przez księży. W dokumencie braci Sekielskich dochodzi do spotkań ze sprawcami, które nagrywane są ukrytymi kamerami. Część z nich przyznaje się do winy i przeprasza za swoje czyny, inni twierdzą natomiast, że do kontaktów seksualnych dochodziło, bo te osoby tego chciały.

Zobacz galerię

Źródło: TVN24/x-news

Komentarze

Skomentuj
 • koriakinides (gość)

  Ludzie mają wyj...ne na Twoje traumy babo... podobnie jak mają wyj...ne na moje traumy i każdego innego... Swoją drogą traumy nas uodparniają jak szczepionki na kolejne większe. Więc wybacz, ale takie jęczenie co jakiś czas, że trauma, że zamknięty rozdział... bla bla bla pierdu pierdu

  01.10.2020 11:44
 • MZ (gość)

  33 lata temu była produkcja filmu. Tyle lat Pani Paulina zmagała się z traumą? Gdzie byli rodzice Pani Pauliny? Nie wiedzieli, że ma tylko 14 lat i wystąpi w takiej scenie? Występ/udział w filmie był darmowy czy aktorka pozyskała wynagrodzenie? Jak się widzi i słyszy o takich wywodach jak to ktoś kogoś nie skrzywdził X lat temu (z przyzwoleniem poszkodowanej osoby!) to się niedobrze robi!

  14.05.2019 20:00
 • Pucio (gość)

  Pani Paulino, a gdzie byli wtedy Pani rodzice? Przecież siłą nikt Pani nie zmuszał do udziału w artystycznej produkcji filmowej. Proszę nawet nie porównywać swojej roli na planie filmowym do, w realu, seksualnie wykorzystywanych dzieci przez ludzi Kościoła. Pani swoją rolę przepracowała, bo "Kronika.." to w końcu piękny, poetycki film. Inny niż historie z "Tylko nie mów nikomu"...

  14.05.2019 18:02
 • Pucio (gość)

  Pani Paulino, a gdzie byli wtedy Pani rodzice? Przecież siłą nikt Pani nie zmuszał do udziału w artystycznej produkcji filmowej. Proszę nawet nie porównywać swojej roli na planie filmowym do, w realu, seksualnie wykorzystywanych dzieci ludzi Kościoła. Pani swoją rolę przepracowała, bo "Kronika.." to w końcu piękny, poetycki film. Inne niż historie z "Tylko nie mów nikomu"...

  14.05.2019 17:59
 • Pivi (gość)

  Ale lueniáżki odebrała na trzeźwo i bez środków uspokajających?

  14.05.2019 17:27
 • Toli (gość)

  Katastrofa!!!Ludzie popełniają w swoim życiu różne błędy czy to z własnej czy cudzej winy a później ciągnie się to do końca życia.Dobrze że nie boją I nie wstydzą się o tym mówić może to komuś pomoże

  14.05.2019 17:11
 • Karusin (gość)

  Takie komentarze mogą napisać tylko zimni , wyrachowani, nieczuli bez przyzwoitości okrutni ludzie . Paulina była podlotkiem , dzieckiem nie rozumiejacym faktu z konsekwencji rozebrania sie do filmu . Tego nie zapomni . Ale czy ona powinna być napietnowana i poniżana. Paulina miała rodziców i to oni nie zadbali o córkę. Byli zajęci swoją karierą. Proszę nie obrażajcie już dojrzałą, świadomą siebie kobietę. Bo co wy w obecnych czasach wolności, wyuzdania, narkotyków, co wy byście zrobili ? Pewna jestem , że bez sekundy namysłu rozebralibyscie się. Bo teraz tylko liczy się kariera ponad wszystko kariera .

  14.05.2019 16:25
 • Zuza (gość)

  Pani Paulino trochę niezręczne porównanie. Wszyscy wiemy, że aby dziecko zagrało w filmie musi być zgoda rodziców . Na pewno byli na planie i zgodzili się na zargranie tej roli,o zapewne nie małej gazy też. Z całym szacunkiem dla twórczości pani ojca,to zdecydowanie winię pani rodziców.

  14.05.2019 16:19
 • Kasia (gość)

  Ludzie....czy wy czytacie czasem co piszecie,bo nie pytam nawet czy rozumiecie co sami napiszecie

  14.05.2019 16:10
 • Kurczak (gość)

  NIKT Pani tego nie kazał robić

  14.05.2019 16:09
 • Kurczak (gość)

  NIKT Pani tego nie kazał robić

  14.05.2019 16:09
 • zdzicho (gość)

  ……...było maturę zrobić , a nie dupą nadrabiać , nawet u Wajdy ……...

  14.05.2019 15:19
 • Śmieszne (gość)

  Na filmie Młynarska nie wygląda na niezadowoloną z granej roli. Pieniążki przytuliła a teraz udaje dziewicę niepokalaną? Kobieto nie rób sobie obciachu!

  14.05.2019 12:03

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×